Діти, які перехворіли на COVID-19, мають набагато вищі ризики виникнення проблем з нирками, серцево-судинною системою, також шлунково-кишковим трактом порівняно з тими, які не хворіли на коронавірус.
Про це повідомляє MedicalXpress, посилаючись на дані дослідження науковців зі Школи медицини Перельмана в Університеті Пенсильванії Сполучених Штатів Америки.
Відповідне дослідження охопило понад два десятки закладів охорони здоров’я у Сполучених Штатах. Медзаклади надали дані про пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, і на основі цієї інформації дослідники робили свої спостереження.
Науковці встановили закономірність, що діти, які хворіли на COVID-19, мали на 35% вищий ризик хронічної хвороби нирок третьої стадії (помірної важкості). Ниркова недостатність виникала у період від одного місяця до двох років після інфікування.
Відповідні тенденції були підтверджені в аналізі, який був опублікований у JAMA Network Open, де вчені вивчали електронні медичні записи 1,9 мільйона пацієнтів до 21 року. Так, діти та підлітки, у яких під час гострої стадії коронавірусу були уражені нирки, мали на 29% вищий ризик виникнення хвороб нирок від трьох до шести місяців після інфікування.
"Загалом ці висновки підкреслюють той факт, що лікарям необхідно спостерігати за пацієнтами та виявляти тривалі ознаки і симптоми COVID-19. А також лікарі повинні бути готовими лікувати ці захворювання", — зазначили науковці.
Окрім цього, науковці встановили ще одну кореляцію. Йдеться про те, що діти, які перехворіли на коронавірус, мали на 25% вищий ризик розладів шлунково-кишкового тракту у так званий "постгострий" період захворювання. Також ризик виникнення подібних захворювань зростав до 28% у період від шести місяців до двох років після інфікування на коронавірус.
У ході дослідження вчені також встановили, що діти, які перехворіли на COVID-19, мають значно вищий ризик розвитку одного або кількох серцево-судинних захворювань. Йдеться про аритмію, запалення серця, біль у грудях, порушення серцебиття та гіпертонію порівняно з тими дітьми, які не хворіли на коронавірус.
"Причому, ці ризики зростали однаково — приблизно на 63% як серед тих дітей, які мали вроджену ваду серця, так і серед здорових", — наголосили вчені.
Нагадаємо, раніше команда науковців зі Сполучених Штатів Америки виявила причину, чому жінки живуть довше за чоловіків. Це може бути пов'язано з одним специфічним геном, який відповідає за відновлення мозку у жінок.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря