1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Над Ватиканом здійнявся чорний дим: Конклав не зміг обрати нового Папу (відео)
Скриншот із відео

Над Ватиканом здійнявся чорний дим: Конклав не зміг обрати нового Папу (відео)

У середу, 7 травня, у Ватикані відбулося спеціальне зібрання кардиналів Римо-католицької церкви на якому мали б обрати нового Папу Римського. Однак з першого разу ухвалити одностайне рішення не вдалося.

Про це повідомляє Vatican news. Зазначається, що близько 21:00 над Сикстинською капелою з'явився чорний дим. Він символізує те, що голосування провалилося і нового Папу поки не обрано.

"Близько 45 тисяч паломників з різних країн чекали на площі Святого Петра на результат голосування 133 ієрархів. Близько 21:00 над покрівлею капели піднявся чорний дим, що означає, що сьогодні жоден із кандидатів не набрав необхідних двох третин голосів", — йдеться у повідомленні.

Зауважимо, новий понтифік має набрати щонайменше дві третини голосів під час таємного голосування. Як і в середньовічні часи, під час конклаву кардиналам заборонено спілкуватися зі сторонніми, тому ще від учора у Ватикані заглушили весь зв’язок.

Водночас починаючи із завтрашнього дня, до обрання нового Папи відбуватиметься максимум чотири голосування на день. Якщо ж голосування пройде вдало, то над Сикстинською капелою зійде білий дим, який означатиме, що конклав обрав нового Папу.

З якими проблемами зіткнеться новий Папа

Як раніше писав TrueUA у статті "Скоро конклав. Як Ватикан допомагає Україні та чому так важливо, хто стане новим Папою" для України дуже потрібно, щоб новий Папа був нашим другом. Очевидного фаворита немає. Але експерти акцентують на проблемах, з якими доведеться зіткнутися обранцеві кардиналів.

Перша проблема — конфлікт між прихильниками реформ у церкві, які проводив Папа Франциск, та противниками реформування. Попередній глава Католицької церкви лібералізував її, основний свій погляд він звернув на простих вірян, на подолання розриву між злиденними та заможними, між бідними та багатими країнами, проводив політику децентралізації, розширюючи повноваження місцевих єпископів.

Водночас Папа засуджував аборти та евтаназію. Крім того, уперше в тисячолітній історії церкви він розширив права жінок у церковних справах, дозволив їм прислуговувати біля вівтаря під час служби та роздавати причастя.

Також Ватикан відчуває фінансові проблеми. Попередній понтифік розпочав реформування фінансової системи. Вона завжди була утаємниченою від зайвих очей і вух, тому невідома точна цифра бюджету церкви. Але відомо, що церква володіє величезною кількістю нерухомості, а також має акції у низці міжнародних компаній.

Останніми роками зростає дефіцит бюджету Ватикану. Це пов’язано з багатьма факторами — від зниження прибутків через відтік вірян, передовсім у заможних країнах, до збитків, завданих пандемією коронавірусу. 

Новий Папа буде змушений проводити політику попередника щодо контролю за витратами, зменшувати їх, аби Ватикан не зіткнувся з фінансовими проблемами.

Також існує політична проблема. Зараз багато країн зацікавлені у своєму Папі. Три останніх понтифіки — Іван Павло ІІ, Бенедикт XVI й Франциск — не були італійцями. Хоча до цього дуже тривалий час церквою правили італійці. Останній Папа хоча і мав італійське походження, проте за громадянством — аргентинець.

На тлі зменшення чисельності вірян в Європі, зростає їхня кількість у Латинській Америці, Азії та Африці. Тому і не дивно, що серед претендентів на папську владу називають філіппінця Луїса Антоніо Тагле, африканців Пітера Тарксона з Гани та Фрідоліна Амбого Безунгу з Конго.

З одного боку, можна було би повернути Святий Престол європейцям, проте з іншого — паства за межами Європи росте значно більшими темпами. І це потрібно враховувати. Також свої плани на Ватикан мають США. Хоча це і традиційно протестантська країна, проте нинішній віце-президент Джей Ді Венс — католик. З дуже консервативними поглядами. Американці не проти, щоб і наступний Папа мав такі ж.

Нагадаємо, що наприкінці квітня президент США Дональд Трамп жартома заявив, що хотів би стати новим Папою Римським. Цей начебто "дотеп" обурив значну частину вірян.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама