1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Графіки відключення світла: українців попередили про фейкові Telegram-канали, які маскуються під ДТЕК
Фото ілюстративне зі соцмереж

Графіки відключення світла: українців попередили про фейкові Telegram-канали, які маскуються під ДТЕК

У Telegram все частіше з'являються канали, які розповсюджують неправдиву інформацію про відсутність світла в регіоні та графіки відключень. Фейкові повідомлення можуть бути дуже схожими на офіційні, тому варто бути обережними, користуючись соцмережами.

Про це повідомила прес-служба ДТЕК Київські електромережі.

Українців попередили, що ці канали часто не мають правдивих даних, однак маніпулюють важливою темою заради збільшення своєї аудиторії. У ДТЕК закликають бути уважними та довіряти лише офіційній інформації.

"Так ви матимете оперативні перевірені дані про електропостачання в регіоні", — наголосили в прес-службі.

Зловмисники використовують назву ДТЕК, підробляють логотип компанії, намагаючись заплутати та дезінформувати мешканців. Це можуть бути як недобросовісні Telegram-канали, які прагнуть будь-яким способом збільшити кількість підписників, так і російське ІПСО, чия мета — викликати паніку й недовіру серед українців. 

Фейкові повідомлення можуть бути дуже схожими на офіційні, тому варто бути обережними користуючись соцмережами. Так, єдині офіційні канали для отримання актуальної інформації від ДТЕК Київські електромережі:

Також офіційну інформацію про стан енергосистеми всієї країни в Telegram публікують: 

Щоб уникнути фейкових новин та кібершахрайства, варто дотримуватися таких порад:

  1. Перевіряйте ресурс. Завжди переконуйтеся, що ви отримуєте інформацію з офіційного джерела. Наприклад, сайту ДТЕК Київські електромережі. 
  2. Не довіряйте інформації, взятій із соцмереж, з акаунтів, які не верифіковані (без синьої галочки, без імен засновників чи контактної інформації). 
  3. Перевіряйте першоджерело. Фейкові новини часто підробляють відомі акаунти та розповсюджують чутки. Звертайте увагу, на що посилаються в повідомленні.
  4. Будьте уважні до заголовків. Фейкові новини часто мають яскраві назви, написані великими літерами зі знаками оклику.
  5. Слідкуйте за помилками. Багато фейкових джерел припускаються помилок: орфографічних, лексичних, граматичних та пунктуаційних.
фейки світло

Нагадаємо, раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник заявляв, що в Україні поступово скорочують графіки відключення електроенергії, які запровадили після масованих повітряних атак російських окупантів у листопаді. Це стало можливим завдяки проведенню ремонтних робіт.                             

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама