Американські військові навчилися управляти настроєм людей за допомогою нейрочипів!

29 ЛИСТОПАДА 2017 14:51

Як повідомляє TrueUA з посиланням на журнал Nature, науково-дослідницьке агентство DARPA профінансувало розробку системи для автоматичного управління настроєм людини, яка в режимі реального часу сканує мозкову активність і при необхідності усуває «небажані збої», які можуть викликати депресивні стани.  

Сам пристрій за своєю суттю не є чимось неймовірним. Воно являє собою чіп для глибокої стимуляції мозку. Подібні внутрішньочерепні нейроімпланти вже застосовують для лікування порушень рухової активності, відновлення втрачених функцій через інсульт і хвороби Паркінсона. Але будь-які спроби вплинути не на фізичну, а на емоційну складову раніше закінчувалися невдало.  

Новий вид нейроімплантів більшу частину часу перебуває в «сплячому» режимі і включається лише в міру необхідності, коли «настрій виходить за допустимі межі». В рамках підготовки експерти фіксували активність мозку і настрій піддослідних, щоб зіставити зміну активності мозку з погіршенням настрою.   

Потім дані були внесені в систему, яка скоригована таким чином, що стимуляція ділянок мозку, що відповідають за настрій, починалася б тільки тоді, коли воно виходило б за допустимі межі, інакше кажучи, ставало поганим.   

Тобто невеликий розлад не викликає активації чіпа, на відміну від стану, близького до депресії.  

Як вважають розробники чипа, персоніфікована система управління настроєм може допомогти пацієнтам з важкими розладами поведінки, а також солдатам, яким нейроімпланти можуть допомогти впоратися з наслідками стресу під час бойових дій і посттравматичним синдромом.   

Більш того, в майбутньому DARPA планує розробити аналогічні пристрої, які не потребують імплантації в черепну коробку.

 

Події, 29.11.2017 14:51