Фото: "Завтра.UA"

Нові правила обміну валют: "ПриватБанк" пояснив, які купюри прийматимуть у касах й терміналах

Наприкінці травня поточного року державний "ПриватБанк" припинив прийом іноземної валюти через термінали. Однак вже з 20 червня  відновив цю процедуру, та натомість для обміну приймаються всі справжні банкноти закордонних грошових одиниць, за винятком зношених, або сильно пошкоджених.

Про це повідомила прес-служба фінансової установи. Каси приймають для купівлі та продажу купюри будь-якого року випуску та номіналу без значного пошкодження та ознак підробки.

"Банкам та небанківським установам під час здійснення валютно-обмінних операцій заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави", — зазначили в прес-службі "Приватбанку".

Нагадаємо, останніми тижнями українці під час обміну валюти в банках та обмінних пунктах зіткнулися з неочікуваними складнощами. Так, заклади посилили вимоги до стану банкнот. Вони відмовляються приймати купюри з незначною потертістю, надписами та печатками, операції з якими без проблем здійснювали раніше. Натомість такі банкноти пропонують здавати з дисконтом у 10-15%, що раніше практикувалося тільки з дуже пошкодженими грішми.

З огляду на суспільний резонанс, Національний банк вирішив врегулювати ситуацію та виокремив три ключові рішення щодо обміну валюти. Зокрема, було скасовано перелік ознак незначного зношення банкнот: з усіма без винятку банкнотами іноземної валюти, крім значно зношених чи пошкоджених, мають здійснюватися валютно-обмінні операції.​ Банкам та небанківським установам заборонили відмовляти клієнтам в обміні іноземної валюти, яка за дизайном і елементами захисту повністю відповідає зразкам та описам іноземних центробанків, та справжність якої підтверджена з використанням відповідного обладнання. Запроваджено посилений контроль та вживатимуться належні заходи впливу (включно із зупиненням можливості здійснення окремих видів валютних операцій) у разі відмови прийому у громадян іноземної валюти. У разі невиконання вимог, Нацбанк встановив штрафи для банків та обмінників.

Відомо також, що у парламенті зареєстровано проект закону, яким пропонується штрафувати обмінники за незаконні відмови або обмеження при обміні іноземної валюти. За це пропонують накладати штраф від п'ятисот (8500 гривень) до однієї тисячі (17 тисяч гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

.

Економіка, 24.06.2023 13:53