Військовий центр сертифікації (CEMILAC) Індії видав національному інституту палива CSIR-IIP сертифікат на авіаційне біопаливо.
Як пише Defense Aerospace, центр провів лабораторні перевірки біопалива і визнав його придатним до використання на військових літаках.
Військова авіація є найбільшим споживачем палива в усьому світі. Вважається, що переклад бойових літаків на біопаливо дозволить істотно знизити обсяги викидів вуглекислого газу, одного з основних факторів глобального потепління.
Крім того, передбачається, що в міру зростання обсягів виробництва біопалива, його вартість буде знижуватися і з часом стане нижче вартості традиційного авіаційного пального. Для великих військово-повітряних сил витрати на паливо становлять значну частину бюджету.
Біопаливо, що отримало сертифікат, проводиться в Індії з насіння ятрофи. Ця рослина спеціально для виробництва біопалива вирощують в Чхаттісгарх. Насіння ятрофи в залежності від виду рослини містять від 20 до 40 відсотків масла, яке можна переробляти на біопаливо.
У 2009 році дослідники з'ясували, що переробка насіння ятрофи в біопаливо вимагає значно більшої витрати води, ніж при переробці насіння інших рослин. Однак пізніше дослідники прийшли до висновку, що з насіння ятрофи виходить і більший вихід біопалива.
ВПС Індії мають намір з 26 січня 2019 року розпочати перші льотні випробування транспортного літака Ан-32Б, в баки якого буде залита суміш звичайного авіаційного пального та біопалива. У перспективі випробування розширять на інші типи літаків.
У разі, якщо всі перевірки будуть визнані успішними, в перспективі військові мають намір почати заправляти військові літаки біопаливом. ВПС Індії в даний час виконують польоти приблизно на 1,8 тисячі літаків і вертольотів.
Раніше міністерство оборони Нідерландів оголосило про плани поступово перевести всю військову авіацію країни на польоти на біопаливі. В якості першого кроку військові почали закупівлі біопалива для авіабази в Леувардене. Там їм заправляють всі винищувачі F-16 Fighting Falcon.