Деякі кияни, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок російських атак, можуть отримати матеріальну допомогу від міста в межах програми "Турбота. Назустріч киянам".Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда. За її словами, від початку 2026 року матеріальну допомогу від міста отримали 6 793 киянина, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок обстрілів РФ. Загальний обсяг виплат становить близько 190 мільйонів гривень. Допомога надається залежно від ступеня пошкодження житла. Зокрема передбачені одноразові виплати у розмірі 10 000 або 40 000 гривень.Окрім цього, місто здійснює щомісячні виплати в розмірі 20 тисяч гривень на оренду житла для громадян, чиї помешкання стали непридатними для проживання внаслідок бойових дій. Наразі таку підтримку отримують 111 осіб, ще 140 заяв перебувають на розгляді.За словами Хонди, значну частину звернень було опрацьовано після масованих атак навесні та влітку цього року. Місто продовжує оперативно реагувати на потреби постраждалих і здійснювати виплати.Після обстрілу в ніч на 24 травня за допомогою звернулися 1 365 мешканців. Станом на зараз виплати отримали 1 294 особи на загальну суму понад 19 млн грн.Після атаки 2 червня надійшло 1 080 звернень, з яких допомогу вже отримали 1 032 постраждалих на суму понад 10,6 мільйона гривень. Решта заяв перебуває в опрацюванні.Після обстрілу в ніч на 15 червня зафіксовано 514 звернень, виплати отримали 224 особи на суму 2,24 млн грн. Робота з рештою заяв триває.Найбільше звернень надходить від мешканців Голосіївського, Шевченківського, Святошинського та Солом’янського районів Києва."Виплата матеріальної допомоги постраждалим мешканцям триває", — додали в КМДА.Нагадаємо, нещодавно український уряд розширив програму доступної іпотеки. Ще 425 родин внутрішньо переміщених осіб зможуть придбати власне житло на пільгових умовах.Читайте також: Як оформити допомогу ВПО у 2026 році: покрокова інструкція.

Національний залізничний перевізник підготував для українців унікальну туристичну програму до Дня Конституції України. Усі охочі зможуть здійснити незабутню мандрівку на найстаріших робочих локомотивах країни мальовничими куточками Поділля.Про це повідомляє "Укрзалізниця".Програма святкових заходівУ компанії зазначили, що до Дня Конституції України — 27–28 червня відбудеться перший літній паровозний вікенд 2026 на Гайворонській вузькоколійці. У програмі: можливість "доторкнутися" до живої історії, що гудить та парує, мальовничі краєвиди українського Поділля, традиційні гастрономічні страви української кухні, культурно-мистецька програма, екскурсії старовинним містом залізничників, благодійні ярмарки на підтримку наших відважних ЗСУ з великим асортиментом місцевих смаколиків, сувенірів та різноманітних hand-made виробів.Головними героями свята будуть гості з минулого — два справжніх історичних паротяга вузької та широкої колії: найстаріший робочий паротяг в Україні — 159 №4-95 (1938 р.) та його старший брат — Ер 798-71 (1954 р.). Квитки на ретро-поїзди вже доступні у мобільному застосунку Укрзалізниці, на сайті (https://booking.uz.gov.ua) та в касах вокзалів.Додаткові рейси та трансфер для пасажирівВ "Укрзалізниці" заявили, що для зручного доїзду до Гайворона та повернення додому, призначено додаткові вагони сполученням Київ — Гайворон, Львів — Гайворон та Одеса — Гайворон. Відправлення з Києва, Львова та Одеси ввечері в добу 26 та 27 червня (прибуття в Гайворон о 08:00).Відправлення з Гайворона назад — 27 та 28 червня о 20:40 (прибуття зранку наступного дня). Квитки на трансфер вже доступні у продажу на офіційних вебресурсах "Укрзалізниці".Нагадаємо, міжнародні пасажирські поїзди із польських міст Холм та Перемишль вирушатимуть до України із затримкою. Вона становитиме орієнтовно до 2,5–3 годин..

Заступнику директора комунального об’єднання "Київзеленбуд" повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до щорічної декларації. За даними слідства, посадовець не вказав майно, дохід і фінансові зобов’язання на загальну суму понад 9,6 мільйона гривень.Про це повідомила поліція Києва. Правоохоронці встановили, що у 2020 році чоловік придбав земельну ділянку в Києві та звів на ній будинок площею понад 277 кв. м. Станом на кінець 2023 року споруда мала статус об’єкта незавершеного будівництва."Вартість незадекларованого об’єкта становить понад 8,6 мільйона гривень. Крім того, правоохоронці встановили, що службовець не вказав у декларації інформацію про дохід від продажу автомобіля преміумкласу вартістю 700 000 гривень, а також не згадав у вказаному звіті й про власні фінансові зобов’язання за банківським кредитом у сумі понад 280 тисяч гривень", — зазначили у відомстві.Розслідування проводили слідчі поліції Києва спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції. Посадовцю повідомили про підозру за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України — умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей."Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років", — додали в поліції.Нагадаємо, нещодавно колишньому директору підприємства тютюнової галузі повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За даними слідства, через незаконне виробництво та продаж сигарет бюджет недоотримав понад 2,3 мільярда гривень акцизного податку..

У Києві правоохоронці викрили 26-річного чоловіка, якого підозрюють в організації збуту наркотичних засобів і психотропних речовин через поштомати. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури. Чоловіка затримали біля поштомата, де він мав при собі пакет із психотропною речовиною "Альфа-PVP" загальною вагою близько 250 грамів, розфасованою для подальшого збуту, а також зіп-пакети з канабісом вагою ще близько 250 грамів.Під час обшуку в його квартирі правоохоронці виявили та вилучили:канабіс;психотропні речовини "мефедрон" та МДМА;пакети з псилоцибіновими грибами;стероїдні препарати та медичні засоби, що підлягають відпуску лише за рецептом лікаря. Загалом вилучено близько шести кілограмів заборонених речовин орієнтовною вартістю шість мільйонів гривень. Усе направлено на експертизу.. Крім того, правоохоронці вилучили автомобіль Range Rover, яким користувався підозрюваний.Яке покарання загрожує "бізнесмену"Суд обрав киянину запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Йому інкримінують ч. 3 ст. 307 КК України — це кримінальна стаття про незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів з метою збуту, вчинений за обтяжуючих обставин. Чоловікові "світить" від дев'яти до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Відповідно до Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в суді.Нагадаємо, нещодавно Національна поліція заблокувала наркотрафік до Київського СІЗО та Старобабанівської виправної колонії. Наркотики постачалися ув'язненим у продуктах..

Команда нового інтерактивного проєкту "Тіло людини", який відкриється у серпні на Львівській площі, запустила благодійну соціальну ініціативу, спрямовану на підтримку сонячних дітей та людей з різними формами інвалідності.У межах ініціативи організатори провели фотосесію за участі дітей та дорослих віком від 5 до 30 років, серед яких люди з аутизмом, синдромом Дауна, порушеннями слуху, а також іншими видимими й невидимими особливостями розвитку. Спеціально для проєкту була створена благодійна серія футболок із соціальними меседжами, яку можна буде придбати онлайн та на локації проєкту після його відкриття. Усі кошти від продажу колекції будуть передані Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.Кожен охочий може придбати футболки з написами: "Обійми не мають діагнозу", "Я відчуваю світ по-своєму", "Ми різні - і це прекрасно", "Місце є для кожного", "Світ стає кращим, коли включає всіх".За словами організаторів, ця ініціатива є продовженням головної ідеї "Тіла людини" — показати, наскільки унікальною є кожна людина."Наш проєкт розповідає про можливості та особливості людського організму. Незалежно від того, як ми виглядаємо та сприймаємо світ, кожен із нас є унікальним. Саме тому для нас важливо підтримувати людей, які щодня доводять: справжня сила людини вимірюється не діагнозами, а здатністю мріяти та надихати інших", — зазначає організатор проєкту та засновник компанії Unipark Денис Погорєлко.Одними з героїнь фотосесії стали Єва, дівчинка з невидимою інвалідністю, та 30-річна Софія, яка живе з аутизмом. Попри різні життєві історії, вони нагадують про важливу річ: кожна людина заслуговує не на співчуття, а на повагу, розуміння та рівні можливості.Проєкт "Тіло людини" — це масштабний інтерактивний простір площею понад 5 000 квадратних метрів, який поєднує сучасні технології, гігантські 3D-моделі органів людини, VR-рішення та освітні експозиції. Однією з його ключових цінностей є популяризація культури турботи про здоров’я, інклюзивності та поваги до людської унікальності..

За підтримки ЮНЕСКО в Національному заповіднику "Софія Київська" реалізовують унікальний проєкт в умовах воєнного стану. Там установили 28 сейсмодатчиків, які відстежують вплив ракетних ударів, вибухів та інших вібраційних навантажень на пам’ятки комплексу.Про це повідомило "Суспільне" з посилання на генеральну директорку заповідника "Софія Київська" Нелю Куковальську.За її словами, система моніторингу стану пам’яток у "Софії Київській" працює вже близько 20 років. Вона контролює стан будівель, ґрунтів, підземних вод, мікроклімату й екологічних показників.Вона розповіла, що ще до повномасштабної війни в заповіднику планували доповнити її датчиками для фіксації вібраційних навантажень. Однак реалізувати цей проєкт тоді не вдалося. Зокрема, відмовилися від безоплатної пропозиції американської компанії через високу вартість доставлення та митного оформлення. Зрештою систему вдалося встановити за підтримки ЮНЕСКО.Зараз 20 датчиків змонтували на Софійському соборі, ще вісім — на дзвіниці. ЮНЕСКО також профінансувало програмне забезпечення, спеціальний комп’ютер для обробки даних і роботу італійських фахівців, які монтували систему.За словами генеральної директорки заповідника Нелі Куковальської, датчики фіксуватимуть вібрації від вибухів, прольотів ракет і дронів, автомобільного руху, концертів та інших зовнішніх чинників.Отримані дані використовуватимуть для створення моделі напружено-деформованого стану пам’яток. Це дозволить визначити найуразливіші ділянки споруд і своєчасно планувати їхнє укріплення."Ми розумітимемо, де в нас ключові точки в пам’ятках, на які треба звернути увагу, які, можливо, треба підсилювати, щоби зберегти споруду", — пояснила Куковальська.Під час одного з останніх масованих обстрілів Києва поблизу території заповідника впала ракета "Іскандер". Працівники Софії Київської та профільні служби обстежили пам’ятки комплексу, однак пошкоджень не виявили. Однак на території довелося збирати уламки ракети та викликати вибухотехніків, але самі будівлі не постраждали."За пів дня ми обстежили всю територію, всі дахи, всі приміщення. Слава Богу, серйозних пошкоджень ніде не виявили", — сказала вона.Водночас директорка зазначила, що нові датчики вже зафіксували декілька потужних атак на Київ. Остаточні результати вимірювань фахівці зможуть проаналізувати після завершення налаштування всієї системи моніторингу.Крім того, система допоможе відстежувати вплив можливих землетрусів у зоні Вранча в Румунії, які періодично відчуваються й на території України. За словами директорки, черговий цикл сейсмічної активності в цьому регіоні очікують найближчими роками.Паралельно у Софійському соборі тривають реставраційні роботи з розкриття живопису XVIII–XIX століть, який десятиліттями залишався прихованим під нейтральним тонуванням.Нагадаємо, декілька днів тому міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповідав, що на території Києво-Печерської лаври тривають ремонтно-відновлювальні роботи після влучання російського дрона по Свято-Успенському соборі. Рятувальники намагаються захистити святиню від опадів і подальших руйнувань..

У разі підвищення вартості проїзду в Києві раніше придбані поїздки залишатимуться чинними до 14 вересня 2026 року. Про це повідомили в Департаменті економіки та інвестицій КМДА у відповідь на запит видання "Суспільне Київ".Зазначається, що всі поїздки, куплені до 14 липня, можна буде використати протягом двох місяців після введення нових тарифів. Після 14 вересня невикористані поїздки автоматично конвертують у грошовий еквівалент і зарахують на баланс електронного квитка.Наразі в міській адміністрації опрацьовують результати громадського обговорення проєкту рішення щодо зміни тарифів. Після завершення цієї процедури документ передадуть на погодження.Єдиний електронний квитокКрім того, з 1 серпня у столиці планують запровадити єдиний електронний квиток вартістю 60 гривень. Він дозволятиме безкоштовно пересідати між різними видами комунального транспорту протягом 90 хвилин після активації. Нововведення поширюватиметься на метро, автобуси, трамваї, тролейбуси та фунікулер.Як відомо, у Києві можуть підвищити вартість разової поїздки в комунальному транспорті до 30 гривень уже з 15 липня 2026 року. Для власників транспортних карток передбачена система знижок: залежно від кількості придбаних поїздок ціна однієї поїздки становитиме від 25 до 30 гривень.У КМДА пояснюють необхідність перегляду тарифів зростанням витрат на електроенергію, пальне, ремонт рухомого складу та оплату праці. За оцінками транспортних підприємств, економічно обґрунтована вартість проїзду нині перевищує 64 гривні в метро та 44 гривні в наземному транспорті.Попереднє підвищення тарифів на проїзд у столиці відбулося у 2018 році.Станом на 22 червня вартість однієї поїздки в громадському транспорті Києва, який працює у звичайному режимі, становить:автобус, трамвай, тролейбус і фунікулер — 8 гривень;метро — 8 гривень;міська електричка — 14,99 гривні.Нагадаємо, у Львові також переглянули тарифи на проїзд у громадському транспорті. Від суботи, 16 травня, ціни зросли..

У Києві з 22 червня введено тепловий режим. Йдеться про обмеження на рух великовантажного транспорту у зв’язку зі спекою.Як повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, відповідне рішення ухвалив "Київавтодор" для збереження дорожнього покриття."Із 22 червня "Київавтодор" запроваджує тимчасові обмеження на рух вантажного транспорту через спеку", — йдеться у повідомленні.Обмеження діятимуть за температури повітря понад +28°C і стосуватимуться вантажних автомобілів масою понад 24 тонни або з навантаженням на вісь понад сім тонн.Водночас заборона не поширюватиметься на перевезення небезпечних і швидкопсувних вантажів, військових та гуманітарних вантажів, живих тварин і птиці, а також на транспорт, залучений у запобіганні чи ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.Для водіїв облаштовані спеціальні майданчики для тимчасового відстою вздовж автомобільних доріг, де можна перечекати період найвищих температур. На під’їздах до відповідних ділянок уже встановлено дорожні знаки та інформаційні щити."Обмеження переглядатимуться відповідно до зміни температури повітря", — запевнив Білошицький.Аналогічні заходи за потреби запроваджуватимуть і в інших регіонах України, якщо температура перевищуватиме +28°C.Нагадаємо, у столиці частково обмежуватимуть рух бульваром Лесі Українки в Печерському районі. Затори на цьому відтинку дороги можливі з 22 червня до 15 липня. .

Лук’янівський ринок суттєво постраждав унаслідок російської атаки на Київ уночі 24 травня. Однак наразі власники цього об’єкта не зверталися до міської влади стосовно намірів відновлювати його.Про це йдеться у відповіді міського голови Віталія Кличка на петицію щодо відновлення ринку.Ринок "Лук’янівський" на вулиці Юрія Іллєнка, 1, перебуває у приватній власності. Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіткова галявина" оформлює документи для визначення обсягу пошкоджень і проводить інші необхідні процедури. Водночас адміністрація ринку розчищає територію для подальшої організації торгівлі."Інформація про наміри власника відновити зазначений об’єкт до Київської міської ради та її органів не надходила", — зазначається у відповіді.Для підтримки підприємців, які працювали на ринку та втратили робочі місця через обстріл, КМДА провели перемовини з представниками 23 торговельних центрів столиці щодо надання пільгових умов для розміщення торгових точок.Окрім того, постраждалі підприємці можуть отримати місця для торгівлі на території комунальних підприємств "Житній ринок", "Володимирський ринок" і на міських ярмарках."Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України створило й оприлюднило чіткий алгоритм дій підприємств, що постраждали внаслідок ворожих обстрілів, відповідно до якого координація дій відбувається за підтримки департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА", — наголосили в київській владі.Масований обстріл Києва 24 травняРосійські війська застосували ударні безпілотники, крилаті та балістичні ракети. Найбільших руйнувань зазнав Шевченківський район, де ракетний удар зруйнував під'їзд п'ятиповерхового житлового будинку. Рятувальники деблокували з-під завалів тіла двох загиблих жінок.Наступного дня, 25 травня, рятувальники завершили аварійно-відновлювальні роботи у п'ятиповерхівці Шевченківського району, де росіяни знищили під'їзд з першого по п’ятий поверхи.На той час, за офіційною інформацією, внаслідок обстрілу загинули дві людини, ще понад 90 дістали поранення, серед них — троє неповнолітніх.Нагадаємо, що 24 травня російські окупанти провели масовану атаку Києва. Внаслідок цього пошкоджень зазнали багато об’єктів, які стосуються різних сфер життя..

У центрі Києва патрульні правоохоронці зуміли вчасно зорієнтуватися та врятувати життя місцевому жителю, якому раптово стало зле під час перебування на вулиці. Завдяки професійним та швидким діям поліціянтів потерпілому надали екстрену домедичну допомогу ще до прибуття лікарів.Про це повідомляє поліція Києва.Миттєва реакція та перша допомогаПід час патрулювання та забезпечення публічної безпеки в центральній частині міста оперативник Олександр Гавриш та офіцер НАВС Дмитро Маргара помітили надзвичайну ситуацію. Перехожий, який до цього просто сидів на лавці, зненацька знепритомнів і впав на землю.Правоохоронці миттєво підбігли до постраждалого, щоб оцінити його загальний стан. Вони оперативно забезпечили прохідність дихальних шляхів за допомогою спеціального повітроводу, а також зупинили кровотечу.Контроль показників до приїзду медиківПаралельно на місце події було викликано бригаду швидкої медичної допомоги. До приїзду лікарів правоохоронці безперервно перебували поруч із чоловіком, контролюючи його життєві показники.Завдяки вчасним та професійним діям поліціянтів життя 50-річного киянина було врятовано. У відомстві наголосили, що щодня поліціянти стоять на варті безпеки громадян, але за службовими обов’язками завжди стоїть головне — людяність, небайдужість та готовність прийти на допомогу.Нагадаємо, Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох жителів Києва, яких підозрюють у підготовці підриву біля адміністративної будівлі в центрі столиці. За даними слідства, після виконання завдання чоловіки планували через Білорусь утекти до Росії. .

У Києві правоохоронці викрили масштабне розкрадання бюджетних коштів під час модернізації навчальних закладів столиці. Посадовиця одного з комунальних підприємств погодила придбання шкільного приладдя за суттєво завищеними цінами, що завдало значних збитків міському бюджету.Про це повідомляє поліція Києва.Схема із єдиним учасником тендеруЗа даними поліції, комунальне підприємство "Освітня агенція міста Києва" організувало через систему публічних закупівель відкриті торги. Метою тендеру було придбання сучасного обладнання для кабінетів біології у закладах освіти столиці. Очікувана вартість цієї закупівлі була встановлена на рівні 6,8 млн грн. Проте конкуренції на торгах не відбулося — єдиним учасником та автоматичним переможцем тендеру стало підприємство, яке запропонувало фінальну ціну у розмірі 6,7 мільйона гривень.Висновки експертизи та оголошення підозриСлідчі залучили до розслідування профільних експертів для оцінки реальної вартості купленого товару. Згідно з офіційними висновками експертизи, ринкова вартість аналогічного комплекту обладнання на момент укладання фінансової угоди становила близько шести мільйонів гривень.Посадовиця комунального підприємства не виконала своїх обов'язків, не перевірила належним чином обґрунтованість вказаної вартості закупівлі та підписала документи, що сприяло укладенню збиткової угоди. Внаслідок її дій бюджетні кошти територіальної громади Києва були розтрачені на суму близько 700 тисяч гривень. Наразі фігурантці офіційно оголошено про підозру.Нагадаємо, у Київській області правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в державному дорожньому підприємстві: керівництво облавтодору систематично вимагало від бізнесу готівкову "данину" за користування державним майном. Під час розслідування задокументували десятки епізодів передачі грошей, а під час обшуків вилучили майже 600 тисяч гривень готівки та "чорну бухгалтерію"..

Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох жителів Києва, яких підозрюють у підготовці підриву біля адміністративної будівлі в центрі столиці. За даними слідства, після виконання завдання чоловіки планували через Білорусь утекти до Росії.Про це повідомила СБУ. Правоохоронці стверджують, що підозрювані заклали саморобний запальний пристрій під генераторною установкою біля адмінбудівлі у Шевченківському районі. Його нібито планували активувати дистанційно, щоб спричинити пожежу та пошкодити сусідню будівлю.Навпроти місця запланованого вибуху чоловіки також встановили замасковану телефонну камеру, до якої російська спецслужба могла мати віддалений доступ. За версією слідства, камеру планували знищити після теракту, щоб приховати докази."Встановлено, що після мінування будівлі агенти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна. Правоохоронці завчасно викрили зловмисників, задокументували їхні злочини і затримали у поїзді", — зазначили у відомстві.Правоохоронці затримали чоловіків у поїзді. Під час обшуків у них вилучили смартфони з можливими доказами співпраці з російською спецслужбою та човен.. За даними СБУ, один із затриманих є військовослужбовцем, який самовільно залишив частину, інший працював маркетологом. Обох завербували через Telegram-канали, де вони залишали проросійські коментарі."Перед виконанням цього теракту вони виконали низку «тестових» завдань від ворога. Зокрема, зловмисники заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали фсб для подальшого використання у підривній діяльності. Також агент-військовослужбовець "зливав" ворогу дані військових об’єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військовослужбовців", — зазначили в СБУ.Затриманим повідомили про підозру в закінченому замаху на вчинення терористичного акту. Вони перебувають під вартою."Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна", — зазначили правоохоронці.Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України заочно повідомила про підозру співробітнику російської воєнної розвідки Артему Шмулю, який, за даними слідства, залучав неповнолітніх до диверсій і терактів в Одесі. Його ймовірними агентами стали четверо місцевих жителів віком від 13 до 18 років..

У Києві завершили розслідування щодо 35-річного чоловіка, якого обвинувачують у заволодінні 30 тисячами доларів, що належали волонтеру. За даними слідства, він пообіцяв поставити партію безпілотників для військових, однак після отримання грошей перестав виходити на зв’язок.Про це повідомила поліція Києва.Наприкінці 2025 року до правоохоронців звернувся підприємець, який займається волонтерством. Він повідомив, що передав гроші за дрони для потреб фронту, але товару не отримав.За версією слідства, обвинувачений представився надійним постачальником і запропонував придбати квадрокоптери Mavic 3T за ціною, нижчою за ринкову. Він нібито пообіцяв доставити безпілотники протягом кількох днів.Після отримання 30 тисяч доларів чоловік не виконав домовленості та припинив контактувати з покупцем. Поліцейські встановили його особу та зібрали докази ймовірної причетності до шахрайства.Обвинувальний акт скерували до суду. Чоловіка обвинувачують у шахрайстві, вчиненому в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах:"Слідчі за процесуального керівництва Солом’янської окружної прокуратури повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах. Наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. Обвинуваченому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна".Нагадаємо, нещодавно у Києві правоохоронці затримали 26-річного чоловіка, якого підозрюють у продажі автомобілів, ввезених в Україну як гуманітарна допомога для Сил оборони. За даними слідства, він продав чотири такі авто за 17 тисяч доларів..

У столиці частково обмежуватимуть рух бульваром Лесі Українки в Печерському районі. Затори на цьому відтинку дороги можливі з 22 червня до 15 липня. Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації, посилаючись на заяву КК "Київавтодор".Обмеження діятимуть щодня з 08:00 до 20:00. У цей час фахівці Печерського ШЕУ виконуватимуть роботи з облаштування дорожнього огородження на розділювальній смузі. Роботи проводитимуть на ділянці від станції метро "Печерська" до Печерського шляхопроводу.На період ремонту рух транспорту буде частково обмежено крайніми лівими смугами в обох напрямках. Водіїв закликають заздалегідь планувати маршрути та враховувати можливі ускладнення руху. У "Київавтодорі" перепросили за тимчасові незручності.Як відомо, до 22 червня у Києві частково обмежуватимуть рух Північним мостом. Це пов’язано з ремонтом асфальтобетонного покриття.Нагадаємо, у столиці із 8 червня до 15 вересня обмежуватимуть рух пішоходів мостом на перетині Берестейського проспекту з Кільцевою дорогою.Читайте також: Петицію киян проти підвищення тарифів відхилено: що відповіла влада.

У столиці завдяки пильності та високій правосвідомості водія служби таксі правоохоронцям вдалося викрити та затримати жінку, яка займалася перевезенням заборонених речовин. Чоловік вчасно зорієнтувався у ситуації, запідозривши неладне під час виконання стандартного замовлення, та негайно звернувся по допомогу до органів правопорядку.Про це повідомляє Патрульна поліція Києва.Таксист викликав інспекторівЯк зазначили правоохоронці, днями у Святошинському районі до патрульних звернувся керманич таксі. Чоловік розповів, що під час виконання чергового виклику його попросили транспортувати пакунки, які викликали у нього серйозні підозри. Водій припустив, що всередині нелегальної посилки можуть перебувати наркотичні речовини, тому вирішив не ставати співучасником злочину й повідомив про незвичний вантаж поліціянтів.. Затримання на місці прибуття та вилучення речовинОтримавши детальну інформацію, патрульні негайно вирушили за кінцевою адресою, яку вказав замовник таксі. На місці призначення інспектори влаштували засідку та оперативно затримали жінку, яка прийшла забрати пакунки.Під час огляду вмісту підозрілої посилки правоохоронці виявили всередині речовини, схожі на наркотичні. Для фіксації правопорушення патрульні викликали слідчо-оперативну групу, яка з'ясовуватиме всі обставини події та походження заборонених речовин. Поліціянти щиро подякували заявникові за правосвідомість та своєчасний виклик поліції, що допомогло запобігти поширенню наркотиків.Нагадаємо, на Київщині припинено діяльність організованої групи зі семи осіб, які налагодили незаконний збут наркотичних засобів у Києві, Київській області та державній установі "Київський слідчий ізолятор"..
