Кабінет міністрів України розподілив 6,6 мільярда гривень між регіонами для виплати підвищених зарплат освітянам, а також соціальним працівникам.Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Кошти розподілено між 24 обласними бюджетами. Кожна область отримала суму, розраховану індивідуально", — зазначила вона.За її словами, це залежало від потреб на підвищення зарплат і можливостей місцевих бюджетів самостійно покривати такі витрати."Що менше власних доходів має регіон, то більшу частку витрат компенсує держава", — пояснила схему очільниця українського уряду.Вона додала, що для бюджетів територіальних громад і областей, де тривають або можливі бойові дії, держава покриває 80% необхідних видатків на підвищення заробітних плат."Для місцевих бюджетів, які демонструють недостатню спроможність, цей показник становить від 50% до 80%", — підсумувала Юлія Свириденко.Нагадаємо, що з 1 вересня 2026 року працівникам освіти мають підняти заробітну плату. Ставка зросте на 20%.Юлія Свириденко раніше зазначала, що з 1 січня 2026 року держава підвищила виплати на 30% і забезпечила необхідний ресурс. Водночас зарплати в дитсадках і позашкіллі фінансуються з місцевих бюджетів, тому можливості громад різні. Частина регіонів не змогла повною мірою забезпечити підвищення..

Цього року 130 майбутніх профільних академічних ліцеїв у 22 різних областях України отримають фінансування на створення STEM-лабораторій, кабінетів природничих наук і сучасного навчального обладнання.Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Це заклади, які з 2027 року стануть частиною мережі профільної старшої школи", — зазначила вона.За її словами, уряд спрямував понад 459 мільйонів гривень на перші 85 закладів. Решта 45 отримають фінансування найближчим часом."Громади зможуть закупити обладнання, мультимедіа та меблі. Загалом цього року на оновлення освітніх просторів виділено 3,2 мільярда гривень — для пілотних ліцеїв, гімназій і майбутніх академічних ліцеїв", — зауважила очільниця українського уряду.На її переконання, оновлення шкільної інфраструктури — це один із ключових напрямів реформи Нової української школи зі створення умов для якісного навчання та здобуття практичних навичок."Також оновлюємо зміст навчальних програм і створюємо можливості для професійного розвитку педагогів, щоби вони ефективніше впроваджували сучасні методики навчання", — підсумувала Юлія Свириденко.Раніше заступниця міністра освіти та науки Надія Кузьмичова розповідала, що з вересня 2026 року стартує пілотування реформи старшої профільної школи. Вона відкриє для учнів більше можливостей для індивідуального розвитку та реалізації власного потенціалу.За її словами, реформа передбачає перехід від традиційної моделі навчання з обмеженим вибором до гнучкої освітньої траєкторії, у центрі якої — інтереси, здібності й освітній вибір кожного учня.Профіль більше не буде прив’язаний лише до класу. Учні зможуть обирати напрями, а ліцеї — формувати змінні групи, гнучкий розклад і реальні профільні траєкторії.Нагадаємо, міністр освіти та науки України Оксен Лісовий повідомляв, що на 2027-2029 роки на освіту та науку в Україні передбачено 78,5 мільярда гривень. Це найбільший обсяг фінансування серед усіх секторів публічного інвестування..

Нова українська програма передбачає за допомогою штучного інтелекту оброблення масиву даних протягом приблизно трьох годин. Його сформують з урахуванням зруйнованої частини України.Про це повідомив віцепрем'єр із відновлення, міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна". За його словами, Міністерство розвитку громад і територій представить програму на конференції з відбудови України (URC 2026) у Гданську."Якщо раніше на проведення таких розрахунків і підготовку необхідних рішень могли йти місяці, а іноді й більше часу, то зараз програма виконує цю роботу приблизно за три години", — пояснив міністр.За його словами, міністерство під час конференції презентуватиме відповідну модель на основі Куп'янська Харківської області, яке має серйозні руйнування."Обравши відповідні критерії, завантажуємо їх і отримуємо через 30 хвилин повний звіт, яким чином ця модель бачить відновлення Куп'янська або іншого міста", — додав Кулеба.Він окремо зауважив, що загалом планується вийти на результат області та в цілому усієї країни.Віцепрем'єр із відновлення також уточнив, що над реалізацією програмного забезпечення у відповідному проєкті залучено українську ІТ-компанію, а її презентація відбудеться безпосередньо під час конференції. Конференція з відновлення України (URC 2026) проходитиме 25-26 червня у Гданську (Польща). Українську делегацію очолюватиме прем'єр-міністрУкраїни Юлія Свириденко.Нагадаємо, що сьогодні ДТЕК опублікував свій перший План енергетичного переходу, в якому викладено, як Україна може побудувати більш безпечну, стійку та низьковуглецеву енергетичну систему, одночасно підтримуючи довгострокове відновлення країни та її інтеграцію з Європою..

