В даний час в навколоземному космічному просторі знаходиться понад тисячу діючих супутників. Володіють цими космічними засобами чи експлуатують їх понад 60 держав. Останнім часом число країн, що розширюють масштаби своєї космічної діяльності, зростає. Як наслідок, космічний простір стає все більш конкурентним середовищем.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
Це - одне з питань порядку денного сесії Комісії ООН з роззброєння, яка почала свою роботу сьогодні в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Вона триватиме до 20 квітня.
«Деякі останні тенденції позначаються на безпеці діяльності в космічному просторі. У їх числі - різке зростання учасників такої діяльності, як з числа держав, так і приватного сектора; накопичення небезпечного космічного сміття; зростання залежності від космічного простору в цивільному, державному та військовому секторах; продовження розробок і поширення ракет наземного базування, здатних функціонувати як протисупутникова зброя; подальший розвиток технологій і концепцій з потенційним застосуванням в проти-космічних системах», - сказав заступник Високого представника з питань роззброєння Томас Маркрам.
Він попередив про небезпеку використання космічного простору в якості плацдарму бойових дій і закликав нарощувати зусилля щодо зміцнення заходів довіри в космосі.
Представник ООН сказав, що ці заходи можуть послужити основою для вироблення нормативного правого акту в цій галузі.
Заступник Високого представника з питань роззброєння Томас Маркрам підкреслив, що сьогодні побоювання з приводу можливості застосування ядерної зброї досягли найвищого рівня з часів холодної війни. За його словами, питання роззброєння і контролю над озброєннями сьогодні - актуальні як ніколи.