1 024 день війни
Особовий склад
760 120
Танки
9 537
Артилерія
21 078
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 861
Гелікоптери
329
БПЛА
20 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Їжі, створеної із застосуванням CRISPR, дали зелене світло?

Їжі, створеної із застосуванням CRISPR, дали зелене світло?

16:08 - 02.04.2018

Протягом майже двох років, як з'ясувалося, Міністерство сільського господарства США тихо віддавало перевагу кільком культурам, які були генетично модифіковані з використанням CRISPR.  

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Gizmodo.  

Редагування ДНК людей і тварин може бути спірним процесом, але коли справа доходить до рослин, які модифіковані геном рослини не буде включати чужорідного генетичного матеріалу, CRISPR-культури не підлягатимуть спеціальному регулюванню.  

На цьому тижні USDA офіційно затвердив цю позицію. За словами міністра сільського господарства США Сонні Пердью, «такий підхід дозволяє впроваджувати інновації без особливого ризику».  

Логіка ось у чому: можна міняти генетику рослини за допомогою класичних методів розведення, таких як схрещування. Тому, поки вчені змінюють рослини так, як можна було б змінювати гіпотетично із застосуванням більш традиційних методів - скажімо, видалити ген рослини або вставити ген іншої рослини, яке як би «схрещується» з першим, - немає ніякого ризику для здоров'я споживача.   

Адже він звик до стандартних методів схрещування. Генетичні маніпуляції із застосуванням CRISPR просто протікають швидше і точніше, дозволяючи досягти тих же результатів.  

З 1990-х років Міністерство сільського господарства США регулює, які генетично модифіковані культури можуть виходити на ринок, і не через побоювання заподіяти шкоду здоров'ю людей, а через побоювання, що урожай з чужорідної ДНК може випадково нанести екологічні збитки.   

Гриб, якій видалили один ген, не становитиме загрози!  

Як результат, міністерство вже схвалив кілька CRISPR-культур, включаючи гриби, які довше залишатимуться свіжими, і Camelina sativa, важливу олійну культуру, яка буде давати покращене омега-3 масла.  

У січневому інтерв'ю Nature CEO Yield10 Bioscience, яка розробила Camelina sativa, повідомив, що відсутність нормативних бар'єрів може заощадити роки і десятки мільйонів доларів на виробництві.   

Якби компанія була змушена витримати звичайний регуляторний процес Міністерства сільського господарства США, треба було б не менше шести років і від 30 до 50 мільйонів доларів США для перевірки і збору даних, необхідних для виведення культури на ринок.

 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама