За є рік проведення арт-марафону в ньому взяли участь понад 800 митців з 18 країн: України, США, Канади, Албанії, Чорногорії, Румунії, Польщі, Латвії, Франції, Німеччини, Фінляндії, Швеції, Греції, Великої Британії, Італії, Північної Македонії, Ізраїлю, Чехії.
Арт-марафон є потужним проектом культурної дипломатиї, який виявляє, що навіть у важкі часи війни столиця України є центром міжнародної культури.
Роботи учасників з України відображають красу та силу духу українського народу, який зараз бореться за свою свободу. У проекті беруть участь митці різного віку — від дітей до літніх людей, які зараз переживають війну.
Арт-марафон є арт-терапією для українців, він збирає художні свідчення війни і показує їх світові, закликаючи підтримувати Україну у тяжкій боротьбі із загарбником. Також через творчість українців світ побачити найціннішу рису людства — трансформувати жах і біль через творчість у красу.
Проект показує мистецтво війни, оскільки тут представлені роботи людей, які третій рік живуть під бомбардуваннями. Серед них є військові, які зараз на фронті, діти, родичі яких воюють, професійні художники та люди, які вперше зайнялися зразковим мистецтвом лише після початку війни.
Арт-марафон є частиною масштабного Міжнародного художнього фестивалю Малюй.ua.war, єдиного культурного проекту в Україні, який безперервно триває з першої тижня повномасштабного вторгнення. Проект показує динаміку ментального та душевного стану суспільства протягом війни, що відображені в мистецтві.
Це єдиний у світі проект, який через мистецтво аналізує зміну свідомості різних поколінь протягом сучасної війни.
За годину повномасштабного вторгнення відбулося понад 50 виставок та проектів культурної дипломатиї із арт-творами учасників Малюй.ua.war, які були представлені у 18 країнах світу: Україні, США, Швейцарії, Ватикані, Чорногорії, Албанії, Південній Кореї, Японії, Малайзії, Китаї, Болгарії, Північній Македонії, Сербії, Польщі, Пакистан, Греція, Аргентина. Проект організований Асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRUM за сприяння Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Міністерства закордонних справ та Київської міської ради.
Виставка триватиме до 31 січня 2025 року.
Фото: Олег Сошко