Рівень безробіття в Україні станом на сьогодні є достатньо високим. Для подолання безробіття держава запроваджує комплекс заходів та інструментів.
Про це повідомила перша віце-прем'єрка — міністерка економіки України Юлія Свириденко в ефірі телемарафону.
За її словами, українські підприємства відчувають брак кадрів через те, що багато українців перебувають за кордоном. Так, 5 млн українців нині проживають у Європі, із яких лише у Польщі зареєстровано 1,5 млн людей працездатного віку з вищою освітою, які здебільшого були працевлаштовані.
"З одного боку — це проблема українського підприємця, якому бракує кваліфікованих кадрів, а з іншого — маємо безробітних, чиї навички не відповідають вимогам ринку праці. Це так зване структурне безробіття" — каже Свириденко.
Над цією проблемою вже працюють у владних кабінетах. Зокрема, держава пропонує охочим пройти навчання й перенавчання за короткими програмами в технічних училищах при центрах зайнятості.
"Ми пропонуємо навчання на спеціальностях за дуже короткими програмами. Найбільш ефективними є програми 4,5 місяці — рівень працевлаштування понад 90%. Це програми за спеціальностями "Електрозварювальник", "Тракторист", "Швачка", — пояснює міністерка.
Окрім цього, держава пропонує отримати спеціальний ваучер на навчання:
"Коли людина працює, але відчуває, що хоче здобути додаткові навички, може отримати до 26 тисяч гривень на навчання у школах, які ліцензовані Міносвіти за 70 напрямками. Ми розширюємо спеціальності, за якими по цих ваучерах можна буде навчатися".
Нагадаємо, в Україні безробітні зможуть приєднатися до Армії відновлення країни, яка працюватиме над ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій чи займатиметься роботою оборонного характеру.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими