Кримський міст Фото: en.wikipedia.org/wiki/Crimean_Bridge

Бояться атаки з Півдня: у ЗСУ розповіли, як росіяни захищатимуть Кримський міст

У районі незаконно збудованого так званого Кримського мосту зараз перебуває 5 кораблів і 6 катерів прикордонної служби ФСБ Росії. Вони виконують завдання з охорони й оборони цієї споруди.

Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук у прямому ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Вони будують систему загородження, передусім це — бонові загородження. Міст вони намагаються прикривати від можливих ударів, насамперед їхні зусилля помітні з південного напрямку", — зазначив він.

Плетенчук також розповів про можливості проведення росіянами навчань в акваторії Чорного моря. Про це недавно анонсували окупанти.

"Для початку нехай вони домовляться з цивільними рибалками. Збираючись проводити ті чи інші навчання, вони оголошують про перекриття для судноплавства певних ділянок акваторії моря, але цивільні моряки, рибалки, домовляються між собою та відмовляються виконувати ці вимоги та не залишають район проведення навчань", — навів один із варіантів розвитку подій речник ВМС ЗСУ.

Атаки на Кримський міст

8 жовтня 2022 року на залізничній гілці Керченського мосту спалахнула пожежа. Окупанти спершу говорили, що там зайнялася цистерна з паливом на товарному поїзді, пізніше заявили про підрив начиненої вибухівкою вантажівки на дорозі, а загалом запевнили, що "все під контролем". Ремонт мосту тривав понад рік.

У ніч проти 17 липня на Кримському мосту вдруге від початку повномасштабного вторгнення Росії пролунали вибухи, після чого весь рух по ньому було зупинено. Росіяни визнали, що не зможуть відновити його до кінця 2023 року.

У одному з інтерв'ю очільник Служби безпеки України Василь Малюк розповів подробиці успішних спецоперацій з підриву Кримського мосту. За його словами, під час першої спецоперації було використано вантажівку з 21 тонною вибухівки. Її загорнули у плівку такої товщини, щоб сканери у пунктах пропуску не помітили. Малюк зазначив, що рулони плівки офіційно перевозила російська вантажівка. СБУ вдалося "обійти" спеціальні глушилки на Кримському мосту, які збивають GPS-координати.

В організації другої атаки на Кримський міст в липні 2023 року, за даними Малюка, велику роль відіграв офіцер з позивним "Хантер". Він доклав багато зусиль для створення морських дронів. З їхньою допомогою і підірвали Кримський міст. Кількість вибухівки на дронах довели до 850 кілограмів гексогену.

Керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявила, що Кримський міст не витримує великі навантаження, тому окупаційна влада тимчасово захопленого півострова змушена часто перекривати по ньому рух. Його конструкції є ненадійними через постійні атаки з боку України.

Нагадаємо, що російські загарбники змінили тактику охорони Кримського мосту. Це сталося через регулярні атаки морських дронів. До катерів і кораблів прикордонної служби ФСБ іноді долучають військові судна, наприклад, сторожовий корабель "Питлівий".

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 07.09.2023 10:24