У п’ятницю, 20 червня, в Женеві відбудуться переговори щодо ядерної програми Ірану. Їх організовують високопоставлені європейські дипломати.Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters із посиланням на німецьке дипломатичне джерело. Співрозмовники журналістів розповіли, що міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Великої Британії та головний дипломат ЄС проведуть ядерні переговори зі своїм іранським колегою.За словами джерел агенції, міністри спочатку зустрінуться з головним дипломатом Європейського Союзу Каєю Каллас у німецькому консульстві в Женеві, а потім проведуть спільну зустріч з міністром закордонних справ Ірану.Співрозмовники медійників запевнили, що переговори узгоджені зі США. Однак наразі невідомою залишається позиція президента Дональда Трампа стосовно таких перемовин.Адже раніше американцям так і не вдалося укласти ядерну угоду з Іраном. Через те, що процес затягнувся, Ізраїль розпочав завдавати ударів по іранській території.До речі, сьогодні президента США Дональда Трампа запитали, яка його думка щодо можливих американських ударів по Ірану. Однак він не дав однозначної відповіді журналістам."Ви ж не думаєте, що я відповім на таке запитання. Ви ж не знаєте, чи збираюся я це робити. Ви не знаєте. Я можу це зробити. Я можу цього не робити", — загадково сказав Трамп.За його словами, "ніхто не знає", що він збирається робити. Президент США додав, що Іран має багато проблем, і на тлі цього країна хоче вести переговори. Водночас він розчарований, що Тегеран не домовлявся двома тижнями раніше.Крім того, він знову заявив, що вимагає беззастережної капітуляції Ірану та побажав "успіхів" верховному лідеру аятолі Алі Хаменеї, який не хоче здаватися."Безумовна капітуляція означає, що з мене досить. Вони повністю беззахисні, у них зовсім немає протиповітряної оборони", — безапеляційно заявив Дональд Трамп журналістам.Нагадаємо, що сьогодні аятола Алі Хаменеї, який є верховним лідером Ірану, попередив Сполучені Штати Америки, що будь-яка участь американських сил у військових ударах Ізраїлю по його країні спричинить для Вашингтона "непоправну шкоду".
У Києві у вечірню пору доби молоді люди часто влаштовують дрифт на автівках чи мотоциклах. Однак у теперішній час гучні звуки — це тригер для дітей, цивільних і військових, які повернулися з фронту.На це звернув увагу начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко."Другу добу ми ліквідовуємо наслідки російської атаки. Наші рятувальники та комунальники працюють практично цілодобово. Київ і Україна — в жалобі. Водночас молоді люди на дорогих автівках в центрі столиці вирішили розважитися та влаштували дрифт", — зауважив він.За його словами, щодня подібне вимушені бачити та чути наші діти, цивільні люди та багато військових, які повернулися з фронту та дуже гостро реагують на будь-які гучні звуки."Для них — це дуже сильний тригер. Тому це просто неприпустимо. Такій поведінці немає бути місця в столиці та й у всій країні, яка щоденно виборює право на виживання", — наголосив Ткаченко.Він акцентував, що ще з перших звернень КМВА розпочала пропрацьовувати дієві механізми боротьби з "дрифтерами", водіями автомобілів і мотоциклів з "прямим вихлопом", у тому числі на законодавчому рівні.За словами начальника Київської міської військової адміністрації, вже є декілька варіантів комплексного рішення, на реалізацію яких потрібен час."Також готую звернення до патрульної поліції, аби посилити увагу до випадків зухвалої поведінки на дорозі", — розповів він.Окрім того, Тимур Ткаченко натякнув, що триває робота над тим, "аби винні в ситуації, яка сталась напередодні, зрозуміли, що вони зробили не так"."Уся інформація в нас є", — загадково підсумував начальник Київської міської військової адміністрації.Нагадаємо, що декілька днів тому прикордонники Чопського загону виявили викрадений автомобіль на одному з пунктів пропуску кордону з Угорщини. Цей транспортний засіб перебував у розшуку Інтерполу.
Командиром 414 окремої бригади Збройних сил України ударних безпілотних авіаційних систем "Птахи Мадяра" стане молодший лейтенант Андрій Клименко на псевдо "Кліма".Про це повідомила прес-служба бригади у своїх соціальних мережах. Таку інформацію підтвердив і попередній командир 414 бригади майор Роберт "Мадяр" Бровді, якого на початку червня призначили командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ. На цій посаді він замінив полковника Вадима Сухаревського.Що відомо про Андрія Клименка"Кліма" знає, як чинити з хробаками. Тому що все, що зветься сьогодні "Птахами Мадяра", ми побудували разом. З першого дня широкомасштабної завжди пліч-о-пліч", — написав у притаманному собі стилі Роберт Бровді на своїй Facebook-сторінці.Він повідомив, що Андрій Клименко — засновник і командир найпродуктивнішої у світі команди ударних БпЛА "Кліма-Team".У мирному житті він був спортсменом і тренером, абсолютним чемпіоном світу з тхеквондо.На війні добровольцем з 24 лютого разом зі спортсменами клубу Sparta. Пройшов шлях від стрільця територіальної оборони до комбата."І так, це, мабуть, перший у сучасній історії ЗСУ командир бригади, який є молодшим лейтенантом. Ми виросли не у званнях, але експертами з утилізації хробачні у промислових обʼємах", — наголосив "Мадяр".Роберт Бровді назвав його одним із 27 побратимів першого складу "Птахів Мадяра"."Про нього не скажу — "він стане другом і батьком Птахів-козаків", бо він ним вже є давно. Клименко "Кліма" Андрій Сергійович. Брате, ти знаєш, що робити. Завжди поруч, а бригада, яка зростає, — у надійних руках", — підсумував командувач Сил безпілотних систем ЗСУ.Нагадаємо, що 4 червня новий командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт "Мадяр" Бровді оприлюднив перелік першочергових кроків. Він визначив для себе 100 днів на виконання цих планів.
Міністерство оборони України розробляє проект постанови Кабінету міністрів, який передбачає порядок і розміри грошової винагороди для військовослужбовців за впровадження та використання їхніх інноваційних розробок.Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України.Там зазначили, що запропонований механізм має стати інструментом справедливої оцінки досягнень військовослужбовців-винахідників, а також стимулом до подальших досліджень і творчих пошуків рішень у сфері оборони."В умовах війни, технологічного змагання з ворогом ми маємо не лише швидко створювати інноваційні рішення для фронту, а й захищати їх", — наголосив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.Саме цим він пояснив те, що Міністерство оборони розбудовує систему захисту прав інтелектуальної власності.За його словами, йдеться не лише про юридичне оформлення прав, а й про формування культури поваги до інтелектуального продукту в оборонному секторі."З метою створення сучасної та ефективної системи управління правами інтелектуальної власності в структурі Міноборони створено спеціалізоване управління з питань інтелектуальної власності", — додала прес-служба оборонного відомства.Крім того, міністерство ініціювало два законопроекти, які вже підтримані Верховною Радою України у першому читанні.У відомстві акцентували, що ці документи передбачають зміни до Цивільного кодексу України щодо розподілу майнових прав інтелектуальної власності на об’єкти, створені військовослужбовцями, а також врегульовують правовідносини, пов’язані зі створенням і використанням об’єктів права інтелектуальної власності у сфері оборони.Очікується, що запропоновані зміни стануть основою для побудови цілісної системи управління інтелектуальною власністю в оборонному відомстві, в якій перспективні розробки, створені за кошти державного бюджету, належатимуть державі, а їхні автори отримуватимуть справедливу винагороду.Нагадаємо, що у вересні минулого року в експлуатацію ввели перший підземний стабілізаційний пункт або шпиталь для українських військових. Тоді планували будівництво понад 20 таких пунктів для потреб українського війська.
В американському Сенаті вирішили відкласти розгляд законопроекту про жорсткі санкції проти Росії щонайменше до липня. Основна причина — загострення конфлікту між Іраном та Ізраїлем, який є пріоритетом для Вашингтона.Про це повідомило видання Semafor, журналісти якого послалися на власні джерела. Співрозмовники медійників розповіли, що сенатори Ліндсі Грем і Річард Блюменталь зосередилися на переробленій версії свого законопроекту, який захистить союзників України від деяких санкцій за торгівлю з Росією та внесе інші технічні зміни.У статті йдеться про те, що їхні надії на те, що законопроект ухвалить Сенат цього місяця, згаснули, оскільки з'явилися інші пріоритети.Зокрема, лідери Республіканської партії хочуть, щоби наступного тижня розглянули законопроект президента Дональда Трампа про податки та витрати, а Іран штовхає американського лідера на межу прямого військового зіткнення. Крім того, Трамп не дав Сенату "зеленого світла" на ухвалення санкцій.Лідер більшості в Сенаті Джон Тун, член Республіканської партії, заявив, що "липневі терміни" для розгляду санкцій проти Росії є найімовірнішими на цей час."Ми дуже відкриті до переговорів, намагаємося співпрацювати з адміністрацією з погляду термінів", — сказав він.Своєю чергою, Грем заявив, що Сенату "доведеться трохи почекати" зі санкціями проти Росії, не назвавши конкретних термінів."Зараз ситуація з Іраном змінюється. Це не означає, що я забув про Росію чи Україну. Зовсім ні. Іран — у центрі уваги. Але радше раніше, ніж пізніше", — зазначив сенатор.Нагадаємо, що станом на кінець травня американський президент Дональд Трамп не визначився, чи підтримувати посилення санкцій проти Росії. Йшлося якраз про цей законопроект сенатора Ліндсі Грема, який зараз переноситься в розгляді.
Прикордонники Сьомого Карпатського загону зупинили вивезення з України старовинної колекції монет. Мешканець Прикарпаття з таким "скарбом" прямував до Німеччини.Про це повідомили в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України — Західний кордон"У пункті пропуску "Краківець" під час огляду мікроавтобуса Mercedes прикордонники Сьомого прикордонного Карпатського загону виявили самовар всередині якого була 41 монета", — йдеться в повідомленні.Ці монети, за твердженнями фахівців, датовані XVIII-XIX століттями. "За кермом транспортного засобу перебував 28-річний мешканець Івано-Франківщини", — додали прикордонники.За його словами, це була передача, яку він мав доставити з Івано-Франківська до Німеччини."Виявлене вилучено у встановленому порядку. Походження й історичну цінність монет з’ясує експертиза", — підсумували в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України.Нагадаємо, що в липні минулого року прикордонники завадили спробі незаконно вивезти з України скрипку Страдіварі 18 сторіччя. Вилучений інструмент тоді спрямували на експертизу.
Україна розпочала підготовку до оголошення конкурсу на розробку літієвого родовища "Добра". Це може стати першим проектом у межах співпраці зі Сполученими Штатами Америки.Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак."Україна веде підготовку до оголошення конкурсу на розробку літієвого родовища "Добра" в Кіровоградській області", — йдеться в повідомленні.За його словами, це може стати першим проектом у межах співпраці зі США. Йдеться про угоду, яку раніше підписали між країнами."Радий бачити, що процес іде, та результати наших зустрічей у Вашингтоні тиждень тому перетворюються на конкретні дії", — наголосив керівник Офісу президента України.Він додав, що також сьогодні в Канаді на G7 разом із першою віце-премʼєркою-міністеркою економіки Юлією Свириденко він зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом."Детально проговорили співпрацю. Працюємо далі", — підсумував Андрій Єрмак.Нагадаємо, раніше Forbes повідомляв, що українські природні ресурси є одним із важливих факторів російської військової агресії, який часто залишається поза увагою. Фахівці оцінюють вартість корисних копалин України у приблизно 14,8 трильйона доларів.Нагадаємо, в лютому стало відомо, що Україна планує імпортувати до 800 мільйонів кубометрів газу з Європи в лютому та березні. Це потрібно, аби компенсувати падіння видобутку газу на 40% після російських ударів ракетами та безпілотниками.
У середу, 18 червня, в Києві в одній із багатоповерхівок, яку пошкоджено внаслідок учорашнього удару росіян, обвалився просвіт між сходами. Там працюють аварійно-рятувальні бригади.Про це повідомила прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА)."У Солом'янському районі в одному з будинків, що пошкоджений через ворожу атаку 17 червня, сталося руйнування внутрішніх конструкцій", — йдеться в повідомленні.Комунальники уточнили, що, зокрема, в п'ятиповерхівці впав проліт на сходах між верхніми поверхами."Потерпілих немає. Рятувальники евакуювали п’ятьох осіб", — додали в київській міській владі.У Київській міській державній адміністрації зауважили, що аварійні бригади працюють на місці.У КМДА також констатували, що інформація щодо наслідків ворожої атаки на Київ 17 червня оперативно оновлюється за посиланням: kyivcity.gov.ua.Раніше сьогодні міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко поінформував, що о 19:20 рятувальники завершили рятувально-пошукові роботи. Внаслідок удару рашистів по Соломʼянському районі Києва 17 червня постраждали понад 140 людей. Також окупанти вбили 28 мирних мешканців.Загалом уночі 17 червня росіяни обстріляли п’ять регіонів України. Загальна площа пожеж, що виникла через терористичний удар становила понад 20 тисяч квадратних метрів. Нагадаємо, що 17 червня рятувальники витягнули з-під завалів будинку в Солом’янському районі Києва тіло Дмитра Ісаєнка. Саме його батьки весь день чекали біля руїн будинку, а їхні фото облетіли весь світ.
У середу, 18 червня, у Словаччині молодіжна збірна України провела свій третій матч на Євро-2025. "Синьо-жовті" програли команді Нідерландам із рахунком 0:2, хоча наших футболістів влаштовувала й нічия для виходу в плей-оф.Гравці збірної України після зустрічей із Данією (2:3) та Фінляндією (2:0) посідали друге місце у групі D, вони мали більше очок, ніж нідерландці (три проти одного), тож для виходу до плей-оф їх влаштовувала нічия.Натомість відкрити рахунок вдалося молодіжній збірній Нідерландів на 34 хвилині матчу. Після помилки Арсенія Батагова у штрафному майданчику нідерландський півзахисник Рубен ван Боммел перехопив м'яч та віддав пас на Лусіано Валенте, який влучно пробив низом по центру воріт.Подвоїти перевагу Нідерланди U21 змогли на 57 хвилині: Кеннет Тейлор віддав передачу на Тома ван Бергена, який увірвався до штрафного та перекинув м’яч через українського воротаря Руслана Нещерета.З 81 хвилини Україна опинилася на полі в більшості: півзахисник молодіжної команди Нідерландів Юрі Регер зіграв прямою ногою проти Олександра Яцика, за що отримав пряму червону.На останніх хвилинах "синьо-жовті" провели серію атак, але так і не змогли забити, зазнавши поразки 0:2.У підсумку групового етапу молодіжна збірна України посіла третє місце квартету та не змогла вийти у плейоф Євро-2025. Путівки в наступний етап молодіжної континентальної першості здобули Данія та Нідерланди.Нагадаємо, що 15 червня у словацькому Кошице молодіжна збірна України з футболу провела свій другий матч на Євро-2025. "Синьо-жовті" здолали команду Фінляндії з рахунком 2:0.
У середу, 18 червня, зафіксовано різке зростання цін на природний газ на українському ринку — до понад 31 550 гривень за тисячу кубічних метрів (із ПДВ). Вони зросли до найвищого рівня за понад 2,5 року — з 24 листопада 2022 року.Про це свідчать дані ExPro. Згідно з котируваннями, газ в Україні в середу торгувався за цінами 31 200 — 31 900 грн/тис. куб м (з ПДВ) залежно від ресурсу, а значна частина пропозицій наприкінці дня були на рівні 32 000 грн/тис. куб м і вище.Зазначається, що ціни на природний газ в Україні зростають з початку травня 2025 року. Загалом з початку червня газ на українському ринку подорожчав на 26%, а з початку травня — в 1,6 раза.Останніми днями темпи зростання цін на газ прискорилися. Якщо напередодні на українському ринку зустрічалися ціни 29 500 грн/тис. куб м (з ПДВ), то вже в середу ціни перевищували 31 500 грн/тис. куб м (з ПДВ)."Значною мірою зростання цін на природний газ в Україні пов’язано зі зростанням цін на європейських хабах, які в середу вперше з початку квітня 2025 року перевищили 40 євро/MWh. Газ у Європі дорожчає на тлі геополітичних ризиків, передусім війни Ізраїлю й Ірану, яка може вплинули на глобальні постачання та попит на LNG", — йдеться в повідомленні.Іншим фактором, що впливає на внутрішні ціни на природний газ, є стабільно високий попит на ресурс в Україні. Промислові споживачі активно купують природний газ як на наступний місяць, так і створюючи запаси на осінь-зиму.Помітними покупцями на українському ринку є і державні компанії, як ТОВ "Оператор ГТС України" та ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг".Крім того, обсяги пропозиції газу на українському ринку знижені після того, як Кабмін зобов’язав ПАТ "Укрнафта" продавати газ власного видобутку для "Нафтогазу" за фіксованою ціною 12 000 грн/тис. куб м для постачання споживачам на умовах ПСО.Нагадаємо, сьогодні в Європейській комісії заявили, що Європа планує повністю відмовитися від імпорту газу з Росії до кінця 2027 року. І таке рішення не залежить від подальшого розвитку війни в Україні.
У межах розслідування Європейської прокуратури про можливе нецільове використання коштів, призначених для військової допомоги Україні, у Словаччині затримали вісьмох осіб. Серед них є навіть представники міністерства оборони.Про це свідчить повідомлення на сайті Європейської прокуратури, опубліковане в середу, 18 червня.Там ідеться про те, що саме сьогодні прокуратура провела заходи зі збору доказів у рамках розслідування підозри у зловживанні коштами, призначеними для військової допомоги Україні. Приблизний збиток складає 7,4 мільйона євро. Правоохоронці затримали вісім осіб, четверо з яких є державними службовцями Міністерства оборони Словаччини.У квітні 2025 року Європейська прокуратура розпочала розслідування щодо високопосадовців, яких підозрюють у нецільовому використанні коштів, виділених на військову допомогу Україні. З лютого 2022 року по березень того ж року представники оборонного відомства Словаччини подали до Європейського фонду миру (EPF) заявки на відшкодування витрат на військову допомогу, надану Україні, а саме за надані боєприпаси.Підозрювані нібито навмисно порушили свої обов'язки, а також бюджетні правила, видавши необґрунтовані накази про закупівлю боєприпасів у двох приватних компаній. Європейська прокуратура підозрює, що процедура державних закупівель сфальсифікована та що боєприпаси могли придбати за завищеною ціною.Розслідування проводиться у співпраці зі Словацьким управлінням з боротьби з організованою злочинністю при управлінні поліції.Європейська прокуратура — це незалежна прокуратура Європейського Союзу, відповідальна за розслідування, переслідування та судове переслідування злочинів проти фінансових інтересів ЄС.Нагадаємо, що словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо, який не є прихильником надання військової допомоги Україні, заявив, що нейтральний статус був би вигідним для його країни. Такими він бачить умови нинішньої міжнародної ситуації.
Військовослужбовці Чопського загону затримали поблизу кордону з Угорщиною трьох громадян України призовного віку. Ними виявилися енергетики з Львівської області, які перебували у відрядженні на Закарпатті.Про це повідомили в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України — Західний кордон"Рух невідомих у напрямку державного рубежу зафіксували за допомогою технічних засобів спостереження", — зазначили прикордонники.Вони додали, що на пошуки ймовірних правопорушників вислали групу реагування від відділу "Соломоново", яка затримала трьох невідомих за 25 метрів від кордону.У ДПСУ уточнили, що чоловіки мали при собі паспортні документи та виявилися мешканцями Львівської області віком 38, 39 і 59 років."Під час опитування прикордонники встановили, що чоловіки є енергетиками та перебувають у службовому відрядженні в Чопі. Під час проведення ремонтних робіт у прикордонному населеному пункті вони спокусилися близькістю кордону та вирішили в незаконний спосіб пробратися в Угорщину", — з’ясували прикордонники.Вони розповіли, що по завершенні робочого дня чоловіки пішли до кордону, де їх зупинив прикордонний наряд.На затриманих склали адміністративно-процесуальні документи за "Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України"."Подальшу долю правопорушників вирішить суд", — підсумували в Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України.Нагадаємо, що на початку червня на Закарпатті прикордонники на виїзді з України викрили чоловіків, які намагався незаконно виїхати з країни. Ухилянти сховалися у вантажівці з худобою.
Футбольна асоціація Англії висунула звинувачення футболісту національної збірної України та лондонського "Челсі" Михайлу Мудрику. В документі йдеться про те, що він порушив антидопінгові правила.Про це повідомило видання The Telegraph. Журналісти нагадали, що 24-річний футболіст тимчасово відсторонений асоціацією, оскільки його проба А дала позитивний результат на мельдоній.Тепер, за інформацією медійників, український гравець отримав офіційне звинувачення у вживанні допінгу."Ми можемо підтвердити, що Михайлу Мудрику висунуто звинувачення у порушенні антидопінгових правил, зокрема, в наявності або вживанні забороненої речовини, відповідно до положень 3 та 4 Антидопінгових правил Футбольної асоціації Англії. Оскільки ця справа триває, ми наразі не можемо надавати подальших коментарів", — розповів речник футбольної асоціації.Журналісти зазначили, що Мудрик заперечував свідоме порушення будь-яких правил. Стверджувалося, що в серпні минулого року тест гравця збірної України був негативним, і він наполягав, що з того часу не змінив своєї поведінки."Можу підтвердити, що мене повідомили про те, що зразок, який я надав Футбольній асоціації, містив заборонену речовину. Це стало для мене повним шоком, оскільки я ніколи свідомо не вживав жодних заборонених речовин і не порушував жодних правил, тісно співпрацюю зі своєю командою, щоби розслідувати, як це могло статися", — заявляв Михайло Мудрик у грудні минулого року.Він запевняв, що не робив нічого поганого, та висловив сподівання, що скоро повернуся на поле.Як відомо, Мудрик не грав за "Челсі" з листопада минулого року та, згідно з правилами його тимчасової дискваліфікації, не міг тренуватися на базі клубу або зі своїми товаришами по команді.Якщо одного з найкращих українських футболістів нинішнього покоління остаточно визнають винним, то йому загрожує дискваліфікація терміном до чотирьох років.Нагадаємо, раніше стало відомо, що головний тренер "Челсі" Енцо Мареска хоче поговорити з керівництвом клубу щодо майбутнього гравця збірної України Михайла Мудрика. Це безпосередньо пов'язано з проваленим допінг-тестом вінгера.
Народний депутат Олесь Довгий написав заяву про складання депутатських повноважень. Окрім того, він заявив, що взагалі йде з політики.Про це Олесь Довгий повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook."Іду з політики. Написав заяву про припинення повноважень народного депутата", — констатував він.Далі у своєму дописі нардеп оприлюднив "дві репліки"."Перша: не планую балотуватися й обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. Друга: планую надалі підтримувати ЗСУ, соціальні та культурні проекти. Вірю в Україну, дякую своїй родині, друзям і команді за підтримку! Ціную здоровий глузд та порядність!" — наголосив Олесь Довгий.Після того, як він покине Верховну Раду, в українському парламенті залишиться 398 депутатів.Що відомо про Олеся ДовгогоЙого обрали до Верховної Ради дев’ятого скликання 2019 року як безпартійного самовисуванця за 102 округом (Кіровоградська область). Позафракційний. Член Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.Також Довгий був народним депутатом України Верховної Ради восьмого скликання — теж як безпартійний. Працював у депутатській групі "Воля народу", став заступником голови комітету з питань економічної політики.На місцевих виборах 2006 року Довгий пройшов до Київської міської ради від "Блоку Леоніда Черновецького", 28 квітня того ж року його обрали заступником голови та секретарем Київради. 2008 року на дострокових виборах до столичної ради знову став депутатом від "Блоку Леоніда Черновецького" та секретарем Київради, подав у відставку з цієї посади 2011 року, став членом комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.Олесь Довгий народився 1 листопада 1980 року в Києві. Батько — народний депутат IV-VI скликань і науковець, мама — професорка Києво-Могилянської академії.Нагадаємо, спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що наразі в умовах воєнного стану скоротити чисельність парламенту неможливо. Однак після закінчення війни ініціатива про скорочення кількості нардепів до 300 має право на життя.
Наступний саміт НАТО відбудеться 24-25 червня в Гаазі (Нідерланди). Однак через участь у ньому американського президента Дональда Трампа він триватиме лише дві з половиною години.Таку інформацію оприлюднило видання The Times. Журналісти зазначили, що це пов’язано з небажанням президента США проводити тривалі зустрічі.Зазвичай же, додали медівники, формат саміту НАТО побудований навколо трьох зустрічей, кожна з яких триває дві з половиною години та зосереджена на геополітиці та стратегії, однак зустріч наступного тижня триватиме лише одну сесію.Комюніке саміту, в якому викладуть цільові показники витрат НАТО, міститиме лише п'ять абзаців на одному аркуші формату А4. До прикладу тогорічна зустріч у Вашингтоні містила декларацію з 44 абзаців, обсягом 5 400 слів."Йдеться про те, щоби саміт був цілеспрямованим, коротким і лаконічним. Трамп може бути нетерплячим і має короткий період концентрації уваги. Що коротше, то краще", — розповів журналістам анонімний дипломат.Медійники також зауважили, що президента України Володимира Зеленського запрошено, але зі змінами у дипломатичному званні. Це зроблено для того, щоби нібито уникнути будь-яких незручних зустрічей з Трампом.Джерело в українському президентському офісі підтвердило, що Зеленський мав особисто взяти участь у саміті. Президент України також буде на вечері, яку влаштує король Нідерландів у вівторок увечері.Також зазначено, що тексті саміту Росію, як і раніше, назвуть "прямою загрозою", але не повторюватимуться попередні заяви про те, що Україна має "незворотний" шлях до членства в НАТО.Нагадаємо, раніше передбачалося, що члени Альянсу розглянуть можливість включення внесків на оборону України до нового цільового показника витрат.