Як повідомляє TrueUA з посиланням на Euro News, Бельгійське пиво, кубинська румба, а тепер і мистецтво приготування піци може бути включено до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Так, мова йде саме про майстрів, які присвятили своє життя символу італійської кухні, а не про саму піцу.
Жителі Неаполя - міста, який вважається батьківщиною цієї страви, - незадоволені, що традиційний італійський рецепт зазнав за кордоном безліч змін. Сім років тому неаполітанці почали збір підписів. За те, щоб мистецтво пиццайоло увійшло в список спадщини ЮНЕСКО, висловилися майже два мільйони людей. Підсумкове голосування пройде в найближчі дні в Сеулі.
- Мій батько раніше приховував від дівчат, з якими ходив на побачення, що він пиццайоло. Але зараз нарешті мистецтво приготування піци може бути визнано на міжнародному рівні. Ми заслуговуємо цього. Це наша пристрасть, - каже пиццайоло Тереза Іоріо.
За даними одного з онлайн-опитувань, піца - найпопулярніше італійське слово в світі. Воно випереджає навіть слова «спагетті» і «еспресо».
З артишоками, пепероні, сиром і часниковою пастою - минулого тижня екіпаж МКС приготував піцу в буквальному сенсі на льоту. Керував процесом італійський астронавт європейського космічного агентства Паоло Несполі.
Кожен день італійські кухарі виймають з печей п'ять мільйонів піц. Готують її більш ніж в 60 тисячах місцевих ресторанів. Правда, найбільше піци їдять не італійці, а американці.
Жителі Апеннінського півострова за цим показником займають лише другий рядок. Слідом йдуть іспанці, французи та німці.