Європейський Союз застосує індивідуальний підхід стосовно України та Молдови. Відтепер швидкість просування до членства залежатиме від досягнутих результатів.Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн після саміту Молдова — ЄС, який відбувся 22 червня.За її словами, після початку переговорного процесу кожна країна-кандидатка самостійно відповідає за свій прогрес на шляху до членства."Як тільки відкрився перший кластер, кожна країна-кандидатка несе відповідальність за себе. Оскільки вони повинні впроваджувати реформи — то вони мають впроваджувати різні реформи залежно від того, про яку країну-кандидатку ми кажемо", — заявила фон дер Ляєн.Відповідаючи на запитання про подальше відкриття переговорних кластерів, президентка Єврокомісії наголосила, що оцінює перспективи саме Молдови, оскільки пресконференція присвячена саміту Молдова — ЄС.Водночас вона акцентувала, що Європейський Союз і надалі дотримуватиметься принципу оцінки за досягнутими результатами, а не за політичними деклараціями чи умовними термінами."Я вважаю, що процес, заснований на заслугах, набагато кращий для Молдови, ніж термін "якомога швидше". Тому що "якомога швидше" ні про що не свідчить. Але процес, заснований на заслугах, чітко вказує вам на основи нашої методології, що погоджено всіма 27 державами", — пояснила вона.Урсула фон дер Ляєн додала, що в основі перемовин про вступ «лежить процес, заснований на заслугах, це набагато краще для Молдови»."Тоді вони можуть досягнути результатів, а ми можемо виконати нашу обіцянку", — підсумувала очільниця Єврокомісії.Нагадаємо, вчора прем'єр-міністерка Юлія Свириденко заявляла, що Україна зробила черговий крок на шляху до вступу в Європейський Союз, посилила оборонний сектор і розширила програми підтримки громадян та бізнесу. Вона назвала цей тиждень "історичним"..

У Москві на дахах цивільних будівель продовжують установлювати нові комплекси протиповітряної оборони "Панцир-СМД-Е". Таким чином посилюють систему оборони столиці країни-агресорки Росії.Про це повідомили OSINT-аналітики. Один із комплексів розмістили поруч із ринком "Садовод" — за декілька сотень метрів від Московського НПЗ, який раніше атакували Сили оборони України.На установці помітили так званий "мангал" — додаткову металеву конструкцію проти дронів.Раніше таких елементів на московських системах ППО не фіксували, тому аналітики припускають, що комплекс могли перекинути ближче до столиці Росії з фронту.Портал "Мілітарний" раніше уточнював, що нова модифікація "Панцира" відрізняється від попередньої версії "Панцир-С1" тим, що не має 30-міліметрових автоматичних гармат.Натомість комплекс оснащений двома типами ракет: стандартними 95Я6 з дальністю ураження до 20 кілометрів і малогабаритними ТКБ-1055 для боротьби з невеликими цілями на відстані до семи кілометрів.Система також має сучасні радіолокаційні станції з активною фазованою антенною решіткою, здатні виявляти цілі на відстані до 24 кілометрів.Нагадаємо, що, за оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни, українські удари по добре захищених російських глибоких тилових районах викрили слабкість Росії та її нездатність захистити своє внутрішнє населення..

Міністерство оборони кодифікувало покращену модель популярного українського спеціального бронеавтомобіля UAT.GYURZA-02. У ньому передбачено захист екіпажу 360°, посилена ходова, збільшена вантажопідйомність, програмне забезпечення з використанням штучного інтелекту.Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України."Машину удосконалили на запити військових і жорстких вимог війни. Конструктори посилили незалежну підвіску, замінили окремі елементи, встановили шини з покращеними характеристиками. Завдяки цьому в машини зросли показники прохідності та живучості у складних бойових умовах", — ідеться в повідомленні.Фахівці додали, що бронекорпус машини конструктори обладнали круговим протиуламковим підбоєм, що посилює захист екіпажу, десанту та внутрішнього обладнання від ураження уламками.Повна маса удосконаленої "Гюрзи-2" складає трохи більше 18 тонн. Вантажопідйомність машини зросла до 2,5 тонни, дорожній просвіт зріс до 380 міліметрів, запас ходу — до 1 200 кілометрів. Максимальна швидкість — 110 км/год. Протимінний захист відповідає рівню 3а та 3b відповідно до стандарту STANAG 4569, тобто вберігає екіпаж від наїзду на міну з уражальною силою, еквівалентною восьми кілограмам тротилу."Покращена "Гюрза" може виконуватися в двох варіантах — з поворотною баштою для озброєння та без неї", — зауважили в оборонному відомстві."Спеціальний бронеавтомобіль "Гюрза-2" оснащений системами вентиляції повітря, обігріву, кондиціонування, автономним паливним обігрівачем, тощо. Має системи пожежогасіння моторного відсіку та десантного відділення, комплекс нічного бачення і оглядову телевізійну систему з чотирьох відеокамер з моніторами спостереження", — пояснили військові спеціалісти.Вони додали, що машини можуть оснащуватися програмним забезпеченням для моніторингу зовнішнього середовища з використанням штучного інтелекту.У Міноборони також розповіли, що 2025 року ЗСУ отримали на 25 відсотків більше спеціальних броньованих автомобілів порівняно з 2024 роком. Більшість цих машин виготовлена за конструкцією MRAP, тобто з посиленим захистом від мін і засідок. Такі машини мають V-подібну форму дна для розсіювання енергії вибуху, спеціальні амортизуючі крісла, складаються з монолітної бронекапсули і зовнішніх вибухопоглинальних агрегатів: коліс, шасі, двигуна.Нагадаємо, що раніше Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони України евакуаційний бронеавтомобіль "Джура-ЕВАК"..

Самопроголошений президент Олександр Лукашенко готується до прямої участі у війні проти України. Відповідний звіт білоруська опозиція передала міністру закордонних справ України Андрію Сибізі.Про це йдеться у зверненні Обʼєднаного перехідного комітету Білорусі. Заступник його голови Павло Латушко подав детальний звіт до МЗС України про те, як Лукашенко систематично готує Білорусь до війни."Документ став розвитком травневих домовленостей під час робочого візиту до Києва. До листа додано масштабний 30-сторінковий звіт Народної антикризової ради, в якому зафіксовано повне перетворення Білорусі на військовий плацдарм для Росії", — йдеться в повідомленні.На основі зібраних даних Національна антикризова рада визначила низку ключових ознак того, що режим Лукашенка активно готується до безпосереднього вступу у військовий конфлікт або надання території для нових ударів:Легалізація "превентивних ударів". Режим вніс ключові зміни до законодавства, що стосується військової сфери. Так званий референдум змінив конституцію, в результаті чого Білорусь перестала бути нейтральною та без'ядерною країною. Нова Воєнна доктрина, ухвалена 2024 року, офіційно дозволяє завдавати превентивних ударів у разі "безпосередньої загрози" (яку можна трактувати навіть як концентрацію військ поблизу кордонів або інші загрози національній безпеці) та відправляти білоруську армію за кордон.Масштабне розгортання сил. Кількість контрактників з 2022 року зросла в 1,5 раза, мобілізаційний резерв оцінюється в 289 тисяч осіб. На українському напрямку створюється Південне оперативне командування (загальна чисельність військ може зрости до понад 80 тисяч), а також створюється "народне ополчення". Активно переймається російський досвід: запроваджено SMS-повістки, дозволено вербувати полонених до армії.Військові рейки для економіки. За чотири роки витрати на оборону зросли у п’ять разів. Білоруський військово-промисловий комплекс повністю інтегрований з російським, запроваджено режим повної секретності. Тільки 2024 року на озброєння прийнято понад чотири тисячі нових одиниць військової техніки.Ядерна зброя та ПВК "Вагнера". Інтеграція з російською армією досягнула апогею: російські війська постійно дислокуються в Білорусі, розгортаються тактична ядерна зброя та ракетний комплекс "Орєшнік". Білоруських військовослужбовців навчають інструктори ПВК "Вагнера".Лінія Хреніна та мілітаризація дітей. Уздовж кордонів з Україною, Польщею та Литвою будуються оборонні лінії. Інфраструктура (мости, аеродроми) модернізується для розміщення російської важкої техніки. У школах запроваджено обов'язкову військову підготовку, а десятки тисяч дітей обов'язково повинні пройти спеціальні військово-патріотичні табори.Мобілізація медицини та цивільного сектору. Міністерство охорони здоров'я Білорусі затвердило інструкції щодо суворого сортування поранених у воєнних умовах. У Мінську проведено аудит 5 000 бомбосховищ, регулярно перевіряються системи оповіщення, масово закуповуються бронежилети для потреб ополчення на районних рівнях.Накопичення стратегічних ресурсів. Обов'язкові запаси нафтопродуктів збільшено вдвічі (до 30 днів зберігання). Міністерство оборони розширило переліки цивільної техніки, що підлягає мобілізації під час воєнного стану. А згідно з нещодавньою постановою Ради міністрів від 15 травня 2026 року № 249, цивільний автотранспорт підприємств можуть примусово формувати у військові колони.Постійні навчання. 2026 року режим продовжує практику безперервних масштабних військових маневрів. Це використовується для прихованої перевірки мобілізаційних списків та підтримки високого рівня психологічної напруги в суспільстві."Звіт, переданий українській стороні, містить не лише облік цих небезпечних тенденцій, але й конкретні рекомендації щодо запобігання найгіршому сценарію та стримування агресивних амбіцій режиму Лукашенка", — підсумували білоруські опозиціонери.Нагадаємо, речниця Єврокомісії Анітта Хіппер заявила під час брифінгу для журналістів, що Україна має право на самооборону, а Білорусь допомагає Росії вести агресивну війну. До того ж Мінськ неодноразово вчиняє провокації проти ЄС..

Польський президент Кароль Навроцький образився на факт підтвердження участі прем’єр-міністра Дональда Туска в конференції з відбудови України, яка запланована на 25-26 червня у Гданську. Саме тому він загострює конфлікт з Україною.Про це президент України Володимир Зеленський під час інтерв’ю "ТСН.Тиждень". За його словами, Навроцький обурився через те, що його начебто не запросили на заплановану конференцію в Гданську, на якій Польщу представлятиме прем’єр-міністр Дональд Туск."Зараз ми кажемо про це відкрито, бо Навроцький робить якісь неправильні кроки. Це, на мій погляд, політична ситуація. Ми з ним зустрілися, здається, на майданчику Бухареста, він мені сказав відкрито, що не підтримує конференцію щодо відбудови України в такому форматі, куди він як президент не запрошений", — розповів Зеленський.Президент України наголосив, що це — винятково електоральний процес, який уже розпочався в Польщі та триватиме до 2027 року, коли там відбудуться парламентські вибори й обрання нового прем’єр-міністра."Президент Кароль Навроцький бореться за прем’єрське крісло, щоби його партія виграла в прем’єр-міністра Туска. Ось що відбувається", — пояснив Зеленський.Він додав: щоби деескалювати ситуацію, запропонував президенту Польщі зустрітися та разом провести конференцію з відбудови України. Але Навроцький натомість вирішив далі загострювати конфлікт."Я сказав, проведімо конференцію. Президент Польщі робить наступний крок: каже, що Україні не місце в Європі, бо це погано для польського фермера. Так він це каже. Для чого? Не тільки зривати конференцію, щоби потім тиснути на Туска, блокувати кластери. Це пов’язані речі абсолютно. Ось для чого це робиться. Він робить цю заяву, абсолютно не розуміючи, що ми не продаємо жодні продукти зі сільського господарства масово в Польщу. В нас інші ринки. Тобто просто підігріває суспільство. Для чого? Для чого це робити? Політика, вибори", — висловив припущення Володимир Зеленський.Нагадаємо, сьогодні польський президент Кароль Навроцький прокоментував слова президента України Володимира Зеленського щодо розпалювання неприязні до українців на тлі внутрішньополітичної боротьби в Польщі..

Лук’янівський ринок суттєво постраждав унаслідок російської атаки на Київ уночі 24 травня. Однак наразі власники цього об’єкта не зверталися до міської влади стосовно намірів відновлювати його.Про це йдеться у відповіді міського голови Віталія Кличка на петицію щодо відновлення ринку.Ринок "Лук’янівський" на вулиці Юрія Іллєнка, 1, перебуває у приватній власності. Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіткова галявина" оформлює документи для визначення обсягу пошкоджень і проводить інші необхідні процедури. Водночас адміністрація ринку розчищає територію для подальшої організації торгівлі."Інформація про наміри власника відновити зазначений об’єкт до Київської міської ради та її органів не надходила", — зазначається у відповіді.Для підтримки підприємців, які працювали на ринку та втратили робочі місця через обстріл, КМДА провели перемовини з представниками 23 торговельних центрів столиці щодо надання пільгових умов для розміщення торгових точок.Окрім того, постраждалі підприємці можуть отримати місця для торгівлі на території комунальних підприємств "Житній ринок", "Володимирський ринок" і на міських ярмарках."Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України створило й оприлюднило чіткий алгоритм дій підприємств, що постраждали внаслідок ворожих обстрілів, відповідно до якого координація дій відбувається за підтримки департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА", — наголосили в київській владі.Масований обстріл Києва 24 травняРосійські війська застосували ударні безпілотники, крилаті та балістичні ракети. Найбільших руйнувань зазнав Шевченківський район, де ракетний удар зруйнував під'їзд п'ятиповерхового житлового будинку. Рятувальники деблокували з-під завалів тіла двох загиблих жінок.Наступного дня, 25 травня, рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи у п'ятиповерхівці Шевченківського району, де росіяни знищили під'їзд з першого по п’ятий поверхи.На той час, за офіційною інформацією, внаслідок обстрілу загинули дві людини, ще понад 90 дістали поранення, серед них — троє неповнолітніх.Нагадаємо, що 24 травня російські окупанти провели масовану атаку Києва. Внаслідок цього пошкоджень зазнали багато об’єктів, які стосуються різних сфер життя..

У Херсонській області на стратегічно важливих маршрутах облаштовано понад 207 кілометрів антидронового захисту. Особлива увага — найскладнішим напрямкам і найуразливішим ділянкам доріг.Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі. Вона уточнила, що йдеться про дороги між громадами Херсонщини, а також у самому обласному центрі."На інших ділянках тривають роботи. Вони профінансовані коштом державного й обласного бюджетів", — зазначила очільниця уряду.За її словами, безпека логістики — це один із важливих факторів стійкості Сил оборони."Особливо в регіоні, де російський терор проти цивільних набув форми сафарі, позбавленого будь-якої моралі", — наголосила прем’єр-міністерка України.Загалом у прифронтових областях від початку 2026 року облаштовано понад 887 кілометрів антидронового захисту.Керівниця українського Кабміну також зауважила, що, крім того, протягом травня та червня у наближених до лінії фронту районах відновлено понад 198 кілометрів автомобільних доріг."Кожен захищений кілометр дороги — це збережені життя, безпечне постачання підрозділів і евакуація поранених", — підсумувала Юлія Свириденко.Нагадаємо, наприкінці лютого цього року міністр оборони України Михайло Федоров розповідав, що тоді з державного бюджету виділили додаткові 1,6 мільярда гривень на облаштування антидронового захисту. Йдеться про дороги у прифронтових областях України..

Україна має право на самооборону, а Білорусь допомагає Росії вести агресивну війну. До того ж Мінськ неодноразово вчиняє провокації проти Європейського Союзу.Про це заявила речниця Єврокомісії Анітта Хіппер під час брифінгу для журналістів.Її попросили прокоментувати вимогу президента України Володимира Зеленського до Білорусі прибрати зі своєї території ретранслятори, які допомагають росіянам наносити удари дронами по українській цивільній інфраструктурі."Білорусь продовжує сприяти російській військовій агресії проти України", — зауважила вона.За її словами, Білорусь уже неодноразово влаштовувала провокаційні дії проти Євросоюзу. Зокрема, відбувалися порушення повітряного простору країн ЄС. Також Мінськ використовував міграційну кризу, щоби чинити тиск на європейські країни."Звичайно, Україна має право захищатися", — наголосила Хіппер у контексті погроз Володимира Зеленського на адресу Білорусі.Раніше український президент зазначав, що Білорусь має довести, що не хоче війни проти України. Один зі способів — ліквідувати ретранслятори, які допомагають Росії бити по українських містах і селах.Зокрема, йдеться про чотири ретранслятори в Гомельській і Брестській областях. Саме завдяки такому обладнанню завдавали ударів по Житомирській, Рівненській і Волинській областях, по енергетиці, по залізниці, по звичайних містах і селах.Нагадаємо, що в Кремлі боляче сприйняли ультиматум президента України Володимира Зеленського, який днями він адресував самопроголошеному керівнику Білорусі Олександру Лукашенку. Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков звинуватив Україну в агресивній поведінці та нагнітанні напруженості..

Фехтувальники та фехтувальниці збірної України повторили національний рекорд за кількістю нагород чемпіонату Європи. На континентальній першості 2026 року "синьо-жовті" здобули п'ять медалей різного ґатунку.Про це повідомило "Суспільне Спорт". Медійники зазначили, що на цьогорічному чемпіонаті Європи українські фехтувальники вибороли п'ять нагород: одне золото та чотири бронзи."Єдину золоту медаль збірній України принесла 23-річна Ольга Сопіт в особистих змаганнях у жіночій рапірі. Ця нагорода стала історичною — це перший в історії титул української рапіристки на рівні Євро", — йдеться в повідомленні.Ще одну нагороду до свого активу Сопіт додала у командних змаганнях в жіночій рапірі, де разом з Дарією Миронюк, Аліною Полозюк і Крістіною Петровою здобули бронзу, яка також стала першою в історії України у цій дисципліні.На подіум також підіймались українські шпажисти — у чоловічих і жіночих командних змаганнях. Українська жіноча команда оновленим складом не змогла захистити звання чемпіонок Європи, але все одно підійнялася на подіум, тоді як чоловіча команда вперше за дев'ять років виграла медаль на Євро. Єдину медаль у шаблі принесла Аліна Комащук, яка зазнала єдиної поразки у півфіналі."П'ять нагород — повторення найкращого результату в історії України за кількістю медалей на Євро з фехтування. Востаннє "синьо-жовті" здобували п'ять нагород на континентальній першості ще 21 рік тому, на Євро-2005: здобули по одному золоту та сріблу, а також чотири бронзи, посівши четверте місце у заліку", — зауважили журналісти.Чемпіонат Європи з фехтування: усі медалі УкраїниЗолото: Ольга Сопіт — рапіра (особисті змагання).Бронза: Аліна Комащук — шабля (особисті змагання); чоловіки, шпага: Євген Макієнко, Михайло Краснюк, Роман Свічкар, Микита Кошман (командні змагання); жінки, рапіра: Дарія Миронюк, Аліна Полозюк, Ольга Сопіт, Крістіна Петрова (командні змагання); жінки, шпага: Олена Кривицька, Яна Шемякіна, Анна Максименко, Інна Бровко (командні змагання).Цього року за результатами чемпіонату Європи-2026 з фехтування Україна посіла четверте місце у медальному заліку. Очолила рейтинг збірна Італії, в активі якої сім нагород: чотири золота, одне срібло та дві бронзи. На другому місці — Франція, на третьому — Угорщина.Нагадаємо, що українська рапіристка Ольга Сопіт стала чемпіонкою Європи з фехтування на рапірі. У фінальному поєдинку вона зустрілася з титулованою італійкою Аріанною Ерріго — олімпійською чемпіонкою, 10-разовою чемпіонкою світу та 15-разовою чемпіонкою Європи, та впевнено перемогла її з рахунком 15:8..

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) розпочинає перевірку Почаївської Свято-Успенської лаври. Вона планує встановити можливі зв’язки з іноземною організацією, забороненою в Україні.Про це повідомила пресслужба ДЕСС. Там уточнили, що перевірка розпочнеться 24 червня 2026 року."Дослідницька група, сформована відповідно до наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 19 червня 2026 року № Н-106/11, розпочинає вивчення можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні", — йдеться в повідомленні.Відповідне рішення ухвалив наказ ДЕСС на виконання вимог закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" та порядку проведення дослідження щодо наявності ознак афілійованості релігійних організацій з іноземними релігійними організаціями, діяльність яких в Україні заборонена."ДЕСС діє винятково в межах чинного законодавства та з повагою до релігійної свободи", — наголосили в держслужбі.Там додали, що водночас будь-які ознаки іноземного впливу чи підпорядкування в контексті заборонених структур ретельно дослідять, а результати — публічно представлять суспільству.Як відомо, Почаївська Свято-Успенська лавра — найбільша православна святиня на заході України, розташована на Тернопільщині.Зараз монастир перебуває під контролем Української православної церкви московського патріархату. Навколо його діяльності та статусу майна тривають тривалі судові та правові процеси.Нагадаємо, що на початку лютого працівники СБУ приходили з обшуками на територію Києво-Печерської лаври. Вони навідувалися до священнослужителя, який координував постановні акції протесту під час повернення майна Лаври державі..

Польський президент Кароль Навроцький прокоментував слова президента України Володимира Зеленського щодо розпалювання неприязні до українців на тлі внутрішньополітичної боротьби в Польщі.Видання Polsat News цитує Кароля Навроцького. Раніше в інтерв’ю "ТСН Тиждень" Зеленський відреагував на рішення про позбавлення його ордена Білого орла, заявивши, що це пов’язано з внутрішньою політичною боротьбою в Польщі та розпалюванням неприязні до українців."Суперечка не стосується внутрішньої політики Польщі. Усі патріоти розуміють, скільки злочинів скоїли українські націоналісти на польських землях, якими драматичними були ті часи", — відповів на це польський президент у коментарі медійникам.Він додав, що суперечка стосується сприйняття історичних питань і того, що в Польщі не сприймається "червоно-чорний бандерівський прапор"."Я не уявляю собі, щоби польські патріоти, а особливо польський президент, польський уряд, у такій ситуації не були би разом і не об’єдналися. Володимире, шановний пане президенте, ця суперечка взагалі не стосується внутрішніх питань Польщі", — зауважив Кароль Навроцький.За його словами, внутрішніх проблем не існує, бо всі поляки знають і розуміють, "скільки зла заподіяли полякам, польським дітям українські націоналісти"."Президент Зеленський помиляється, дякую", — підсумував президент Польщі.Попередній контекст:Президент Володимир Зеленський 26 травня підписав указ про присвоєння одному з підрозділів ССО почесного найменування "імені Героїв УПА", підкресливши, що це рішення спрямоване на відновлення історичних традицій українського війська.Після цього в Польщі пролунала низка критичних заяв. Зокрема, колишній президент Лех Валенса заявив, що припиняє носити значок з українським прапором, а чинний президент Польщі Кароль Навроцький запропонував розглянути можливість позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого Орла — найвищої державної нагороди Польщі.Міський голова Львова Андрій Садовий 29 травня закликав польських владоможців припинити чіплятися до назв українських військових частин і зосередитися на підтримці війська, яке тримає найбільший фронт у Європі з часів Другої світової війни.Президент Польщі Кароль Навроцький 19 червня ухвалив рішення про позбавлення президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що "це стратегічна помилка президента Польщі, від якої виграє лише Москва".У відповідь президент України Володимир Зеленський повернув найвищу державну нагороду поляків за допомогою комерційного кур'єра. Так само вчинили й інші колишні українські президенти — Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко.Радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин повідомив, що поїздка українського лідера Володимира Зеленського на міжнародну конференцію URC2026 до Польщі опинилася під питанням. В Офісі президента зазначили, що рішення про візит до Гданська все ще аналізується на тлі гучного дипломатичного скандалу з польською нагородою..

Із загальної кількості безпілотників, які Агенція оборонних закупівель Державного оператора тилу (ДОТ) закуповує для Сил оборони, 95% — українського виробництва.Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України. Там зазначили, що минулого року закупівлі безпілотних систем уперше перевищили закупівлі боєприпасів, і ця тенденція триває надалі."Важливу роль у розвитку ринку українських безпілотників відіграв запуск маркетплейсу зброї DOT-Chain Defence", — ідеться в повідомленні.Система створила ринкову модель, у якій рішення про закупівлю ухвалюють безпосередні користувачі — військові бойових бригад. Зокрема, це:посилило конкуренцію між виробниками;створило стимули для покращення сервісу та вдосконалення продукції;дало виробникам можливість прогнозувати попит і масштабувати виробництво. "У результаті український ринок безпілотників зміг кратно наростити виробничі спроможності та зараз забезпечує абсолютну більшість закупівель у цій категорії", — акцентували в українському оборонному відомстві.Раніше Міністерство оборони України впровадило новий підхід до оборонних закупівель дронів. Відтепер потреба у дронах формується автоматично на основі якісних даних з поля бою — без людського фактора, субʼєктивного впливу та корупційних ризиків.Генеральний штаб ЗСУ за запитом підрозділів формує перелік безпілотників для закупівлі тільки з технічними характеристиками — без назви чи конкретного виробника.Які конкретні вироби відповідно до бойових завдань закуповувати для підрозділів на фронті, визначає рейтинг дронів на основі бойових даних із цифрових систем — "єБалів", DOT-Chain, Brave1 Market, DELTA та Mission Control."За менш ніж пʼять місяців 2026 року військові вже отримали 485 000 безпілотників та іншої техніки загалом на 31,4 мільярда гривень через DOT-Chain Defence — маркетплейс зброї, розроблений Агенцією оборонних закупівель ДОТ. Принцип роботи маркетплейсу такий: військо обирає — держава забезпечує. Агенція бере на себе контракти, оплату та контроль постачань. Усе працює в цифровому форматі, без паперових процесів і тривалих погоджень", — розповіли в Міноборони.Там наголосили, що від замовлення до отримання засобу з наявності військовими минає в середньому дев’ять днів. DOT-Chain Defence також інтегрований із Brave1 Market, де військові можуть замовляти додаткові дрони та техніку за "єБали" в межах програми "Армія дронів.Бонус".Нагадаємо, в березні цього року президент Володимир Зеленський заявив під час виступу в парламенті Великої Британії, що Україна працює над створенням унікальніших дронів, які здатні довше й ефективніше виконувати завдання на морі. Нові системи зможуть діяти навіть в умовах океану..

Кабінет міністрів України планує посилити підтримку аграріїв. Зокрема, запускається нова програма для закупівлі українських добрив і збільшується компенсація на меліорацію.Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Аграрії зможуть отримати до 1 000 гривень на гектар безповоротної допомоги на закупівлю комплексних мінеральних добрив українського виробництва — з розрахунку до семи тонн на кожні 100 гектарів угідь", — зазначила вона.За її словами, подати заявку можна буде через Державний аграрний реєстр. Це допоможе зменшити витрати аграріїв та підтримає українських виробників добрив."Також розширюємо державну підтримку меліорації. Збільшили максимальний розмір компенсації для аграріїв і організацій водокористувачів — до понад 30 тисяч гривень на гектар по всій Україні, а на прифронтових територіях — до понад 48 тисяч гривень на гектар", — наголосила сільниця уряду.Вона пояснила, що фермери зможуть швидше відновлювати та модернізувати зрошувальні системи, а також розширювати площі зрошення там, де воно найбільше потрібне. Із 2027 року ця підтримка щороку індексуватиметься."Це продовження системної реформи меліорації. Уряд розпочав модернізацію зрошувальних систем на Одещині. Зокрема, збільшив державну підтримку для розвитку меліорації на прифронтових територіях до 80%", — зауважила прем’єр-міністерка.Вона запевнила, що Кабмін послідовно підтримує українських фермерів: працює програма гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель, компенсується вартість української сільгосптехніки, будівництва та реконструкції ферм, підтримуються виробники в зонах ризикованого землеробства."Цього тижня перші п’ять агровиробників із прифронтових регіонів отримали підвищену компенсацію — 40% вартості української сільгосптехніки", — акцентувала очільниця Кабміну.Вона поінформувала, що з початку року уряд отримав від малих фермерів заявки на 1,1 мільярда гривень допомоги в межах європейських програм. Кошти виплатять у найближчий місяць. Також розширено можливості для експорту української агропродукції."Сьогодні, у Всеукраїнський день фермера, дякую кожному, хто, попри війну, щодня працює на українській землі", — підсумувала Юлія Свириденко.Нагадаємо, що сільськогосподарські підприємства України у квітні-червні 2026 року очікували на уповільнення темпів падіння обсягів виробництва та на підвищення цін на власну продукцію, а також розширення штату працівників..

Країна-агресорка Росія нібито готова до мирних переговорів з Україною. А Європейський Союз помиляється, вважаючи, що будувати діалог із Москвою можна з позиції сили.Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, якого цитують російські пропагандистсько-інформаційні ресурси."Це найбільша помилка — чи випливає вона з некомпетентності, з їхньої дезінформованості чи їхньої дурості - точно ми не знаємо, але це факт", — сказав він.Пєсков зазначив, що Європі для участі в переговорах необхідно "ознайомитися з реальним станом справ, зокрема, в українському конфлікті", та додав, що це нібито не Москва була ініціатором припинення контактів з ЄС.Він також вигадав, що Київ "перебуває у дуже скрутному становищі", проте "продовжує дотримуватися лінії, яка не спрямована на переговори".При цьому речник Кремля заявив, що переговори з країною-агресоркою з позиції сили ні до чого не приведуть. Він також анонсував нові удари по об’єктах в Україні.Водночас Дмитро Пєсков наголосив, що російський диктатор Володимир Путін неодноразово заявляв про готовність Москви до діалогу.Також, коментуючи останні обстріли Москви, "рупор" Кремля заявив, що російська влада високо оцінює роботу протиповітряної оборони, яка відбивала українські удари.Нагадаємо, сьогодні видання The Economist оприлюднило інформацію, що Росія та Захід відновили неофіційні переговори, які тримають у великій таємниці. Зокрема, обговорюють поетапне "замороження" бойових дій вздовж лінії фронту в Україні..

У Харкові мати-одиначка жорстоко била свою новонароджену доньку, внаслідок чого та отримала численні тілесні ушкодження. Горе-матері висунуто підозру з трьома статтями Кримінального кодексу України.Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі."Наприкінці січня 2024 року у Харкові мати-одиначка народила дівчинку — Квітославу. За даними слідства, коли дитині було лише декілька тижнів, жінка розпочала застосовувати до неї фізичне насильство", — йдеться в повідомленні.У прокуратурі додали, що протягом лютого-березня 2024 року мати неодноразово била доньку та вчиняла щодо неї насильницькі дії. Вона різко хапала немовля за тулуб, грубо змінювала положення її тіла, агресивно заколисувала та навіть допустила удари голови дитини об стіл."Унаслідок цього дівчинка отримала переломи ноги, кістки черепа та ребер, а також важку черепно-мозкову травму та крововиливи. Крім того, експерти виявили інші ушкодження головного мозку, що свідчать про неодноразове травмування немовляти", — розповіли прокурори.Вони констатували, що дитину госпіталізували у важкому стані — до лікарні її відвезла бабуся. Майже п’ять місяців вона перебувала на стаціонарному лікуванні."Жінка відмовилися від батьківських прав за власним бажанням, опіку над дівчинкою взяла бабуся", — зауважили в Харківській обласній прокуратурі.Керівник Слобідської окружної прокуратури Харкова вручив 22-річній матері підозру за фактами:умисного завдання середньої важкості тілесного ушкодження (ч. 1 ст. 122 КК України);умисного завдання важкого тілесного ушкодження (ч. 1 ст. 121 КК України);злісного невиконання батьками встановлених законом обов’язків щодо догляду за дитиною, що спричинило важкі наслідки (ст. 166 КК України).Нагадаємо, в березні цього року стало відомо, що в Києві 36-річна місцева мешканка катувала та вчиняла домашнє насильство над дев'ятирічним сином. Вона змушувала дитину жити та спати в туалеті, зв’язувала її та затискала пальці у дверях..