Кабінет міністрів України додатково спрямував 220 мільйонів гривень на потреби Сил оборони. Це кошти, які залишилися невикористаними у видатках бюджету на фінансування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі.Вона уточнила, за якими саме напрямками спрямовуватимуться ці кошти:100 мільйонів гривень — на підготовку кадрів Національної гвардії;70 мільйонів гривень — Міністерству оборони на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння;50 мільйонів гривень — на діяльність Головного управління розвідки."Фінансування оборони є безумовним пріоритетом", — наголосила очільниця українського уряду.Тому, за словами Юлії Свириденко, кошти, зекономлені за іншими бюджетними програмами, у встановленому порядку спрямовуються на зміцнення безпеки й обороноздатності України.Учора прем’єр-міністерка України інформувала, що в Херсонській області на стратегічно важливих маршрутах облаштовано понад 207 кілометрів антидронового захисту. Особлива увага — найскладнішим напрямкам і найуразливішим ділянкам доріг. Ідеться про дороги між громадами Херсонщини, а також у самому обласному центрі.Нагадаємо, що декілька днів тому Україна відкрила фахівцям і міжнародним партнерам доступ до інформації про російські зразки зброї. Таким чином увесь цивілізований світ отримає інформацію про російські військові технології, зокрема, ракети..

У зв’язку із перевищенням ліміту площ насаджень малини, на які надається грантова підтримка для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, Мінекономіки припинило приймання заяв для надання безповоротної державної допомоги у формі грантів для вирощування зазначеної культури.Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства. Там зазначили, що гранти для вирощування всіх інших культур продовжуються."Керуючись пунктом 11 порядку ухвалення рішення Мінекономіки про надання гранту для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, з 22 червня 2026 року припиняється приймання заяв на надання грантів для вирощування культури малини відповідно до запланованих на 2022-2027 роки площ для посадки плодово-ягідних насаджень і виноградників", — ідеться в повідомленні.У відомстві додали, що із звітом щодо погоджених проєктів у розрізі площ насаджень культур можна ознайомитися на офіційному сайті Мінекономіки.Згідно з оприлюдненим моніторингом погоджених проєктів, станом на 22 червня грантову підтримку для вирощування малини погоджено на площу 307,4 гектара за ліміту в 300 гектарів.Кабінет міністрів України 2026 року ухвалив вісім рішень про надання гранту для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства."Йшлося про вирощування малини на площі близько 88 гектарів", — уточнили в Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства.У Мінекономіки зазначили, що приймання заявок на гранти для вирощування інших плодово-ягідних культур і винограду продовжується. Зокрема, найбільший резерв для нових заявок наразі зберігається за аґрусом, порічкою, ожиною, сливою та черешнею.Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що в Україні фіксується суттєве зниження цін на малину. Станом на 17 червня ягода подешевшала на 35,71%, що стало одним із найвідчутніших цінових падінь серед продовольчих товарів..

Очільниця українського уряду Юлія Свириденко особисто поїде до польського Гданська, де очолить потужну українську делегацію на Конференції з питань відновлення (URC-2026). Разом із нею на міжнародний форум вирушать лідери вітчизняного бізнесу, урядовці та керівники державних компаній.Про це повідомила очільниця української делегації Юлія Свириденко.Свириденко поїде на чолі потужної командиДо складу української команди на конференції увійдуть представники українського бізнесу, керівники державних компаній, представники наших громад з усієї країни та звісно урядовці й парламентарі. Юлія Свириденко особисто поїде до Гданська, щоб координувати роботу цієї масштабної групи. Головна мета поїздки полягає в організації заходів різного рівня, які мають посилити і Україну, і Польщу, і всіх наших партнерів та Європу."Перед нашою командою стоїть чітке завдання — досягти конкретних домовленостей, які спрацюють на обороноздатність й стійкість України та розширять економічне співробітництво з партнерами", — наголосила Свириденко.За її словами, під час міжнародного форуму очікується на підписання низки важливих угод з міжнародними партнерами, зокрема щодо зміцнення нашої енергетики.Принципи міжнародної співпраці у ГданськуУкраїнська сторона розглядає цей захід як майданчик для розбудови міцних зв'язків на майбутні роки. Держава налаштована на конструктивне й взаємовигідне партнерство в інтересах спільної європейської безпеки, економічного розвитку та довгострокового процвітання."Україна поважає своїх партнерів, і саме на принципі взаємної поваги буде співпрацюю", — підсумувала керівниця делегації, висловивши вдячність усім, хто допомагає країні на цьому шляху.Нагадаємо, 20 червня президент Володимир Зеленський відправив президенту Польщі Каролю Навроцькому орден Білого Орла. Для цього він скористався послугами "Нової пошти"..

У Херсонській області на стратегічно важливих маршрутах облаштовано понад 207 кілометрів антидронового захисту. Особлива увага — найскладнішим напрямкам і найуразливішим ділянкам доріг.Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі. Вона уточнила, що йдеться про дороги між громадами Херсонщини, а також у самому обласному центрі."На інших ділянках тривають роботи. Вони профінансовані коштом державного й обласного бюджетів", — зазначила очільниця уряду.За її словами, безпека логістики — це один із важливих факторів стійкості Сил оборони."Особливо в регіоні, де російський терор проти цивільних набув форми сафарі, позбавленого будь-якої моралі", — наголосила прем’єр-міністерка України.Загалом у прифронтових областях від початку 2026 року облаштовано понад 887 кілометрів антидронового захисту.Керівниця українського Кабміну також зауважила, що, крім того, протягом травня та червня у наближених до лінії фронту районах відновлено понад 198 кілометрів автомобільних доріг."Кожен захищений кілометр дороги — це збережені життя, безпечне постачання підрозділів і евакуація поранених", — підсумувала Юлія Свириденко.Нагадаємо, наприкінці лютого цього року міністр оборони України Михайло Федоров розповідав, що тоді з державного бюджету виділили додаткові 1,6 мільярда гривень на облаштування антидронового захисту. Йдеться про дороги у прифронтових областях України..

Уже один мільйон громадян подали заявки на участь у національній медичній програмі поглибленого обстеження організму "Скринінг здоров'я 40+". Урядовий проєкт передбачає виплату грошової допомоги кожному учаснику для компенсації витрат на діагностику у понад двох тисячах клінік.Про це у Telegram-каналі повідомила прем'єр-міністр України Юлія Свириденко.Державна допомога на діагностику та цілі програмиЗа словами посадовиці, ц межах медичного проєкту "Скринінг здоров'я 40+" офіційні заявки на участь надіслали вже один мільйон українців та українок. Після того як подане звернення проходить успішну перевірку й обробку, кожному учаснику нараховується державна грошова допомога у розмірі 2 000 гривень. Ці кошти мають цільове призначення — вони повністю спрямовуються на оплату комплексного діагностичного обстеження у будь-якій профільній установі, що є партнером цієї програми. Профільне міністерство наголошує на винятковій важливості ранньої діагностики для збереження життів громадян. "Скринінг здоров’я допомагає виявити ризики для життя та здоров’я громадян на ранніх стадіях і запобігти їхньому розвитку", — наголосила урядовця, додавши, що особлива увага під час обстежень приділятиметься вчасному виявленню серцево-судинних патологій, цукрового діабету, а також фаховому аналізу стану ментального здоров'я пацієнтів.Де пройти обстеження та як оформити заявкуЯк уточнила Свириденко, для максимальної зручності населення держава розгорнула широку мережу партнерських установ. Наразі медичну послугу надають у 2 227 пунктах по всій країні. Громадяни мають повну свободу вибору та можуть звернутися до державних, комунальних чи комерційних клінік, причому зробити це дозволено у будь-якому регіоні — без прив'язки до офіційного місця проживання чи реєстрації у паспорті.Процедура оформлення допомоги є максимально спрощеною для населення. Запит на отримання коштів можна надіслати в електронному вигляді через мобільний застосунок або портал "Дія", а для тих, хто віддає перевагу очному візиту — у найближчому відділенні ЦНАПу. Щойно кошти надійдуть, громадянину залишається лише переглянути список лікарень-учасниць, обрати найзручнішу для себе та записатися на прийом до спеціалістів.Нагадаємо, уряд оновив умови державної програми "єОселя" для ветеранів та сімей полеглих захисників, запровадивши нові правила щодо процентних ставок та нормативів площі житла. Зміни набудуть чинності вже за місяць..

Кабінет міністрів України планує посилити підтримку аграріїв. Зокрема, запускається нова програма для закупівлі українських добрив і збільшується компенсація на меліорацію.Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Аграрії зможуть отримати до 1 000 гривень на гектар безповоротної допомоги на закупівлю комплексних мінеральних добрив українського виробництва — з розрахунку до семи тонн на кожні 100 гектарів угідь", — зазначила вона.За її словами, подати заявку можна буде через Державний аграрний реєстр. Це допоможе зменшити витрати аграріїв та підтримає українських виробників добрив."Також розширюємо державну підтримку меліорації. Збільшили максимальний розмір компенсації для аграріїв і організацій водокористувачів — до понад 30 тисяч гривень на гектар по всій Україні, а на прифронтових територіях — до понад 48 тисяч гривень на гектар", — наголосила сільниця уряду.Вона пояснила, що фермери зможуть швидше відновлювати та модернізувати зрошувальні системи, а також розширювати площі зрошення там, де воно найбільше потрібне. Із 2027 року ця підтримка щороку індексуватиметься."Це продовження системної реформи меліорації. Уряд розпочав модернізацію зрошувальних систем на Одещині. Зокрема, збільшив державну підтримку для розвитку меліорації на прифронтових територіях до 80%", — зауважила прем’єр-міністерка.Вона запевнила, що Кабмін послідовно підтримує українських фермерів: працює програма гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель, компенсується вартість української сільгосптехніки, будівництва та реконструкції ферм, підтримуються виробники в зонах ризикованого землеробства."Цього тижня перші п’ять агровиробників із прифронтових регіонів отримали підвищену компенсацію — 40% вартості української сільгосптехніки", — акцентувала очільниця Кабміну.Вона поінформувала, що з початку року уряд отримав від малих фермерів заявки на 1,1 мільярда гривень допомоги в межах європейських програм. Кошти виплатять у найближчий місяць. Також розширено можливості для експорту української агропродукції."Сьогодні, у Всеукраїнський день фермера, дякую кожному, хто, попри війну, щодня працює на українській землі", — підсумувала Юлія Свириденко.Нагадаємо, що сільськогосподарські підприємства України у квітні-червні 2026 року очікували на уповільнення темпів падіння обсягів виробництва та на підвищення цін на власну продукцію, а також розширення штату працівників..

Україна відкриває українським фахівцям і міжнародним партнерам доступ до інформації про російські зразки зброї. Таким чином увесь цивілізований світ отримає інформацію про російські військові технології, зокрема, ракети.Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Ці знання пришвидшать розробку ефективних засобів протидії для України та допоможуть іншим партнерам посилити свою обороноздатність", — пояснила вона.Інформація розміщена на державному порталі TrophyLab.Очільниця українського уряду зазначила, що це єдиний центр дослідження трофейної техніки, що об’єднує виробників, інженерів, науковців, лабораторії та міжнародних партнерів для вивчення російського озброєння й обміну результатами досліджень.Платформа акумулює дані від підрозділів Сил оборони України, ГУР, СБУ та профільних наукових установ."Користуючись платформою, дослідники отримують доступ до каталогу креслень, технічних даних і результатів аналізу російського озброєння. Це спільна база знань, яка дозволяє використовувати вже проведені дослідження та швидше створювати рішення для протидії", — акцентувала прем’єр-міністерка України.Отримати доступ до каталогу можуть:наукові організації України;військові частини Сил оборони;українські виробники оборонних технологій;державні установи й оборонні відомства країн-партнерів;іноземні оборонні компанії держав-партнерів, які відповідають вимогам Міноборони."Це вагомий внесок України у міжнародну безпеку й обороноздатність країн-партнерів", — підсумувала Юлія Свириденко.Нагадаємо, наприкінці квітня заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик заявив, що Варшава розглядає можливість тестування свого військового обладнання безпосередньо в умовах бойових дій в Україні, а також розвиток спільного оборонного виробництва, зокрема, дронів..

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, що запускає впровадження механізму обмеження доступу військовослужбовців до азартних ігор на період воєнного стану.Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації. За даними відомства, голова мета такого рішення — захистити військових від ризиків ігрової залежності та мінімізувати пов’язані з нею безпекові ризики. Наразі триває технічна підготовка до запуску автоматичної перевірки через державні електронні реєстри.Як це працюватимеПід час реєстрації чи входу до казино система автоматично перевірятиме користувача у двох державних реєстрах:Реєстрі осіб, яким обмежено доступ до азартних ігор;Реєстрі військовослужбовців, який упроваджує Міноборони.Якщо є підстава для обмеження в одному з реєстрів — доступ до гри заблокується. Організатор азартних ігор не бачитиме статусу військового. Система передасть лише факт обмеження — без деталей та пояснень."Ця постанова створює основу для додаткового механізму захисту для військовослужбовців і є частиною нашої системної роботи у сфері відповідальної гри. Важливо, що рішення працюватиме автоматично, без зайвої бюрократії та без розкриття інформації про військовий статус людини", — наголосила заступниця міністра цифрової трансформації Наталія Денікеєва.Зазначається, що наразі PlayCity та Міноборони працюють над необхідними змінами та наповненням реєстрів, які забезпечать автоматичну перевірку наявності обмеження доступу до азартних ігор. Обмін даними між державними ресурсами відбуватиметься через систему електронної взаємодії "Трембіта".Нагадаємо, в Україні можуть запровадити фінансові та часові ліміти на участь в азартних іграх. Мета — запобігти ігровій залежності..

Загальна потужність розподіленої газової генерації в Україні перевищила 1,8 ГВт. Регіони продовжують активно готуватися до наступного опалювального сезону.Про це повідомив перший віцепрем'єр, міністр енергетики України Денис Шмигаль. Він додав, що в Україні нарощують потужності розподіленої газової генерації для зміцнення своєї енергонезалежності, забезпечення потреб критичної інфраструктури та промисловості."Станом на зараз сукупна потужність усіх введених в експлуатацію генерувальних об’єктів в Україні становить 1 806,3 МВт. Лідерами серед регіонів є Київська (212,3 МВт) і Черкаська (124,6 МВт) області", — констатував міністр.Він додав, що лише за останні 3,5 місяця регіони ввели в експлуатацію 338,7 МВт. Найбільше — у Київській, Житомирській областях і Києві."Зараз тривають будівельні роботи для встановлення 249 установок загальною потужністю 522,8 МВт. Завершення робіт на більшості об’єктів очікуємо вже у вересні-листопаді цього року", — зауважив Шмигаль.Міненерго продовжує покращувати умови для розвитку розподіленої газової генерації. Зокрема, запроваджуються прямі контракти PPA, додаткові стимули для споживачів і бізнесу, переглянуті підходи до формування граничних цін на ринку електроенергії, звільнення від плати за розподіл газу при бойових пошкодженнях і спрощення процедур розміщення нових установок."Дякую всім учасникам за системний діалог та готовність до співпраці для подальшого розвитку розподіленої генерації в Україні та посилення стійкості української енергосистеми", — підсумував міністр енергетики України.Нагадаємо, на початку квітня стало відомо, що Україна створює мережу "енергетичних сот" — автономних або напівавтономних кластерів, де критична інфраструктура може працювати навіть тоді, коли центральна мережа пошкоджена..

На 2027-2029 роки на освіту та науку в Україні передбачено 78,5 мільярда гривень. Це найбільший обсяг фінансування серед усіх секторів публічного інвестування.Про це заявив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий, який опублікував відповідний допис на своїй Facebook-сторінці."Для мене це важливе рішення не лише через цифри. Воно свідчить про те, що розвиток освіти та науки зафіксовано на рівні державних пріоритетів", — зазначив він.На його переконання, це означає, що стратегічний курс на зміни в освіті не залежить від прізвищ, посад чи політичних циклів."І саме так має бути. Освіта не може розвиватися ривками — від однієї ініціативи до іншої. Вона потребує довгострокового бачення, стабільних інвестицій і послідовності. Особливо під час війни", — пояснив Лісовий.Він додав, що це дуже конкретні речі: можливість для дитини навчатися очно в безпечній школі, шкільний автобус, який довезе учня до ліцею, сучасна STEM-лабораторія, оновлений гуртожиток, нова майстерня в профтесі чи обладнання для наукових досліджень в університеті."Війна не зменшує важливість освіти. Навпаки. Саме зараз ми повинні продовжувати інвестувати в людей, які будуть відновлювати країну, розвивати економіку, створювати нові технології, навчати наступні покоління", — акцентував міністр.Він зауважив, що рішення уряду — це не лише про фінансування. Це про розуміння того, що людський капітал залишається головним."І що інвестувати в нього потрібно завжди, а під час війни — особливо", — підсумував Оксен Лісовий.Нагадаємо, минулого тижня пресслужба Міністерства фінансів інформувала, що з вересня 2026 року в Україні вдвічі зростуть академічні й іменні стипендії для студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти..

Держава забезпечує та надалі забезпечуватиме всю необхідну підтримку Києву щодо фінансування підготовки до наступної зими. А вже самі заходи — це пряма відповідальність міської влади.Про це заявила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі.Вона зазначила, що вже виділено майже чотири мільярди гривень із резервного фонду державного бюджету, забезпечено співфінансування 50% необхідних заходів, частину робіт реалізовує Агентство відновлення."Також запроваджено програми підтримки, зокрема, щодо встановлення індивідуальних і резервних джерел живлення у багатоквартирних будинках", — додала очільниця уряду.При цьому вона констатувала, що наразі не видно достатніх темпів підготовки міста до наступного опалювального сезону. Існують відставання у виконанні низки важливих заходів, які необхідно оперативно усунути."Немає важливішого пріоритету для міської влади, ніж підготовка столиці до зими. Київ має найбільший бюджет серед усіх міст України, а також усі необхідні можливості, включно з повною підтримкою держави, для того, щоби забезпечити належну готовність до опалювального сезону", — вважає прем’єр-міністерка України.За підсумками наради з міським головою визначено конкретний перелік заходів і терміни їх виконання. Завдання чітке — Київ має бути завчасно та належним чином підготовлений до будь-яких викликів наступного осінньо-зимового періоду."З огляду на критичну важливість належної підготовки столиці до зими, уряд найближчим часом ініціюватиме винесення цього питання на розгляд Ради національної безпеки й оборони України для ухвалення необхідних рішень", — підсумувала Юлія Свириденко.Нагадаємо, вчора віцепрем’єр-міністр із відновлення України Олексій Кулеба зазначав, що тисячі котелень і кілометри тепломереж у всій країні вже пройшли первинний етап технічного обслуговування до зими-2026/2027. Урядовий штаб розробив жорсткі вимоги для регіонів, закликавши максимально диверсифікувати джерела живлення за рахунок іноземних партнерів..

Кабінет міністрів України скоригував механізм розподілу одноразових виплат для цивільних громадян, які зазнали поранень чи загинули під час виконання службових обов'язків. Нова урядова постанова суттєво лібералізує умови отримання бюджетних коштів та збільшує часові ліміти для оформлення документів.Про це у Telegram-каналі повідомив народний депутат України Павло Фролов.За його словами, законодавчі нововведення покликані забезпечити надійніший соціальний захист людей, які забезпечують життєдіяльність країни в умовах повномасштабної війни. Порядок виплат було змінено на виконання норм Закону №4793-ІХ.Хто має право на оновлені виплатиКлючова зміна стосується розширення переліку осіб, які можуть претендувати на фінансову підтримку від держави. Раніше цей механізм поширювався винятково на штатних співробітників об'єктів критичної інфраструктури. Тепер право на державну допомогу поширюється не лише на працівників критичної інфраструктури, а й на інших осіб, які перебували на відповідних об’єктах у зв’язку з виконанням службових завдань та постраждали внаслідок російських атак.Окрім цього, уряд врегулював питання зміни медичного статусу постраждалих. Серед ключових новацій — можливість отримати доплату у разі встановлення вищої групи інвалідності після первинного призначення виплати. Також передбачено компенсацію різниці між вже отриманою страховою або іншою виплатою та сумою державної допомоги, якщо раніше було виплачено менше коштів.Фіксовані суми компенсацій та нові дедлайниРозмір одноразової допомоги становитиме один мільйон гривень у разі загибелі працівника. У випадку встановлення інвалідності внаслідок поранення передбачені виплати у розмірі 800 тисяч гривень для першої групи, 500 тисяч гривень для другої групи та 200 тисяч гривень для третьої групи інвалідності.Також чиновники пішли назустріч громадянам у питанні бюрократичних термінів, зважаючи на складність лікування та збору довідок під час війни. Строки звернення за допомогою суттєво подовжили. Подати відповідну заяву можна буде протягом усього періоду дії воєнного стану та ще трьох років після його завершення. Для отримання допомоги постраждалим або членам родин загиблих необхідно звернутися до Пенсійного фонду України із заявою та документами, які підтверджують відповідний статус.Нагадаємо, у березні 2026 року підвищили мінімальні пенсійні виплати для осіб з інвалідністю серед ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Виплати стали більшими, аби покращити матеріальний стан ветеранів ЧАЕС.Читайте також: Виплати для переселенців у 2026 році: як оформити, хто і скільки отримає.
