Фото: Pixabay

Скасування "заочки" та зміна спеціальності під час навчання: коли можуть запрацювати зміни у вищій освіті

Днями уряд запропонував на розгляд парламенту законопроект про реформу вищої освіти в Україні, яка передбачає скасування заочної форми навчання у вишах. Він може почати діяти вже з наступного навчального року.

Таке припущення зробив заступник міністра освіти й науки з питань вищої освіти Михайло Винницький в ефірі телемарафону.

За його словами, законопроект "Про індивідуальні освітні траєкторії" вплине на вступ та вступників у виші у 2024-2025 навчальному році.

"Новації стосуватимуться лише студентів, які вступають на навчання у 2024 році. Хто розпочав навчання раніше, має його завершити за тією формою навчання, на якій вони навчалися", — зазначив Винницький.

Що передбачає законопроект про реформу вищої освіти

Проект закону має на меті "оптимізувати вищу освіту в Україні й наблизити її до європейських стандартів". Згідно з ним, студенти, які навчаються за контрактом, зможуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за три роки замість чотирьох або ж здобути ступінь за шість років. 

"Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам", — зазначав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Згідно з Європейською кредитною трансферно-накопичувальною системою (ЄКТС), кількість кредитів навчання збільшиться з 60 до 30-80 на рік

Також документом пропонують впровадити міждисциплінарні освітні програми для бакалаврів. Відтак, після першого чи другого курсу навчання студент зможе обрати або змінити спеціальність у галузі, на яку він вступав. 

Крім цього, з 2024 року не можна буде здобувати вишу освіту на заочній формі навчання. Замість неї пропонується впровадження дистанційної форми.

"Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти", — зазначав Михайло Федоров. 

Для регульованих спеціальностей (право, медицина, військова служба та атомна енергетика) зменшать кількість вибіркових курсів, які може пройти студент. Водночас для нерегульованих спеціальностей (філологія, фінанси, кібернетика тощо) їх збільшать.

Нагадаємо, що війна суттєво вплинула на освітній процес в Україні, тому для школярів з 1 вересня ввели певні зміни.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Суспільство, 26.10.2023 03:24