Глобальне потепління є однією з основних причин втрати біорізноманіття, яке має важливе значення для добробуту нинішнього та майбутніх поколінь, передає TrueUA з посиланням на UN.
Багато видів фауни і флори зникнуть навіть при незначному підвищенні температури повітря і води. На найбільшу небезпеку схильні рослини, оскільки вони не здатні до швидкої адаптації.
Таким є один з висновків нового спільного дослідження Всесвітнього фонду дикої природи, Центру Тиндаля при Університеті Великобританії і Університету Джеймса Кука в Австралії. Воно було опубліковано за підтримки Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).
«Стрімкі темпи зміни клімату разом з демографічним бумом минулого століття, втратою ареалів проживання, хімічним та іншим забрудненням призводять до екологічної розбалансованості ...», - заявив експерт ЮНЕП Ніклас Хагельберг в зв'язку з публікацією нової доповіді.
Уже сьогодні темпи зникнення різноманітних видів флори і фауни в кілька тисяч разів вище, ніж при природних процесах вимирання.
У новому дослідженні «Дика природа нагрівається в світі» говориться, що сьогоднішні екстремальні кліматичні умови в недалекому майбутньому стануть нормою.
При цьому підвищення температури повітря на 4, 5 градуса за Цельсієм загрожує вимиранням майже 50 відсотків видів тварин і рослин.
У Паризькій угоді держави пообіцяли утримати підвищення глобальної температури на рівні двох градусів. Але навіть при досягненні поставленої мети ризик втрати біорізноманіття зменшується тільки наполовину.
Експерти вважають, що багато видів флори і фауни все ж можна врятувати шляхом «переселення» їх на нові території з іншими кліматичними умовами.
«Однак, найважливіше, що ми можемо зробити сьогодні - це не допускати стрімкого підвищення температури повітря. Досягти цього можна шляхом скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Простіше кажучи - необхідно перестати спалювати викопне паливо», - йдеться у висновках нового дослідження.