Глобальне потепління несе в собі ще одну приховану загрозу - підвищення температури повітря робить бактерії стійкими до антибіотиків. До такого висновку прийшла група вчених з США і Канади, повідомляє Nature Climate Change.
Дослідники проаналізували дані з 223 американських лікарень і лабораторій за період з 2013 по 2015 роки.
Вони визначали стійкість до антибіотиків трьох найбільш поширених видів бактерій: грампозитивних кишкової палички (Escherichia coli) і палички Фридлендера (Klebsiella pneumoniae) і грамнегативного золотистого стафілокока (Staphylococcus aureus). Отриману інформацію зіставили з температурними показниками відповідного регіону.
Виявилося, що підвищення температури на 10 градусів Цельсія збільшує життєздатність кишкової палички на 4,2%, палички Фридлендера - на 2,2%, золотистого стафілокока - на 2,7%.
Ще один фактор, що сприяє поширенню патогенів - підвищення щільності населення. Зростання населення на 25 тисяч осіб на кв. км підвищує стійкість кишкової палички до антибіотиків в середньому на 3%, палички Фридлендера - на 6%.
Вчені відзначили, що дослідження дозволить більш точно передбачити зміна опірності патогенів до антибіотиків в умовах сучасного світу.
Попередні роботи, на їхню думку, видавали занижені результати.