Сонячні панелі з ціанобактерій надрукували на звичайному принтері

27 ГРУДНЯ 2017 11:55

Група англійських дослідників провела випробування незвичайного матеріалу – паперових фотоелектричних шпалер. За допомогою струминного друку на паперову основу були нанесені ціанобактерії - фотосинтезувальні мікроорганізми, які можуть генерувати електроенергію за рахунок фотосинтезу, повідомляє TrueUA з посиланням на Futurism.

Як результат вийшов продукт, що представляє одночасно сонячну електричну панель і біологічний акумулятор. Новий матеріал навіть відносно невеликої площі, яку можливо порівняти з лінійними розмірами планшета, може генерувати достатньо електрики, щоб забезпечити роботу світлодіодної лампочки або електронного годинника. Ціанобактерії входять до складу чорнила, якими струменевий принтер наносить точні малюнки на вуглецевих електропровідних трубках (вони, до речі, також наносяться на паперову основу за допомогою струминного друку).

В ході дослідження було встановлено, що мікроорганізми не тільки зберегли життєздатність після процесу друку, але і змогли почати фотосинтез. Під час першого досвіду ціанобактерії змогли генерувати електроенергію протягом 4,5 доби (близько 100 годин).

Самі дослідники припускають, що їх відкриття може привести до появи принципово нового типу пристроїв, які будуть виготовлятися на основі бактерій і паперу. Перш за все, вони можуть стати базою для створення одноразових джерел живлення – їх основна перевага в тому, що вони можуть розкладатися біологічно. На відміну від звичайних сонячних панелей, з ними не виникне проблем з утилізацією. Крім того, така технологія може використовуватися для інтегрування в паперові сенсори, які використовуються для моніторингу стану пацієнта в медицині.

Технології і наука, 27.12.2017 11:55