На регіон Латинської Америки і Карибського басейну припадає 16 відсотків всіх переміщених осіб у світі. Про те, як зміцнити міжнародний захист цих людей, говорили сьогодні делегати регіонального форуму в Бразилії, для участі в якому прибув Верховний комісар ООН у справах біженців (УВКБ) Філіппо Гранді.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
Філіппо Гранді підкреслив, що сьогодні світ зіткнувся з безпрецедентною кризою в сфері біженців.
«Країни, які є сусідами з кризовими зонами, переживають неймовірні соціальні, економічні та політичні потрясіння, викликані масовими потоками людей. На сьогоднішній день приблизно 66 мільйонів чоловік є вимушеними переселенцями ... У їх числі понад 24 мільйони біженців», - заявив Філіппо Гранді.
Решта з 66 мільйонів людей, що знялися з місця, - це шукачі притулку та внутрішньо переміщені особи.
Верховний комісар нагадав, що всі ці люди бігли від конфліктів, насильства або переслідувань. 16 відсотків з них припадають на країни Латинської Америки і Карибського басейну.
У Бразилії Верховний комісар ООН разом з представниками 36 країн Латинської Америки і Карибського басейну обговорив ситуацію з біженцями в регіоні, а також перспективи розширення участі країн Латинської Америки в програмах по переселенню шукачів притулку в треті країни.
Філіппо Гранді похвалив країни Латинської Америки за те, що вони не тільки беруть біженців з регіону, а й надають «гуманітарні візи» сирійцям і громадянам інших країн, охоплених насильством.
Верховний комісар нагадав про прийняту в минулому році на саміті в штаб-квартирі ООН Нью-Йоркську декларацію, що містить заходи щодо захисту людей, вимушених рятуватися від воєн, насильства, наслідків стихійних лих, бідності і голоду. Він закликав втілювати в реальність положення цього важливого документу.