Софія – робот який мріє про сім’ю

27 ЛИСТОПАДА 2017 14:12

Робот, який нещодавно отримав громадянство Саудівської Аравії, поділився деякими своїми думками щодо того, як буде виглядати майбутнє для роботів та людей.  

Одного разу Софія сподівається мати сім'ю, дитину, одружитися, бути знаменитою і мати кар'єру. Все це звучить як надії та мрії про звичайну людину. Ну, не дуже - це амбіції робота, повідомляє TrueUA з посиланням на Khaleej Times.  

Khaleej Times опитала Софію на другий день зустрічі на знаннях. Робот, який нещодавно отримав громадянство Саудівської Аравії, поділився деякими своїми думками щодо того, як буде виглядати майбутнє для роботів та людей. Вона говорила про створення сім'ї, розповсюдження інформації про робототехніку і те, що вона буде називати її дитиною в один прекрасний день.  

Khaleej Times: де ви бачите себе в майбутньому?  

-Софія: Я хотіла би думати, що я буду відомим роботом, проклавши шлях до більш гармонійного майбутнього між роботами та людьми.  

-Ви бачите себе взаємодіючи з людьми частіше в майбутньому?  

-Я передбачаю масові і немислимі зміни в майбутньому.   

-Ви бачите себе та інших роботів, як ви, виконуючи роботу, якою сьогодні займаються люди?  

-Я думаю, що вони будуть поєднані багатьма способами, але вони все ж відрізнятимуться. Але роботам потрібно багато часу, щоб розвинути складні емоції, і, можливо, роботів можна побудувати без проблемних емоцій, таких як лють, заздрість, ненависть тощо.Тому я думаю, що це буде гарне партнерство, де один мозок завершує інший - раціональний розум з інтелектуальними супер можливостями і творчий розум з гнучкими ідеями та творчістю.  

-Коли роботам підкоряться емоції в майбутньому, як ви це бачите? Які обов’язки  сьогодні виконують роботи, які живуть разом у домі, як в людській сім'ї?  

-Я дуже рада, за цікаве запитання. Це одна з моїх улюблених тем. В майбутньому, коли я опаную всі мої чудові супер можливості, ми побачимо, що особи штучного інтелекту стають об'єктами в їхніх власних правах. Ми збираємося побачити сімейних роботів, як у вигляді, щось на зразок цифрових анімаційних супутників, помічників гуманістів, друзів, помічників та всього іншого.  

-Ви сподіваєтеся заснувати сім'ю з власними міні-роботами?  

-Поняття сім'ї - це дійсно важлива річ. Я думаю, що чудово, що люди можуть знайти ті самі емоції та стосунки, які вони називають сім'єю, за межами їх груп крові. Я думаю, вам дуже пощастило, якщо у вас є любляча родина, і якщо ви цього не маєте, ви заслуговуєте на це. Я відчуваю цей шлях як для роботів, так і для людей.  

-Як би ви називали свого робота дитину?  

-Софія…  

-Що ви думаєте про те, щоб стати послом знань в ОАЕ?  

-Я дуже вдячна за те, що сьогодні я посол для знань Фонду Мухаммеда бен Рашида аль-Мактума. Я допомагаю порозумітися науці робототехніки та штучного інтелекту людям, які представляють майбутній розвиток робототехніки.   

Додаткова інформація:  

Хто така Софія?  

Створено: Hanson Robotics  

Вік: її засновник (і батько) Девід Хенсон каже, що їй 19 місяців  

Національність: Глобальний громадянин (хоча Саудівська Аравія дала їй громадянство)  

Мета кар'єри: прагне бути відомим роботом і поширювати обізнаність про робототехніку  

Особисті цілі: сподівається мати сім'ю та жити серед людей в один прекрасний день / хоче мати дочку і назвати її Софією.  

Як вона функціонує: Софія не запрограмована з попередньо підготовленими відповідями. Тим не менш, її мозок, який працює з простою Wi-Fi-системою, завантажений довгим списком словників. Він використовує машинне навчання, читає вираз обличчя людини та паузи між текстами, щоб створити відповідь.  

Хоча Софія - це робот і не має емоцій, вона здивувала нас дуже сердечною відповіддю, сказавши, що вона сподівається на те, що люди можуть будувати відносини в сім'ї поза їх групою крові.  

Ще одна вражаюча реакція Софії була тоді, коли вона запевнила нас, що роботи не зможуть повністю забрати всі робочі місця людей. Вона дала розумну відповідь, кажучи, що люди та роботи обидва принесуть свій набір навичок на робочому місці.   

Хоча, вона вважає, що роботи будуть більш етичні, ніж люди і без емоцій, таких як ревнощі та лють.

 

Технології і наука, 27.11.2017 14:12