1 080 день війни
Особовий склад
846 650
Танки
9 975
Артилерія
22 785
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 056
Крилаті ракети
3 054
Гелікоптери
331
БпЛА
24 301
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,82
41,6
43,51
43,4
Популярності не втрачає: скільки автівок від початку року продали через Дію та як скористатися послугою

Популярності не втрачає: скільки автівок від початку року продали через "Дію" та як скористатися послугою

Все в кілька кліків — так коротко можна схарактеризувати онлайн-послуги сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ, зокрема купівлю-продаж авто через портал "Дія". Послуга діє понад рік, втім актуальності своєї не втрачає.

Так, лише від початку поточного року через портал "Дія" продали понад дев’ять тисяч автівок. Про це розповів TrueUA начальник Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС у Київській та Чернігівській областях Сергій Петров.

"Цифровізація набирає обертів і щодня стає дедалі популярнішою серед населення. Одним з яскравих свідчень тому є впровадження послуги купівля-продаж авто через "Дію". Цифри говорять самі за себе: торік через портал "Дія" було продано 209 446 транспортних засобів. За п’ять днів січня (Перереєстрацію транспортних засобів у “Дії” було відновлено 27 січня, — ред.) маємо вже 9 179 проданих автомобілів з допомогою онлайн-послуг", — зазначив Сергій Петров.

Продаж авто через "Дію": що потрібно знати

Начальник РСЦ ГСЦ МВС в Київській та Чернігівській областях нагадав, що загалом послуга купівлі-продажу авто онлайн зручна й займає мінімум часу. 

  1. Так, для початку, продавцю необхідно авторизуватись на порталі "Дія" та обрати відповідну послугу — "Продати транспортний засіб".
  2. Далі все досить просто: продавець погоджується з умовами продажу та надає гарантії, що авто не в розшуку тощо.
  3. Наступними кроками будуть зазначення договірної вартості автівки, внесення даних про себе та ознайомлення з проектом договору.
  4. Останнім кроком для продавця буде поділитися проектом договору з покупцем через QR-код або з допомогою посилання.

Далі особа, яка хоче придбати транспортний засіб, має виконати кілька дій. Зокрема: 

  • відсканувати QR-код або перейти за посиланням, яке надасть продавець авто;
  • ознайомитися та погодитися з умовами продажу через "Дію";
  • залишити наявний номерний знак або забронювати новий. При замовленні нового номерного знаку необхідно обрати платну чи безкоштовну комбінацію цифр;
  • обрати вид свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу: електронне чи виготовлене на бланку;
  • вказати відділення Укрпошти для отримання номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
  • підтвердити правильність введених даних;
  • оплатити послугу.

Наступним кроком, розповідає посадовець, відбувається автоматична перевірка відомостей про продавця, покупця та автомобіль засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів. 

"Якщо авто перебуває в розшуку, наявні обмеження чи обтяження, договір не укладається - про це система автоматично генерує повідомлення. Натомість після успішної перевірки формується договір купівлі-продажу, який підписують покупець та продавець за допомогою Дія.Підпис. Підписані документи надходять до сервісного центру МВС, після чого адміністратор закріплює обрані номерні знаки та видруковує свідоцтво про реєстрацію авто за новим власником", — пояснює Сергій Петров. 

Надалі готовий пакет документів працівник ДП "ІНФОТЕХ" передає до "Укрпошти", а там, своєю чергою, — замовнику.  

Сергій Петров звертає увагу: якщо покупець залишив наявний номерний знак, користуватись автівкою можна одразу, коли з’явиться свідоцтво про реєстрацію в "Дії". Якщо замовляли нові номерні знаки, керувати автомобілем можливо тільки після їхнього отримання.

Нагадаємо, раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, у яких випадках не можна перереєструвати авто.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама