Щодня українці наближають перемогу. Уся країна бореться за незалежність, а цивілізований світ — захоплюється нашою мужністю та стійкістю. Влада неодноразово наголошувала, що не всі події, які відбуваються на фронті, можна і потрібно розголошувати.
У Центрі стратегічних комунікацій пояснили, чому мовчання — це вклад у перемогу.
Експерти зазначають, що повний або частковий витік даних може зірвати плани української армії. Саме тому важливо не говорити про майбутні військові операції.
Прогнози щодо подальших подій на фронті теж не приносять користі війську. Навпаки — можуть демотивувати захисників та захисниць.
Міністерство оборони та Збройні сили України дотримуються політики нерозголошення результатів, поки армія не закріпиться на певній території. У ЦСК нагадують, що першими новини з фронту мають повідомляти Генеральний штаб та Міноборони. Водночас ЗМІ, Telegram-канали та експерти повинні утриматися від коментарів.
Експерти зазначають, що контрнаступ на Харківщині ніхто публічно не обговорював до його початку. Це і допомогло реалізувати найуспішнішу операцію за час повномасштабного вторгнення за інтенсивністю звільнення територій.
"Тиша дала військовим можливість виграти час і виконати свою роботу", — вказують у Центрі стратегічних комунікацій.
Аби ворог не отримав важливу інформацію щодо дій наших військових, важливо дотримуватися низки правил, зокрема:
Аби перемога настала якнайшвидше, українці повинні:
Нагадаємо, раніше секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що інформаційний ажіотаж довкола майбутнього контрнаступу Збройних сил України не йде на користь нашій країні. За його словами, не варто очікувати конкретних дат, адже контрнаступ відбувається щодня.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими