Попри те, що Росія демонстративно вийшла із "зернової угоди", повноцінної блокади Чорного моря наразі немає. Зокрема, і через те, що Кремль боїться за наслідки атак по іноземних суднах.
Про це під час брифінгу повідомив речник Військово-Морських Сил України ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Він наголосив, що для того, аби море було заблокованим, армія РФ мала б вивести туди потужний склад своїх кораблів і бути готовою до нанесення вогневого ураження.
"Але виводити таке угруповання в море вони зараз не ризикують. Навіть побоюються залишатися наразі у Севастополі, бо там теж не почувають себе затишно. Тому тримають здебільше своє угруповання у північно-східній частині Чорного моря. Відповідно, вивести їх у відкрите море — це поставити під удар та росіяни це чудово розуміють", — розповів Плетенчук.
А тому, хоча росіяни й мають велике корабельне угрупування, фізично блокувати Чорне море вони не наважуються. Також, за словами Плетенчука, бити вогнем по іноземних торговельних суднах ворог не може, адже такі дії матимуть для Росії вкрай негативні наслідки, оскільки кожне судно — це екстериторіальне утворення, яке не підпадає під українське законодавство.
"Воно відноситься до тієї країни, під прапором якої ходить в море. Я не думаю, що Росія наважиться вдарити по цих іноземних суднах, тому що там прапори фактично усіх держав світу, починаючи від Туреччини та закінчуючи Китаєм", — пояснив речник ВМС.
Саме через це Росія поки що використовує лише "вербальний тероризм" — кораблі флоту РФ залякують іноземні торговельні судна, опитують екіпаж про вантажі та погрожують.
Нагадаємо, російська армія панікує після удару дронами по її кораблях. Тож задля безпеки флот маневрує. Зараз у Чорному морі перебувають десять ворожих кораблів, ще один — в Азовському морі. Натомість усі ракетоносії перебувають у пунктах базування.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими