Фото: Економічна правда

Навіщо зачинений аеропорт "Бориспіль" замовляє прибирання за 52 млн грн: пояснення керівництва

Адміністрація аеропорту "Бориспіль" пояснила, навіщо фактично зачинене нині підприємство замовляє послуги з комплексного обслуговування внутрішніх приміщень аеровокзального комплексу, паркінгу та інших об’єктів аеропорту. Оголошена вартість послуг майже сягнула 52 мільйонів гривень.

Відповідний допис опублікований на Facebook-сторінці аеропорту.

Керівництво підприємства пояснює, що попри те, що аеропорт на час воєнного стану перебуває в простої, існує необхідність "в підтримці в належному стані виробничих приміщень", оскільки в дуже малому відсотковому відношенні, аеропорт функціонує.

Згідно з умовами тендерної документації, надання послуг розпочинається на підставі письмової заявки від аеропорту. Тобто, якщо аеропорт не матиме потреби в прибиранні, то письмова заявка не буде надаватися, відповідно кошти не будуть витрачатися. 

"Тендерні процедури займають певний проміжок часу. Тендери можуть не відбуватися з першого разу й аеропорт може опинитись під загрозою неможливості утримувати свої приміщення в належному стані. Тому заздалегідь проведена процедура є запорукою нормального функціонування підприємства та швидкого відновлення операційної діяльності аеропорту після перемоги України", — пояснили в ДП "Бориспіль".

Раніше ми писали, що переможець торгів повинен буде прибирати у терміналах та інших будівлях аеропорту "Бориспіль" 831 умивальник, 800 унітазів, 233 пісуари та 167 душових.

Скандали із тендерами

У Борисполі оголосили тендер на будівництво флагштока державного прапора України, вартістю в понад п'ять мільйонів гривень. Його планують встановити на території Книшового меморіального паркового комплексу.

Для семи пляжів у Києві планують закупити майже 12 тисяч тонн піску. Варто зазначити, що пляжний сезон цьогоріч не відкриватимуть через безпекову ситуацію. Згодом у КМДА пояснили, що підсипання піску потрібно зробити відповідно до санітарних норм, зокрема через повінь. Це необхідно для відновлення природного шару піщаного покриву.

Раніше повідомлялось, що у квітні 2023 року Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації Києва закупило для бомбосховищ шкіряні барабани. Йдеться про триста музичних інструментів на суму майже один мільйон гривень. Закупівля аргументувалась необхідністю психічного розвантаження дітей під час повітряних тривог. Згодом РВА розірвала договір.

Нагадаємо, у Дніпровському районі чиновники замовили для "облаштування" бомбосховищ овочерізки на півтора мільйона гривень та електросковороду за понад 700 тисяч.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 20.06.2023 11:58