Конференція ООН з клімату: біг на місці з перешкодами

18 ЛИСТОПАДА 2017 11:07

У Бонні завершилася 23-а Конференція ООН з питань клімату. Спостерігачі та учасники міжнародного форуму прямо висловлюють розчарування щодо відсутності помітного прогресу. В цілому конференція залишила більше запитань, ніж відповідей, відзначають вони. Незважаючи на підвищену увагу до форуму, країнам-учасницям так і не вдалося прийти до єдиної позиції з ключових питань, а деякі з них, як США, відверто торпедували вже досягнуті домовленості по боротьбі з потеплінням клімату. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на Euro News.

«Звичайно, не все так погано, є чимало позитивних моментів, - вважає активістка з міжнародної організації «Друзі Землі». - Я вважаю хорошим знаком, що розвинені держави взяли на себе зобов'язання зробити конкретні кроки до 2020 року, а також збільшити допомогу бідним країнам для боротьби кліматичними змінами».

Втім, експерти нагадують, що ще в 2015 році на конференції з клімату в Парижі було обіцяно виділити на ці цілі 100 млрд доларів. Однак механізм збору та розподілу цих коштів досі так і не знайшов конкретних обрисів. На полях форуму в Бонні було оголошено про створення так званого міжнародного альянсу щодо відмови від використання вугілля, як занадто «брудного» джерела енергії, до 2030 року.

До проекту приєдналися такі європейські держави, як Данія, Італія, Фінляндія, Франція, Португалія, Нідерланди, Великобританія, Люксембург, Австрія, Швейцарія і Бельгія. Також відмовитися від вугілля для вироблення електроенергії вирішили Канада, Нова Зеландія, Ефіопія, Ангола, Мексика, Сальвадор, Фіджі і Маршаллові острова. Однак головними споживачами вугілля в світі залишаються Китай і Індія, а в Європі - Німеччина, яка після катастрофи на японській АЕС «Фукусіма» в 2011 році повністю відмовилася від розвитку мирного атома і повернулася до традиційних джерел енергії. 

Події, 18.11.2017 11:07