Ф'ючерси на криптовалюту представлені контрактами, які зобов'язують покупця та продавця виконати купівлю або продаж цифрової монети у майбутньому за заздалегідь встановленою вартістю. За допомогою такого інструменту криптотрейдер може спекулювати на цінових коливаннях активу. При цьому не потрібно мати крипту фізично. Додатково допускається використовувати кредитне плече у торгівлі, що підвищує потенційний прибуток чи збитки.
Це стандартний договір, який зобов'язує продавця поставити, а покупця — прийняти та сплатити актив у певну дату в майбутньому за заздалегідь встановленим курсом.
Це те, що є основою ф'ючерсного договору. І якщо раніше ф'ючерси більше відносились до нафти, золота, акцій, то сьогодні такі договори активно використовуються для криптовалют.
Криптоф'ючерси — це інструмент для спекуляцій, щоб заробити на змінах вартості. Крім того, вони застосовуються для хеджування, щоб знизити ризики, які пов'язані з коливаннями котирувань монет.
У ньому зазначені всі умови, включаючи розмір договору, вартість, строки постачання, комісію за торгівлю ф'ючерсами та ін.
Це сума, яку гравець повинен покласти на депозит, щоб відкрити позицію по криптоф'ючерсу. Вона менша від вартості договору, що формує ефект кредитного плеча.
Позикові кошти потрібні для того, щоб підвищити потенційний прибуток. Але водночас зростають і можливі збитки. Це провокує суттєві фінансові ризики.
Ф'ючерси можуть бути двох видів: розрахункові та поставні. Перший тип передбачає грошовий розрахунок при завершенні дії договору чи його закритті. Поставні контракти розраховані на фізичне постачання крипти. Важливо зважати на експірацію — дату, коли ф'ючерс закінчує своє існування. У цей момент учасники договору мають або закрити позиції, або зробити постачання активу.
Насамперед вам потрібно визначитися з торговельною платформою, яка дозволяє здійснювати угоди такого типу. Після реєстрації та верифікації на біржовому майданчику ви можете внести кошти на рахунок доступним способом. Далі виберіть ф'ючерсні контракти, орієнтуючись на свою стратегію та ризик-профіль. Щоб збільшити шанси успіху, необхідно постійно аналізувати крипторинок. Для цього важливо досліджувати новини та аналітику, які впливають на вартість ф'ючерсів.
Правила торгівлі ф'ючерсами включають в себе управління ризиками. Перед роботою з такими контрактами слід оцінити ризики. Обов'язково використовуйте інструменти управління ризиками — стоп-лоси та тейк-профіти. Далі ви можете розміщувати заявки: відкривати та закривати позиції шляхом виставлення ордерів на купівлю або продаж криптоф'ючерсів. Ви повинні чітко розуміти правила та особливості торгівлі ф'ючерсними контрактами, оскільки у цій сфері підвищені ризики через використання кредитного плеча. Грамотна стратегія та система управління ризиками дозволять вийти на бажаний розмір прибутку.