Надмірне випадіння волосся — це проблема, з якою стикаються усе більше людей. Що робити, коли випадає волосся і як цьому запобігти? Розберімося разом.
Випадіння — не діагноз. Це симптом. Людський організм пристосувався до виживання в активному ритмі та поганій екології. Коли зʼявляється вибір між відмовою життєво важливого органу чи випаданням волосся - організм довго думати не буде.
Випадіння волосся зазвичай розвивається поступово. Воно може бути частковим або абсолютним. Шкіра голови містить близько 100 000 волосяних фолікулів. Зазвичай ми втрачаємо близько 100 волосин на голові щодня.
Причин випадіння волосся може бути безліч. Серед них:
Потрібно перш за все визначити природу цього порушення. Самолікування може бути неефективним і навіть завдати шкоди, то з цією проблемою необхідно звернутися до лікаря-трихолога, який поставить точний діагноз.
Облисіння, або медичною мовою — алопеція, буває різних типів. Найбільш розповсюджені:
Андрогенетична алопеція (АГА) — це гормонально обумовлене захворювання, що розвивається в осіб із генетичною схильністю. Така алопеція вражає до 80% світлошкірих чоловіків та не менше 42% жінок.
Як для чоловічої (облисіння за чоловічим типом), так і для жіночої (облисіння за жіночим типом) АГА характерна загальна особливість — мініатюризація волосяних фолікулів.
Тестостерон, що перетворюється на дигідротестостерон, у волосяних фолікулах зв'язується з рецептором андрогена, після чого діаметр волосини зменшується. Дигідротестостерон пригнічує фолікул. Волосина, що випала, відростає знову, але стає все тоншою. Фаза зросту теж сповільнюється — і поступово це призводить до облисіння.
Це аутоімунне захворювання, при якому волосся починає випадати раптово, імунна система атакує волосяні фолікули та інші здорові тканини. Втрата волосся може відбуватися на шкірі голови, а також на бровах і віях, зазвичай у вигляді невеликих ділянок. Цю форму алопеції часто називають "гніздовою", через те, що волосся випадає у формі характерних "гнізд".
Якщо ви побачили прояви цього захворювання, потрібно терміново звернутися до лікаря.
До/після лікування телогенового випадання волосся
Цей стан характеризується щоденною втратою понад 150 волосин, які досягли телогенної фази, тобто фази спокою. Частіше таке випадання зустрічається у жінок і проявляється рівномірним порідінням і стоншенням волосся. Телогенова алопеція є найпоширенішою формою випадіння волосся, на неї припадає приблизно 80% видів усіх видів облисіння. При цьому повне облисіння не настає.
За допомогою висмикування волосся пацієнт знімає напругу і стрес
Трихотиломанія — це психічний розлад, при якому у людини спостерігається непереборне бажання висмикувати власне волосся. Під впливом імпульсу людина може видаляти волосся не тільки з голови, але й з обличчя, грудей, живота, ніг та інших частин тіла. Стан є досить серйозною проблемою, він тісно пов'язаний з тривогою та стресом. Висмикування волосся служить для хворого способом зняття напруги й відчуття полегшення, і часто єдиним засобом заспокоєння.
Правильний догляд за шкірою голови — запорука здорового і красивого волосся.
Думка, що до втрати волосся призводить часте миття голови — міф.
Мити голову варто тоді, коли вона забруднюється. Для кожної людини норма миття голови індивідуальна.
Якщо ви помітили, що ваше волосся випадає надто інтенсивно, чи або острівцями — обов’язково зверніться до трихолога. Спеціаліст проведе трихоскопію і призначить відповідне лікування.
Пам’ятайте, що вчасне звернення до трихолога — це запорука успішного лікування і збереження краси вашого волосся.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.
Матеріал підготувала студентка факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка Анна Литвин
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими