Погіршилася концентрація та увага: що робити

30 СЕРПНЯ 2024 09:03

Погіршення концентрації та уваги може бути результатом впливу стресу, втоми, неповноцінного сну, захворювань центральної нервової системи та інших фізичних та психологічних проблем. Покращити когнітивні здібності допоможе приймання ноотропного препарату Когнум. Але це не єдиний варіант.

Причини погіршення концентрації та уваги

Хронічний стрес і тривога можуть впливати на когнітивні функції, знижуючи здатність концентруватися й фокусуватися на завданнях. Окрім цього, на роботу мозку впливають:

  1. Недостатній сон — необхідний для повноцінного відновлення ЦНС після пережитого дня. Якщо нервова система не відпочиває, то це призводить до змін когнітивних функцій та інших не менш неприємних проблем.
  2. Неправильне харчування — недостатнє споживання важливих вітамінів і мінералів, а також нерегулярне харчування призводить до погіршення стану всього організму, зокрема впливає і на концентрацію.
  3. Медичні стани — депресія, синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), неврологічні розлади часто супроводжуються когнітивним зниженням.
  4. Часте та тривале використання гаджетів та перегляд соціальних мереж — розбалансовує ЦНС і впливає на її когнітивний компонент.
  5. Втома й перевантаження роботою або навчанням часто провокує емоційне вигорання, що теж супроводжується зниженням пам'яті концентрації та уваги.

Здебільшого зміни когнітивної сфери повʼязані зі способом життя та звичками. Часто люди, особливо при незначних змінах, не звертають уваги на зниження пам'яті уваги чи концентрації, проте ці зміни не можна ігнорувати й потрібно звертатися по медичну допомогу.

Способи поліпшення концентрації та уваги

Використовуйте техніки розслаблення, медитацію або йогу для зниження рівня стресу. Також дотримуйтеся регулярного режиму сну та створіть сприятливі умови для відпочинку. Споживайте їжу, багату на вітаміни, мінерали та омега-3 жирні кислоти. Уникайте надмірного вживання цукру й кофеїну. Регулярні вправи покращують кровообіг і функціонування мозку. Оптимізуйте робочий процес — розподіляйте завдання на менші частини, використовуйте списки справ і плануйте перерви для відпочинку. Створіть робоче середовище без зайвих подразників, таких як шум або електронні пристрої. Якщо проблеми з концентрацією серйозні або тривалі, розгляньте можливість консультації з лікарем або психологом для оцінки та лікування можливих основних причин.

Засоби для роботи мозку

Деякі препарати сприяють покращенню когнітивних функцій, зокрема увагу і пам'ять:

  1. пірацетам;
  2. ананта;
  3. гінкго білоба;
  4. родіола рожева;
  5. омега-3 жирні кислоти;
  6. вітаміни групи B.

Важливо: приймання будь-яких препаратів для покращення концентрації та уваги має відбуватися під наглядом лікаря.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 30.08.2024 09:03