1 065 день війни
Особовий склад
825 320
Танки
9 850
Артилерія
22 256
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 050
Крилаті ракети
3 051
Гелікоптери
331
БПЛА
23 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,03
41,9
43,87
43,6
Ліміт на каву, чаю та парфуми: деталі законопроекту про оподаткування посилок з-за кордону
Фото: ілюстративне. Джерело: Pexels

Ліміт на каву, чаю та парфуми: деталі законопроекту про оподаткування посилок з-за кордону

Український уряд розглядає можливість посилити оподаткування поштових посилок з-за кордону. Зокрема, можуть скасувати "безмитний поріг" навіть на парфуми, чай та каву, які отримані не лише з інтернет-магазинів, а й від родичів.

На офіційному сайті Верховної Ради опублікували текст законопроекту №12429.

У пояснювальній записці вказується, що чинним законодавством передбачено, що не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість товари, які пересилаються для власного використання вартістю менш як 150 євро

Таким чином, продовження дії норми щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість призводить не лише до реальних втрат державного бюджету, а й завдає шкоди українським компаніям, які спроможні виробляти схожі товари в Україні та сплачувати податки. 

Метою прийняття закону є запровадження спеціального порядку оподаткування податком на додану вартість дистанційного продажу товарів вартістю до 150 євро при ввезенні (пересиланні) їх на митну територію України у таких відправленнях, спрощення процедури справляння податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію та мінімізація поширених схем ухилення від оподаткування.

Основні положення законопроекту

Законопроектом №12429 щодо внесення змін до Податкового кодексу України пропонується, зокрема:

  • ліквідувати положення, які передбачають, що не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з ввезення товарів, вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, крім ввезення товарів сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 45 євро, для одного одержувача — фізичної особи від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника;
  • запровадження нової операції, що підлягає оподаткуванню податком на додану вартість — дистанційний продаж товарів;
  • визначення платником податку з дистанційного продажу товарів особи нерезидента, яка здійснює такий продаж. При цьому пропонується прирівняти особу, яка сприяє дистанційному продажу за допомогою електронного інтерфейсу, такого як онлайн-платформа, портал, веб-сайт тощо, до особи, яка здійснює дистанційний продаж товарів;
  • запровадження спеціального порядку оподаткування податком на додану вартість дистанційного продажу товарів у партіях фактурною вартістю до 150 євро, який мають право використовувати особи, які здійснюють дистанційний продаж товарів;
  • звільнення від сплати ПДВ при ввезенні (пересиланні) на митну територію України у міжнародних поштових відправленнях або у міжнародних експресах товарів вартістю до 150 євро за умови, що податок на додану вартість, який підлягає сплаті сплачується з дистанційного продажу товарів.

Без податків, але з лімітами

Водночас пункт закону про безподаткові операції не діє, якщо в посилці є:

  • підакцизні товари (алкоголь або тютюнові вироби);
  • парфуми в об'ємі понад 50 г;
  • туалетна вода в обсязі понад 0,25 л;
  • кава в об'ємі понад 500 г; 
  • кавові екстракти та есенції в об'ємі понад 200 г;
  • чай об'ємом понад 100 г; 
  • чайні екстракти та есенції об'ємом понад 40 г.

Якщо обсяг цих товарів перевищуватиме зазначені ліміти — доведеться заплатити 20% ПДВ.

"Прийняття цього закону сприятиме збільшенню надходжень до Державного бюджету України, вирівнюванню конкуренції між українськими та іноземними виробниками аналогічних товарів, боротьбі зі схемами ухилення від сплати податків", — зазначили в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, в Україні з 1 грудня 2024 року набув чинності Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану". Військову ставку було збільшено з 1,5% до 5% для фізичних осіб з будь-яких доходів.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама