1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Олександр Френкель: Попри складну ситуацію, інтерес до подорожей не зник

Олександр Френкель: "Попри складну ситуацію, інтерес до подорожей не зник"

Важливою новиною для любителів подорожувати стала заява Президента країни Володимира Зеленського, що кордони України залишаться відкритими для громадян. Директор туристичної компанії Argo Travel, яка пропонує клієнтам авторські тури в США, Італію, Індонезію, а також у країни масового туризму, Олександр Френкель вважає, що така ініціатива дасть змогу турбізнесу знайти унікальні можливості для своїх клієнтів. Порятунок галузі під час нового локдауну залежить від здібностей турагентств, операторів і готелів перебудувати формат роботи, розробити гнучкі умови скасування і змін бронювань, а також постійно шукати нові країни й напрямки, які будуть відкриті для мандрівників.

Експерт в галузі туристичної індустрії та консультант з питань тревел-менеджменту наголошує на необхідності адаптації до нових санітарних стандартів задля забезпечення безпеки клієнтів та активного використання онлайн-каналів комунікації. Про те, як український туристичний бізнес змінює свою стратегію в умовах пандемії, — в інтерв’ю з Олександром Френкелем.

Адаптація турагентств

Туристичні компанії зіткнулися з цілою низкою фундаментальних проблем: переходом на онлайн-формат роботи, організацією повернень коштів клієнтам, глобальними закриттями кордонів і зупинкою авіасполучення. Кожній з них довелося анулювати або переносити сотні й тисячі бронювань. Окремо варто відзначити складне завдання з повернення туристів з-за кордону, а також надання послуг із подовження проживання — бронювання інших готелів на більш тривалий термін.

"Попри складну ситуацію, інтерес до подорожей не зник — люди будуть прагнути компенсувати стрес відпочинком", — зазначає Олександр Френкель.

Український турбізнес змушений адаптуватися: активніше використовувати соцмережі, оперативно інформувати клієнтів про обмеження, шукати нові напрямки та впроваджувати антикризові стратегії, щоб зберегти довіру і стійкість на ринку.

"З перших днів пандемії ми активно ведемо соціальні мережі, підтримуємо зв’язок із клієнтами та залучаємо нових. Це допомагає нам і сьогодні залишатися на зв’язку з тими, хто планує поїздки з дому або вже перебуває за кордоном і постає перед труднощами", — ділиться експерт.

Олександр був активним членом Асоціації лідерів турбізнесу України з 2009 по 2014 рік і регулярно взаємодіє з колегами по галузі. Цей досвід дав йому змогу не тільки ефективно розв’язувати питання з поверненнями під час пандемії, а й знаходити нові можливості для організації подорожей. Він ретельно вибудовував відносини з підрядниками, постійно працював над розширенням бази. Додатково Олександр пройшов навчання в найбільших дистрибутивних системах Amadeus і Sabre, що дають доступ до актуальної інформації про авіаквитки, готелі, оренду автомобілів, тури та інші послуги в режимі реального часу.

Запити та занепокоєння клієнтів

Пандемія 2020 року радикально змінила поведінку клієнтів туристичних агентств в Україні. За словами Олександра Френкеля, найчастіший запит цього року звучав просто: "Куди можна поїхати?". В умовах закритих кордонів і суворих карантинних заходів туристи прагнуть отримати вірогідну інформацію про доступні напрямки.

"Ми зробили акцент на позитивні новини, намагаючись щодня дарувати людям хоча б краплину гарного настрою і надії", — розповідає експерт.

У своєму особистому блозі Олександр запустив рубрику #positivenews, де публікував свіжі пропозиції та нові можливості для відпочинку — як усередині України, так і за її межами.

Після закриття офісу в березні команда Олександра зосередилася на поверненні клієнтів з-за кордону, а також на ануляції та переформуванні майбутніх резервацій, яких було чимало — попереду був весняно-літній сезон.

З 12 травня співробітники агентства почали поступово повертатися до роботи в офлайн-режимі, передбачаючи відкриття кордонів і відновлення авіасполучення. Відкладений попит виявився дуже високим, попри збереження обмежень.

"Люди втомилися від ізоляції, отримали сильний стрес — і прагнуть компенсувати його відпочинком біля моря. На тлі невизначеності виникають нові питання: чи потрібні тести перед вильотом і після повернення, чи буде обов’язкова самоізоляція, чи не скасують рейс або чи не закриють кордони знову. Ми від самого початку уважно відстежуємо всі зміни і даємо клієнтам повну, своєчасну інформацію", — підкреслює Олександр.

Крім незадоволеної потреби в подорожах, клієнтів хвилює і питання безпеки пропонованих турів. Завдяки багаторічному досвіду роботи в індустрії та високій репутації серед туроператорів і готельних мереж, Олександр дійшов висновку: ключовим фактором довіри стала експертність команди в питаннях перетину кордонів і ковідних обмежень. Інвестиції в навчання співробітників і щоденний моніторинг актуальної інформації забезпечили високий рівень довіри з боку клієнтів.

"А довіра — це саме те, що допомагає працювати навіть у кризу", — підсумовує він.

Вектор на відновлення

Оцінюючи поточну ситуацію в країні, Олександр Френкель зазначає, що уряд України не винаходить нових підходів:

"Ми рухаємося у фарватері інших країн, які задають тренди в галузі коронавірусних обмежень. Це стосується тестування, самоізоляції та інших заходів", — коментує експерт.

До кар’єри в туризмі Олександр викладав у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Викладацький досвід і вміння чітко формулювати думки підштовхнули його до ведення власного блогу, де він ділиться не тільки новинами про подорожі та відкриття кордонів, а й аналізує запроваджувані заходи та їхні наслідки.

Олександр підкреслює: робити точні прогнози для туристичної галузі вкрай складно. Ситуація стрімко змінюється і залежить від безлічі чинників — від темпів поширення вірусу та ефективності обмежень до розробки вакцини і загального стану світової економіки.

Проте експерт вибудовує обережні припущення, спираючись на поточну динаміку і досвід галузі в попередні кризові періоди.

"Я переконаний, що з відкриттям кордонів ринок почне відновлюватися, але йому доведеться зіткнутися з новими викликами: вимогами тестування до і після подорожі, вакцинації та іншими санітарними нормами", — вважає Олександр Френкель.

На думку Олександра, насамперед відновиться туризм у тих країнах, які, всупереч всім санітарним протоколам й обмеженням, зможуть організувати відпочинок своїх гостей на високому рівні. І насамперед на високому рівні надійності: туристи мають бути впевнені в тому, що їхня подорож відбудеться, кордони будуть відкриті, а санітарні протоколи будуть адекватними та передбачуваними. Це пояснюється нижчими ризиками, відсутністю необхідності перетинати кордони та потенційною економічністю. Після періоду ізоляції люди будуть прагнути відпочивати на свіжому повітрі, у відокремлених місцях, де можна уникнути великого скупчення людей. Це створює потенціал для зростання агротуризму та екотуризму.

Олександр переконаний, що туристична галузь неодмінно відновиться. Пандемія рано чи пізно закінчиться, і потік клієнтів почне зростати. Головне — не гаяти часу й активно використовувати онлайн-канали для спілкування з авдиторією.

"Як власник туристичної компанії я вважаю нашим завданням внесення своєї лепти в процес повернення до нормального життя. А туризм і подорожі, як відомо, відіграють у цьому далеко не останню роль. Вже наступний, 2021 рік, я впевнений, буде значно легшим і передбачуванішим у плані туризму та подорожей. Водночас ми маємо забезпечити безпеку наших клієнтів у всіх аспектах: зокрема, організаційному, фінансовому та соціальному", — резюмує він.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама