Над Південною Африкою вибухнув астероїд

05 ЧЕРВНЯ 2018 19:03

Астрономи 2 червня виявили двометровий астероїд, а через 19 годин він вибухнув в небі над Африкою. Це третій випадок в історії, коли вченим вдалося зареєструвати навколоземний об'єкт незадовго до того, як він впав на нашу планету, повідомляється на сайті Лабораторії реактивного руху NASA.  

Кожен день поруч із Землею пролітає один або кілька астероїдів різного розміру - діаметр багатьох з них не перевищує 100 метрів. При цьому небезпека серйозного зіткнення досить мала: згідно з оцінками, астероїди розміром 1 метр падають на нашу планету щороку, розміром 10 метрів - раз в сто років, 50-100 метрів - один раз в період від кількох сотень до тисяч років і 5-10 кілометрів - раз в 20-200 мільйонів років. До сих пір дослідникам вдавалося передбачити падіння навколоземного астероїда на Землю лише двічі - в жовтні 2008 року, коли над Суданом вибухнув об'єкт 2008 TC3, і в липні 2014 року, коли астероїд 2014 AA пролетів над Атлантичним океаном.  

У ніч на суботу 2 червня дослідникам вдалося зареєструвати невеликий і тьмяний астероїд 2018 LA, який, як з'ясувалося пізніше, летів у напрямку до Землі.   

Його розмір, за оцінками астрономів, становив усього 2 метри, тому він не представляв небезпеки для жителів планети. Об'єкт був помічений системою автоматизованих телескопів Catalina Sky Survey, коли він ще перебував за орбітою Місяця.   

Незважаючи на невелику кількість даних, вчені визначили можливе місце падіння небесного тіла за допомогою системи Scout. Основним варіантом виявилася Південна Африка.  

Близько 8 вечора за київським часом 2018 LA увійшов в атмосферу зі швидкістю 17 кілометрів на секунду. Він розпався на частини, не долетівши до поверхні Землі кілька кілометрів.   

Інфразвукові дані (що мають частоту нижче сприймаються людським вухом), отримані системою моніторингу Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, показали, що вибух стався над Ботсваною.  

У 2013 році над Уралом вибухнув Челябінський метеорит діаметром майже 20 метрів. Пізніше фізики змоделювали його розпад для того, щоб точніше передбачити, як будуть розлітатися уламки інших астероїдів в майбутньому.

 

Світ, 05.06.2018 19:03