У Києві на Пейзажній алеї знесли скульптуру "Дівчинка на подушках". До того ж зробили це без дозволу скульптора Костянтина Скритуцького.
Про це повідомив сам митець у вівторок, 4 червня, коли став свідком демонтажу.
"З’ясувалося, що вдень група людей розпочала демонтаж скульптури дівчинки на подушках. Вони повідомили місцевим мешканцям, що на цьому місці буде встановлена інша скульптура", — написав Скритуцький.
Особи, що займалися демонтажем, назвалися представниками громадської організації "Андріївсько-пейзажна ініціатива". Один з них повідомив, що дозвіл на знесення надав Департамент охорони культурної спадщини Києва. Проте зі собою не мав жодних документів.
Однак версії несанкціонованих робіт постійно змінювалися. Коли місцеві викликали поліцію, адвокат ГО додав, що "Дівчинку на подушках" демонтують через її аварійний стан і відмову Скритуцького від ремонту. Скульптор зазначив, що в нього дозвіл на це не запитували. Пізніше додалась ще одна версія – скульптуру забирають на оновлення.
Адвокат також показав фото скульптуру, на яку хочуть замінити "Дівчинку на подушках"
Джерело: Facebook Костянтина Скритуцького
Помічник депутата Київської міськради та громадський активіст Дмитро Перов підтвердив, що Департамент охорони культурної спадщини дав офіційний дозвіл на демонтаж.
"На мою думку, демонтаж скульптур — передчасний крок. Попри те, що вони не мають статус памʼятки — це один зі символів цього місця. Власне історія Пейзажки й розпочалася з цих скульптур ще понад 10 років тому. Прикро усвідомлювати, що те що врятувало цю територію під забудову і дозволило зробити тут парк, виявилося абсолютно не потрібним сьогодні в цьому парку", — прокоментував Перов.
Навесні 2024 року вже демонтували одну зі скульптур Пейзажної алеї. Нею став "Маленький принц", фігура-подарунок від Французького центру культури. Тоді це зробили зі згоди автора, Костянтина Скритуцького, адже робота була пошкоджена.
У березні на Пейзажній алеї демонтували для реставрації скульптуру "Маленький принц", яку свого часу фінансував Французький культурний центр, — тоді це відбувалося зі згоди автора, бо скульптура була пошкоджена вандалами.
Нагадаємо, наприкінці квітня в Києві проводять роботи з демонтажу композиції на честь Переяславської ради та монументу робітників у складі колишньої Арки дружби народів. Зараз арка має назву "Свободи українського народу".
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими