У четвер, 17 серпня, у Миколаївській області розпочнуться багатоступеневі командно-штабні навчання з цивільного захисту. Вони триватимуть два дні і завершаться у пʼятницю, 18 серпня.
Про це повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
"Нагадую, протягом 17 та 18 серпня на території Южноукраїнська та Вознесенського району проводитимуться багатоступеневі командно-штабні навчання з цивільного захисту", — розповів він.
Кім зазначив, що під час навчань планується відпрацювання практичних заходів з евакуації населення із зон умовного радіаційного зараження, ліквідації наслідків пожеж та ракетних ударів. Голова регіону також попередив, що можливе обмеження руху транспортних засобів по дорогах регіонального та місцевого значення на території Вознесенського району.
1. Перебувайте в укритті
Фахівці наголошують, що укриттям також може служити підвал або інше приміщення. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин і не дозволяти їм гуляти на вулиці.
Важливо залишатися в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок.
2. Стежте за офіційними джерелами інформації
Важливо дотримуватися рекомендацій від рятувальників (ДСНС), поліції, органів місцевої влади.
3. Знезаразьте себе
Медики вказують, що необхідно зняти верхній шар одягу, що допоможе позбутися до 90% радіоактивного матеріалу. Робити це потрібно обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил.
Якщо є можливість, потрібно прийняти душ з милом, а голову — помити шампунем. Важливо не використовувати кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити на ньому радіоактивний матеріал.
Не можна також терти й дряпати шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани.
Крім цього, важливо одягнути чистий одяг. Усі дії за можливості потрібно робити у рукавичках і масці чи респіраторі.
4. Вживайте безпечну воду та харчові продукти
Щодо безпеки води та харчових продуктів, то у МОЗ вказують, що пакування захищає рідину всередині від радіоактивних речовин. Тож лише вода в пляшках вважатиметься безпечною (не забрудненою), поки рятувальники чи влада не повідомлять про безпеку водопровідної води.
Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє її радіоактивних речовин — у МОЗ радять мати запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання. Вода в інших місткостях у будинку, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття себе, а також пакувань з їжею і водою.
Харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа з холодильника та морозильної камери.
Нагадаємо, у червні у місті Запоріжжі та Запорізькому районі відбулись спеціальні навчання на випадок надзвичайної ситуації на ЗАЕС. Мета навчань — злагодження дій всіх служб у разі реальної загрози виникнення надзвичайної ситуації на ЗАЕС.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими