Владлен Татарський. Джерело: via dixinews

Ліквідація Татарського у Петербурзі є попередженням для Пригожина, — ISW

У неділю, 2 квітня, у кафе Street Food Bar #1 в російському Санкт-Петербурзі загинув після вибуху пропагандист, бойовик "Л/ДНР" Владлен Татарський. Там нібито відбувався "творчий вечір" Татарського. Через вибух загинула ще одна людина, а щонайменше шестеро отримали поранення. У МВС країни-агресора підтвердили смерть Татарського.

Аналітики ISW вважають, що це може бути попередженням для керівника ПВК "Вагнера" Євгенія Пригожина та інших критиків війни.

На думку аналітиків, те, що вбивство Татарського сталося саме у Street Food Bar #1, який належить Пригожину, не є випадковістю. На це наштовхує думка про те, що раніше у той же день російський воєнкор виступав в інших закладах, де обійшлося без жодних інцидентів.

Фахівці вказують на те, що у такий спосіб російська влада могла наочно показати Пригожину ймовірні наслідки його зростаючої критики на адресу диктатора Володимира Путіна та Міноборони. Не виключено, що влада РФ планувала використати ліквідацію пропагандиста, щоб посилити самоцензуру "зростаючого російського громадянського суспільства", яке сумнівається в ході війни й все частіше обговорює це в барах та інших громадських закладах. 

"Путін дав вказівку ФСБ посилити контррозвідувальні заходи та придушення поширення проукраїнської ідеології 28 лютого — наказ, який використовувався для розгону зібрань у барах Москви та Санкт-Петербурга. Рух Kiber Front Z, пов’язаний з "Вагнером", кілька місяців очолює дискусії (критикуючи російську владу та Міноборони) про війну в барах, які належать Пригожину, і цілком можливо, що це резонансне вбивство відіб’є у людей бажання відвідувати подібні заходи. Ця атака також може бути спробою залякати інших воєнкорів, афілійованих з "Вагнером", — вважають в ISW.

За даними російських ЗМІ, у РФ вже затримали жительку Санкт-Петербурга Анастасію Трепову 1997 року народження нібито за підозрою в убивстві Татарського. Поліція вважає, що Трепова принесла в кафе коробку з бюстом Татарського, у який вмонтували вибуховий пристрій".

Російським пропагандистам очевидці події заявили, що дівчина, яка подарувала Татарському статуетку, назвалася Настею. Вона нібито сказала йому, що раніше зустрічалася з ним і дарувала листівку.

"Він каже: "А як вас звати?" Вона каже: "Настя. А зараз я вам скульптуру принесла подарувати. Мені сказали ще на вході, що "а раптом це бомба" — і я там її залишила". Посміялися всі, вона запитала: "Ну, так я сходжу?" Він каже: "Так, неси". Вона прийшла, принесла цю коробочку, підійшла до сцени, віддала йому", — заявила жінка, яка назвалася підписницею пропагандиста.

Що відомо про Владлена Татарського

Татарський (Максим Фомін) — уродженець Макіївки Донецької області (народився 1982 року). Згідно з повідомленнями роспропаганди, він воював за бойовиків "ЛНР" у 2014 році, коли РФ розпочала війну на Донбасі. 30 вересня 2022 року він був у Георгіївській залі на виступі Путіна, присвяченому спробі незаконної анексії частини територій України, і розповідав про бажання "нагинати всю Європу". Татарського занесено у базу сайта "Миротворець" як воєнного злочинця.

Нагадаємо, Слідком РФ відкрив кримінальну справу за фактом смерті Татарського, кваліфікувавши її як "вбивство у загальнонебезпечний спосіб".

Україна відреагувала на інцидентРадник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що це питання внутрішніх розбірок і у РФ тільки все починається.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 03.04.2023 06:04