Перше засідання Ради Україна — НАТО відбудеться 12 липня, у другий день саміту організації у Вільнюсі. Рада Україна — НАТО є новим форматом взаємодії Києва та Альянсу.
Про це йдеться в офіційній програмі Вільнюського саміту НАТО, оприлюдненій на сайті Альянсу.
Засідання Ради Україна — НАТО розпочнеться о 13:00 й пройде "на рівні глав держав і урядів, включно зі Швецією". Його відкриє генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Те, що в анонсі першого засідання Ради Україна-НАТО вказана участь "голів держав та урядів" означає, що, найімовірніше, президент Володимир Зеленський буде особисто присутній на саміті НАТО у Вільнюсі.
Саміт НАТО пройде 11-12 липня у Литві. На ньому Україна прагне отримати політичне рішення щодо підтримки вступу в НАТО. Зеленський переконаний, що наша держава має усі підстави для цього.
Україна також хоче отримати гарантії безпеки від членів НАТО, які не можуть бути альтернативою членству. Окрім того, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що на саміті союзники ухвалять рішення про зближення України з Альянсом.
Відомо, що днями Володимир Зеленський закликав президента США Джо Байдена запросити Україну до НАТО. На думку глави держави, такий крок став би величезною мотивацією для українських солдатів. Президент України наголосив, що "дуже важливо", аби наша держава отримала запрошення "зараз".
Зазначимо, що у червні 2020 року Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. У серпні 2021 року президент Естонії Керсті Кальюлайд заявляла, що Україна не може стати членом НАТО, поки не поверне всі окуповані Росією території. Вже 30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до НАТО в прискореному порядку. Столтенберг тоді заявив, що зараз вони зосереджені на підтримці української оборони.
Нагадаємо, на саміті Північноатлантичного альянсу відбудеться перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні голів держав та урядів. В Альянсі вважають, що Рада Україна-НАТО — це великий крок для української країни на шляху до адаптації процесів і структур до необхідних стандартів.