На п’ятницю, 26 червня, вимкнення електроенергії на території України не передбачено. Однак енергетики порадили ощадливо її використовувати, особливо у вечірні години.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Укренерго".Завтра, 26 червня, застосування заходів обмеження споживання електроенергії не передбачається.У компанії порекомендували використовувати енергоємні електроприлади у період з 10:00 до 16:00."Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо у вечірні години, коли навантаження на енергосистему традиційно зростає, — з 18:00 до 22:00", — попросили в "Укренерго".Як відомо, сьогодні в Києві тимчасово запроваджували аварійні відключення електроенергії. У "Укренерго" пояснили, що обмеження пов'язані з наслідками російських атак на енергетичну інфраструктуру та необхідністю збалансувати роботу енергосистеми.При цьому в компанії наголошували, що аварійні відключення застосовуються лише в разі потреби для збереження стабільності енергосистеми, тоді як планові графіки погодинних відключень у цей час не діяли.Нагадаємо, міністр енергетики України Денис Шмигаль розповів, що партнери виділили щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури й анонсували нові внески до Фонду підтримки енергетики під час енергетичного "Рамштайну" в польському Гданську..

У четвер, 25 червня, у Броварах, запровадили аварійні відключення світла.Про це повідомив міський голова Ігор Сапожко. За його словами, наразі без світла центральна частина та частково інші мікрорайони Броварів."Фахівці ДТЕК працюють над оперативним усуненням проблеми", — додав він.Як відзначив посадовець, орієнтовний час відновлення енергопостання — 15:30-16:00.Зауважимо, сьогодні відключення електроенергії діють й у столиці. Причина — технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У четвер, 25 червня, у Києві ввели аварійні відключення світла через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Наразі у частині районів столиці застосовані обмеження для всіх категорій споживачів.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Зазначається, що аварійно-відновлювальні роботи вже розпочаті."Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу", — йдеться у повідомленні.У компанії зауважили, що обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У четвер, 25 червня, частина столиці залишилася без електропостачання. Головна причина — аварійні відключення.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. Зазначається, що обмеження введено на лівому березі столиці за командою "Укренерго"."Просимо ощадливо використовувати електроенергію. Це допоможе зберегти енергосистему", — додали у компанії.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

В Україні влітку можуть запровадити відключення електроенергії. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Про це повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко в інтерв'ю "РБК-Україна". За його словами, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі."Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", — зазначив Зайченко.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив Зайченко.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Про це повідомляє окупаційне підприємство "Крименерго".Географія енергетичного колапсуУ відомстві зазначили, що в окупованому Криму почалися знеструмлення після нічних атак на півострів. За офіційними даними колаборантів, у зв’язку з технологічними порушеннями в електричних мережах сталося відключення споживачів у багатьох населених пунктах.Без світла залишилися мешканці у міських округах Євпаторія, Саки, Красноперекопськ та Джанкой. Крім того, аналогічні проблеми зафіксовані у Красноперекопському, Сакському, Джанкойському та Красногвардійському районах.Терміни відновлення та пожежа на ТЕЦПредставники окупаційної структури запевнили, що наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи, намагаючись заспокоїти місцеве населення щодо термінів ліквідації аварії."Орієнтовно електропостачання буде відновлено протягом доби", — додали в "Крименерго".Попри намагання загарбників приховати реальні масштаби руйнувань, ситуація залишається критичною. Водночас у мережі публікуються відеозаписи, на яких зафільмовано пожежа на ТЕЦ у Керчі, що свідчить про значно серйозніші пошкодження енергосистеми півострова, ніж про це заявляє підконтрольна Кремлю влада.Нагадаємо, за даними "Крим.Реалії", у тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

Російські обстріли спричинили 22 червня масштабні пошкодження енергетичного обладнання та масові відключення світла у восьми областях України. Наразі найважча ситуація фіксується на Донеччині та Херсонщині, де енергетики намагаються стабілізувати мережу за першої ліпшої безпекової можливості.Про це повідомляє Національна енергетична компанія "Укренерго".Наслідки ворожих ударів та знеструмленняУ компанії зазначили, що через ворожі влучання в об'єкти енергетичної інфраструктури на ранок найскладніша ситуація спостерігається у Донецькій та Херсонській областях. Саме в цих регіонах зафіксовано найбільший обсяг нових знеструмлень, оскільки окупанти пошкодили значну кількість важливого мережевого обладнання.Крім того, після чергових нічних та ранкових обстрілів без електропостачання залишилася частина споживачів у Сумській, Харківській, Миколаївській, Чернігівській та Запорізькій областях. У тих районах, де це дозволяє безпекова ситуація, ремонтні бригади вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи. Фахівці роблять усе можливе, щоб повернути світло в оселі знеструмлених абонентів якнайшвидше.Заклик до споживачів та перенесення навантаженняЩоб допомогти енергосистемі впоратися з навантаженням, споживачам рекомендують скоригувати свої побутові звички. Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00.Енергетики попереджають, що ситуація в енергосистемі залишається динамічною та може змінюватися впродовж доби. Громадянам радять уважно стежити за офіційними повідомленнями на сайтах та сторінках у соцмережах місцевих операторів системи розподілу (обленерго), щоб оперативно дізнаватися про можливі зміни чи графіки обмежень.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У ніч на 21 червня Рівненська область зазнала чергової повітряної атаки з боку російських загарбників. Ворожий наліт призвів до пошкодження інфраструктури та проблем із електропостачанням в одному з регіонів області.Про це повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль.Наслідки удару в Сарненському районіЗа даними посадовця, внаслідок нічних обстрілів окупантів зафіксовано знеструмлення у Сарненському районі. Профільні служби оперативно відреагували на надзвичайну ситуацію. Енергетики вже прибули на місце події та працюють над ліквідацією наслідків атаки і якнайшвидшим відновленням електропостачання для місцевих жителів.На щастя, обійшлося без жертв. Згідно з офіційними даними, люди внаслідок цієї повітряної атаки не постраждали.Нагадаємо, у ніч на 21 червня російські війська завдали масованих ударів по цивільній та промисловій інфраструктурі Полтавської та Кіровоградської областей. Унаслідок ворожої атаки на території Полтавщини зафіксовано людські жертви, серед значної кількості постраждалих є діти.Раніше стало відомо, що у ніч на 21 червня російські загарбники випустили по Україні понад сто безпілотників та чотири ракети, серед яких небезпечні аеробалістичні "Кинджали". Силам протиповітряної оборони та підрозділам РЕБ вдалося знешкодити 96 ворожих повітряних цілей у різних куточках країни..

Російські окупанти продовжують атакувати об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури України. Внаслідок цього на ранок п’ятниці, 19 червня, є нові знеструмлення у шести областях України.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Там уточнили, що йдеться про Харківську, Сумську, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську та Херсонську області."Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже виконуються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоби заживити всіх знеструмлених абонентів", — зазначили в компанії.В "Укренерго" також додали, що споживання електроенергії зросло. Сьогодні, 19 червня, станом на 09:30 воно було на 3,1% вищим, ніж в цей час попереднього дня — у четвер."Причина змін — підвищення температури повітря у частині областей, що зумовлює активніше використання кондиціонерів споживачами", — пояснили енергетики.Вони зауважили, що вчора, 18 червня, добовий максимум споживання фіксували ввечері. Він був на 1,9% нижчим, ніж максимум попереднього дня — у середу, 17 червня."Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найефективнішої роботи промислових сонячних електростанцій — з 9:00 до 17:00", — порадили в "Укренерго".Там також традиційно акцентували, що ситуація в енергосистемі може змінюватися, тому варто стежити за повідомленнями на сайтах і офіційних сторінках у соцмережах операторів системи розподілу (обленерго).Нагадаємо, що в ніч на 18 червня російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення..

У п'ятницю, 19 червня, в Україні графіків відключень електроенергії не прогнозується. Світло в оселях українців буде протягом всієї доби.Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго"."Завтра, у п'ятницю, застосування заходів обмеження споживання не планується", — зазначили в компанії.Водночас енергетики закликають українців користуватися потужними електроприладами у денні години — з 09:00 до 17:00."Будь ласка, споживайте електроенергію раціонально", — додали енергетики.Чи будуть вимикати світло вліткуЯк повідомив ексголова "Укренерго" Володимир Кудрицький, влітку Україна може повернутися до погодинних обмежень електроенергії. Це може статися за умови великої спеки."Чесно кажучи, спека для нас зараз — так собі новина. Наша енергосистема тепер дуже залежить від погоди, бо робочих електростанцій залишилося критично мало. Тож щойно повзе вгору температура, росте й споживання, а це одразу створює проблеми. Як це буває, ми вже бачили в липні 2024 року. Тоді через затяжну спеку світло вимикали серйозно. І це при тому, що теплові та гідроелектростанції вже були побиті російськими обстрілами", — наголосив він.За словами фахівця, наразі ситуація в енергосистемі непроста, адже багато ТЕС зруйновано. Відтак, вони можуть видати лише третину від того, що мали б, якби були цілими. Також складна ситуація й з гідроенергетикою. Зокрема, як пояснив Кудрицький, води в річках мало, паводок слабкий, та ще й самі ГЕС сильно постраждали від ракетних ударів."Якщо влупить дика спека і всі ввімкнуть кондиціонери, одного лише імпорту світла з-за кордону може не вистачити. Тоді доведеться обмежувати споживання. Я не кажу, що це 100% станеться, чи що нас точно чекають 16 годин без світла. Все може пройти відносно м'яко — наприклад, по дві години на добу в якісь окремі дні. Такий собі "лайт-варіант". Але гарантувати, що відключень взагалі не буде, сьогодні ніхто не може", — відзначив Кудрицький.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

Унаслідок ворожих атак на об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури на ранок четверга, 18 червня, є нові знеструмлені споживачі у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській і Полтавській областях.Про це повідомила пресслужба "Укренерго".«Там, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже виконуються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоби заживити всіх знеструмлених абонентів», — ідеться в повідомленні.В "Укренерго" також додали, що споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 18 червня, станом на 09:30 воно було на 2,3% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня — у середу."Причина змін — установлення сонячної погоди майже в усіх регіонах України, крім частини східних областей. Це зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій і відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі", — пояснили енергетики.Учора, 17 червня, добовий максимум споживання фіксували ввечері. Він був на 1,3% вищим, ніж максимум попереднього дня, — у вівторок, 16 червня."Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найефективнішої роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00", — порадили в "Укренерго".Там додали, що ситуація в енергосистемі може змінюватися, тому варто стежити за повідомленнями на сайтах і офіційних сторінках у соцмережах операторів системи розподілу (обленерго)."Через несприятливі погодні умови на ранок повністю або частково знеструмлені 22 населених пункти у Дніпропетровській області. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених лініях електропередачі", — поінформували в "Укренерго".Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення..

У ніч на четвер, 18 червня, російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення.Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Віталій Дяківнич.Він уточнив, що в Полтавському районі атаковано промислове та приватне підприємства. Пошкоджено технологічне обладнання та адміністративну будівлю."Одна людина отримала травми. Її госпіталізували", — акцентував посадовець.Він додав, що також ворожі безпілотники влучили у приватний будинок і обʼєкт енергетичної інфраструктури."Сталося відключення електроенергії. Бригади акціонерного товариства "Полтаваобленерго" працюють над відновленням електропостачання", — запевнив очільник військової адміністрації Полтавщини.Він поінформував, що в Миргородському районі внаслідок падіння безпілотника пошкоджено складські приміщення, та констатував, що в цих випадках обійшлося без травмованих.Раніше різні українські ЗМІ повідомляли про вибухи в Полтаві. Місцеві мешканці нарахували там щонайменше шість вибухів. О 01:24 Повітряні сили ЗСУ попереджали про пуски ракет у напрямку Полтавської області. Також військові повідомляли про рух групи ворожих ударних дронів у бік Полтави й області.Крім того, вночі російська армія атакувала Київ балістичними ракетами та безпілотниками. У столиці України теж лунали вибухи.Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти атакували Україну сімома балістичними ракетами "Іскандер-М/С-400", 239 ударними безпілотниками типу Shahed (у тому числі реактивними), "Гербера", "Італмас" і дронами-імітаторами типу "Пародія". Сили оборони знешкодили 216 цілей..

Масштабні пошкодження ліній електропередачі через шквалистий вітер та постійні ворожі обстріли залишили 17 червня без електроенергії тисячі українців у кількох областях. Попри небезпеку, ремонтні бригади вже розпочали екстрені відновлювальні роботи.Про це повідомляє НЕК "Укренерго".Енергетики звернулися до споживачів із важливим проханням правильно розподіляти навантаження на систему протягом дня. Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найбільш ефективної роботи промислових сонячних електростанцій – з 10:00 до 17:00. Оскільки ситуація в енергосистемі може змінюватись, громадян закликають уважно стежити за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соцмережах обленерго.Наслідки негоди на Півночі країниЗа даними "Укренерго", серйозні проблеми із постачанням електрики виникли через різке погіршення погодних умов у кількох регіонах. Несприятливі чинники, серед яких сильний дощ, гроза та потужні пориви вітру, призвели до аварійних вимкнень.На ранок через стихію повністю або частково були знеструмлені 40 населених пунктів на Сумщині та Чернігівщині. Ремонтні бригади місцевих обленерго вже займаються відновленням пошкоджених ліній електропередачі, аби повернути світло в оселі українців.Руйнування мереж через російські обстрілиПаралельно з цим Росія продовжує цілеспрямовано атакувати українську критичну інфраструктуру. Внаслідок нових дронових атак та артилерійських ударів у прифронтових регіонах на ранок є знеструмлені споживачі у Чернігівській, Харківській, Донецькій і Запорізькій областях.Скрізь, де наразі дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене обладнання та стабілізувати подачу напруги.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

У вівторок, 16 червня, в Україні графіків відключень електроенергії не прогнозується. Світло в оселях українців буде протягом всієї доби.Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго"."Завтра, у вівторок, застосування заходів обмеження споживання не планується", — зазначили в компанії.Водночас енергетики закликають українців користуватися потужними електроприладами у денні години — з 10:00 до 17:00."Будь ласка, споживайте електроенергію раціонально", — додали енергетики.Чи будуть вимикати світло вліткуЯк повідомив ексголова "Укренерго" Володимир Кудрицький, влітку Україна може повернутися до погодинних обмежень електроенергії. Це може статися за умови великої спеки."Чесно кажучи, спека для нас зараз — так собі новина. Наша енергосистема тепер дуже залежить від погоди, бо робочих електростанцій залишилося критично мало. Тож щойно повзе вгору температура, росте й споживання, а це одразу створює проблеми. Як це буває, ми вже бачили в липні 2024 року. Тоді через затяжну спеку світло вимикали серйозно. І це при тому, що теплові та гідроелектростанції вже були побиті російськими обстрілами", — наголосив він.За словами фахівця, наразі ситуація в енергосистемі непроста, адже багато ТЕС зруйновано. Відтак, вони можуть видати лише третину від того, що мали б, якби були цілими. Також складна ситуація й з гідроенергетикою. Зокрема, як пояснив Кудрицький, води в річках мало, паводок слабкий, та ще й самі ГЕС сильно постраждали від ракетних ударів."Якщо влупить дика спека і всі ввімкнуть кондиціонери, одного лише імпорту світла з-за кордону може не вистачити. Тоді доведеться обмежувати споживання. Я не кажу, що це 100% станеться, чи що нас точно чекають 16 годин без світла. Все може пройти відносно м'яко — наприклад, по дві години на добу в якісь окремі дні. Такий собі "лайт-варіант". Але гарантувати, що відключень взагалі не буде, сьогодні ніхто не може", — відзначив Кудрицький.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

В українській енергосистемі зберігається стабільна ситуація, тому у понеділок, 15 червня, споживачам не варто очікувати на примусові обмеження електропостачання. Енергетики запевняють, що генерації наразі достатньо для покриття поточних потреб громадян.Про це повідомляє національна енергетична компанія "Укренерго".Ситуація з графіками відключеньЗа даними енергетиків, 15 червня впровадження графіків погодинних чи аварійних вимкнень світла по всій території України не передбачається. Спеціалісти зазначають, що застосування заходів обмеження споживання на цей день не планується завдяки збалансованій роботі енергосистеми. Водночас стабільна робота мережі залежить від свідомого ставлення кожного українця, тому громадян просять раціонально підходити до використання електрики.Рекомендації для споживачівФахівці наголошують, що навантаження на систему розподіляється нерівномірно протягом доби. Аби допомогти енергосистемі працювати без збоїв, споживачам радять переглянути свої побутові звички.Зокрема активне енергоспоживання варто перенести на денний час — з 10:00 до 16:00. У ці години в системі спостерігається найбільший профіцит потужності, зокрема завдяки активній роботі сонячних електростанцій.Натомість у пікові години навантаження ситуація залишається напруженою. Фахівці просять обмежити користування потужними електроприладами у вечірні години — з 18:00 до 22:00, аби уникнути перевантаження мереж.Нагадаємо, 11 червня російські війська атакували Запоріжжя. Внаслідок ворожого удару частина міста залишилася без електропостачання..
