Компанія Uber зареєструвала патентну заявку на комп'ютерну систему, яка допоможе визначати пасажирів в нетверезому стані через офіційний додаток для виклику таксі.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на СNN.
Алгоритм буде аналізувати те, як клієнт вводить адресу пункту призначення (швидкість і кількість помилок), з якою швидкістю він іде, а також положення його телефону.
Більшість сучасних сервісів замовлення таксі включає в себе систему рейтингів: причому як водія, так і користувача. На підставі середньої оцінки як водій, так і пасажир можуть, наприклад, відмовитися від поїздки.
Рейтингова система також допомагає компаніям контролювати водіїв або ж відмовляти неплатоспроможним користувачам в послузі.
Для водіїв також можуть бути залишені відгуки, але ця опція може бути недоступною для пасажирів, готовність підвезти яких, таким чином, залежить тільки від оцінки.
З іншого боку, необ'єктивними можуть бути і відгуки. У Uber вже намагалися боротися з цією проблемою: в 2016 році компанія запропонувала аналізувати дані з датчиків смартфонів водіїв, щоб оцінити достовірність скарг користувачів на занадто швидку їзду.
Тепер, відповідно до поданих заявок, доступною на сайті Відомства з патентів і товарних знаків США, компанія планує оцінювати стан клієнта за допомогою його смартфона.
Офіційне додаток буде збирати дані про те, як користувач замовляє автомобіль: як швидко він набирає текст, скільки робить помилок, з якою швидкістю натискає на кнопки (і чи потрапляє на них), а також - з якою швидкістю він йде і чи змінюється положення його телефону.
На підставі цих даних буде вибудовуватися звичний для кожного користувача патерн замовлення автомобіля; відповідно, в разі, якщо цей патерн змінився, система зможе припустити, що клієнт п'яний, після чого повідомить про це водієві.
Як повідомляється в патенті, інформація буде збиратися тільки в момент користування додатком і не буде доступна в фоновому режимі. Використання такої інформації дозволить компанії забезпечити комфорт нетверезим пасажирам, призначивши їм самого компетентного і чуйного водія.
Додатки на кшталт Uber націлені на те, щоб зробити поїздки на таксі максимально доступними для всіх, але, як з'ясували соціологи, від упередженого ставлення водіїв політика компаній не позбавляє: афроамериканцям, наприклад, доводиться чекати машину значно довше, а жінок везуть по одному і тому ж маршруту довше, ніж чоловіків.