Астрономи вирішили перевірити астероїд на штучну природу

12 ГРУДНЯ 2017 12:58

Зовсім недавно, в жовтні, нашу сонячну систему вперше відвідав міжзоряний космічний об'єкт.   

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Breakthrough Initiatives.  

Тіло, яке отримало назву Оумуамуа (що з гавайського означає «посланець»), привернуло увагу астрономів і ентузіастів космосу з усього світу.   

Дійшло до того, що з'явилося навіть припущення про те, що цей об'єкт може бути міжзоряним космічним зондом, посланим розумною і дуже просунутою цивілізацією.  

Суперечки в науковому співтоваристві залучили навіть російського мільярдера Юрія Мільнера, що стоїть за наукової ініціативою Breakthrough Listen, заінтригованого такою ймовірністю.   

Тому незабаром після зустрічі з завкафедрою астрономії Гарварда Аві Лоебом ініціативна наукова група Breakthrough Listen оголосила про те, що збирається постежити за Оумуамуа і перевірити, чи не передає той якісь ледь вловимі радіосигнали, що явно вказувало б на те, що він є не просто черговою космічною бруківкою.  

У листуванні з Мільнером Лоеб зазначив:  

«Чим більше я вивчаю цей об'єкт, тим більше незвичайним він починає мені здаватися, змушуючи думати про те, а чи не є він штучним і не представляє він собою свого роду якийсь зонд, відправлений неземною цивілізацією».  

Сторонні спостерігачі відзначають, що підозри Лоеба в деякій мірі дійсно виправдані.   

Об'єкт був вперше виявлений телескопом Pan-STARRS, розташованим на острові Гаваї, і відразу ж продемонстрував деякі досить незвичайні для простого астероїда або комети властивості.   

По правді сказати, вчені спершу подумали, що Оумуамуа є саме кометою, але так як у нього не виявилося коми - хмари з пилу і газу, зазвичай оточує ядро комети, а також хвоста, - то від цього припущення швидко відмовилися.  

Форма об'єкта теж виявилася досить незвичайною. Він сильно витягнутий і має невелику ширину, в той час як більшість астероїдів , які раніше спостерігалися нами, володіли істотно більш круглою формою. Звичайно ж, така особливість не виключає того, що об'єкт є астероїдом (особливо на тлі того, що кометою він точно не є, так як не має хвоста), але тим не менше це створює деякі додаткові питання.  

Група Breakthrough Listen почне спостереження за об'єктом за допомогою радіотелескопу Грін-Бенк в цю середу, 13 грудня.   

У надії знайти і перехопити переданий об'єктом радіосигнал, телескоп буде вести спостереження за ним протягом десяти годин, в діапазоні чотирьох радіочастот.   

Звичайно ж, вчені більшою мірою впевнені в тому, що Оумуамуа є природно утвореним об'єктом, проте наука, як правило, не відкидає різні припущення, поки не буде доведено протилежне. 

 

Технології, 12.12.2017 12:58