Фото: Facebook-сторінка Рустема Умєрова

"Корупціонери-терористи" та "максимальна цифровізація": перші заяви Рустема Умєрова на посаді міністра оборони

Рустем Умєров зробив перші рішучі заяви після обрання на посаду міністра оборони. Наголосив на важливості вдосконалення роботи військово-лікарських комісій, цифровізації та збільшення оборонних контрактів. 

Про це йдеться у зверненні Рустема Умєрова до Верховної Ради

Нуль терпимості до корупції

Умєров наголосив на необхідності запуску Агенцій із закупівель, які мають працювати за стандартами НАТО, а також створенні Реєстру закупівель, що буде відкритий наступного дня після закінчення воєнного стану.

"Кожна вкрадена гривня коштує життя та безпеки наших воїнів. У моїй філософії корупціонери прирівнюються до терористів. А з терористами жодних перемовин не ведуть", — заявив Умєров.

Оборонний бюджет і виробництво зброї

За словами міністра оборони, понад один мільйон людей сьогодні служать в секторі безпеки та оборони, з них понад 800 000 — ЗСУ. До початку повномасштабної війни ця цифра була 261 000. Міністерство забезпечить максимально можливими контрактами українських виробників.

"Оборонний бюджет складає третину ВВП — гігантська цифра для будь-якої економіки світу. Лише до кінця цього року нам потрібно буде додаткових 250 мільярдів гривень на грошове забезпечення. І ці витрати зростають щодня. Маємо підвищити оборонні спроможності українського виробника. Все, що може вироблятись в Україні, – має вироблятись в Україні", — сказав міністр.

Цифровізація

На думку Умєрова, головне завдання — запустити єдиний Реєстр призовників, який унеможливить будь-які корупційні ризики. Вся інформація про воїна має бути в діджитал: електронний військовий квиток, цифровізація ВЛК та шпиталів, електронний журнал, звіт для військових.

"Все, що можна оцифрувати, — маємо оцифрувати. Питання кібербезпеки — окремий пріоритет роботи. Військові не мають витрачати свій час на заповнення стосів непотрібних паперів", — заявив Умєров.

Аудит

Одним із перших кроків на посаді, за словами Умєрова, буде аудит всіх напрямів, які сьогодні є в підпорядкуванні Міністерства оборони.

"Команда міністерства розробить концепцію трансформації оборонної системи України — з новою Стратегією національної безпеки та оборони України — згідно з Доктриною перемоги президента України, новими викликами, реаліями та стандартами НАТО. Досвід нашої армії, наших воїнів, наших інституцій — унікальний та безпрецедентний для розвитку нової світової архітектури безпеки", — переконаний Умєров.

Підготовка інфраструктури до експлуатації F-16

"Український воїн має бути забезпечений всім необхідним від держави: озброєння, військова техніка, форма, спорядження, засоби індивідуального захисту, харчування. Для цього маємо налагодити систему завчасного планування та прогнозування потреб, диджиталізувати всі процеси. Маємо запровадити практику формування стратегічних запасів — щоб у разі виникнення нагальних потреб ми змогли оперативно відреагувати", — заявив урядовець.

Навчання воїнів

Умєров вважає, що Україні необхідна повна зміна філософії та підходів до військового вишколу.

"Впровадити Базовий загальновійськовий вишкіл — систему підготовки громадян ще до моменту їхньої мобілізації. Реформувати систему військового вишколу з урахуванням отриманого досвіду в бойових діях. Розгорнути рекрутингові центри зі створенням цільових програм", — заявив Умєров.

Що відомо про Рустема Умєрова

Рустем Енверович Умєров народився в 1982 році в Самарканді Узбецької РСР, в сім’ї вихідців з Алушти (Крим, Україна). Етнічний кримський татарин і мусульманин. Закінчив Кримську гімназію-інтернат для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим. Стипендіат за Програмою обміну майбутніх лідерів (FLEX), США. Має диплом бакалавра за спеціальністю "Економіка". Здобув диплом магістра за спеціальністю "Фінанси" у Національній академії управління. Рустем Умєров одружений та виховує трьох дітей.

Рустем Умєров розпочав свою кар’єру в компанії lifecell, обіймаючи різні керівні посади з 2004 по 2010 роки. Керував напрямками юридичної підтримки та логістики. Паралельно почав в цей час займатись інвестиційною діяльністю. У 2013 році разом із братом Асланом Омєр Киримли заснували інвестиційну компанію ASTEM і благодійний фонд ASTEM Foundation Компанія ASTEM управляє інвестиціями у сферах комунікацій, інформаційних технологій та інфраструктури. У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії "Голос" номером 18 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції.

Рустем Умєров

Фото: Офіс президента України

Рустем Умєров очолював Фонд державного майна з 7 вересня 2022 року.

Роль Умєрова у питанні деокупації Криму

Ще до окупації Криму сім'я Умєрових ініціювала відновлення культурної та історичної спадщини Криму. Сам чиновник працював над відновленням історичних та політичних прав кримських татар, а також активно лобіює ухвалення важливих для кримських татар законопроектів: про корінних народів і статус кримськотатарського народу.

У 2007 році Умєров став співзасновником міжнародної організації Bizin Qirim та ГО "Земляцтво кримських татар", а за кілька років — "Фонду Розвитку Криму". 

У 2012 році Рустем Умєров став співзасновником та членом правління Кримської міжнародної бізнес-асоціації та довіреною особою кандидата в народні депутати в 10 окрузі в АР Крим Ахтема Чигойза.

Рустем Умєров

Фото: Офіс президента України

Умєров — делегат Курултаю кримськотатарського народу, радник лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Він також був заступником керівника постійної делегації до Парламентської Асамблеї Ради Європи до призначення очільником ФДМУ. З грудня 2020 року був співголовою депутатського об’єднання Кримська платформа у Верховній Раді.

Одним із головних векторів у діяльності Рустема Умєрова була постійна комунікація щодо питань обміну кримських політв'язнів та військовополонених. Зокрема у 2017 році він сприяв звільненню двох політв'язнів Кремля — кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умєрова.

Був співголовою депутатського об'єднання "Кримська платформа", учасник української переговорної групи з РФ. Є одним із донорів програми Ukrainian Emerging Leaders у Стенфордському університеті, яка навчає українських політиків, юристів, соціальних підприємців, бізнесменів та громадських лідерів. Нагороджений Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 06.09.2023 20:33