Неможливо описати всі жахи, пережиті сирійцями за останні сім років. Загибель і страждання багатьох людей, в тому числі в результаті передбачуваного застосування хімічної зброї, змушують нас домагатися правосуддя.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
З такими словами виступила Катрін Марші-Уель - керівник Групи, якій доручено зібрати «досьє» щодо порушень прав людини в Сирії для подальшої передачі його до суду, передає TrueUA з посиланням на UN.
Сьогодні Катрін Марші-Уель представила делегатам Генеральної Асамблеї ООН першу доповідь Групи.
«З самого початку кризи проступали численні повідомлення про злочини, які відбувалися всіма сторонами в Сирії, включно із застосуванням тортур, сексуальне насильство по відношенню до жінок і чоловіків, нападу на цивільних осіб та об'єкти цивільної інфраструктури, в тому числі на школи і лікарні», - підкреслила Катрін Марші-Уель.
Вона сказала, що члени її Групи ретельно аналізують всю інформацію та залучають наявні докази до справи, які рано чи пізно опиняться в руках суддів.
Повна офіційна назва Групи «Міжнародний неупереджений і незалежний механізм для сприяння проведення розслідувань стосовно осіб, відповідальних за найсерйозніші злочини за міжнародним правом, вчинені в Сирії з березня 2011 року і до них судове переслідування».
«Механізм - це абсолютно незалежний орган. Він не буде підкорятися інструкціям будь-якої структури, що не буде схильний до впливу будь-яких зовнішніх гравців. Механізм не буде слідувати будь - яким висновкам, зробленим іншими органами. Ми у всіх випадках будемо надавати свої об'єктивні висновки, виходячи з аналізу отриманого матеріалу. Ми висуватимем свої власні версії, виходячи зі стандартів кримінального права», - сказала керівник Механізму.
Вона запевнила членів Генеральної Асамблеї ООН в тому, що «Механізм діятиме неупереджено, тобто він не буде виступати проти або на користь будь-якої окремої держави, будь-якої групи або будь-якої особи».
Механізм буде допомагати кримінальному переслідуванню і застосовувати в своїй роботі методики кримінальної юстиції, хоча сам він і не може виносити обвинувальні висновки або розбирати справи в судовому порядку.
Нагадаємо, що резолюцію Генеральної Асамблеї про створення такого спеціального органу для розслідування злочинів, скоєних в ході війни в Сирії, підтримали 105 країн. 52 утрималися і 15 проголосували проти.
У числі останніх - Білорусь, Киргизстан і Росія.
Рада ООН з прав людини свого часу заснувала Незалежну комісію з розслідування порушень прав людини в Сирії. Механізм з розслідування працює в тісній співпраці з цією Комісією.
У резолюції Генеральної Асамблеї міститься заклик до всіх держав, сторонам конфлікту і громадським організаціям надавати новій групі слідчих всю необхідну інформацію і документацію щодо злочинів, здійснених в Сирії.