1 234 день війни
Особовий склад
1 031 620
Танки
11 013
Артилерія
30 163
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 193
Крилаті ракети
3 459
Гелікоптери
340
БпЛА
45 003
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Справа міністра Чернишова: прокуратура оскаржила запобіжний захід та вимагає його відсторонення з посади
Фото: Олексій Чернишов / Facebook

Справа міністра Чернишова: прокуратура оскаржила запобіжний захід та вимагає його відсторонення з посади

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила запобіжний захід віце-прем’єр-міністру, міністру національної єдності Олексію Чернишову, якого підозрюють у корупції. В апеляції домагатимуться його відсторонення з посади.

Про це повідомила речниця САП Ольга Постолюк у коментарі "Українській правді".

"Прокурори САП 7 липня подали скаргу до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на рішення першої інстанції, яким відмовлено у відстороненні від займаної посади підозрюваного. Також минулого тижня САП оскаржила в АП ВАКС запобіжний захід фігуранту", — зазначила вона.

Засідання суду щодо запобіжного заходу призначене на 7 серпня 2025 року.

Постолюк пояснила, що прокуратура домагатиметься, щоб до Чернишова застосували низку зобов’язань. Якщо рішення буде прийнято, міністр має здати паспорти для виїзду з країни та носити електронний браслет стеження. Також йдеться про обмеження пересування посадовця Києвом і областю.

Справа Чернишова: що відомо про масштабну корупційну оборудку

За даними НАБУ, один зі столичних забудовників розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під зведення житлового комплексу. Для цього він звернувся до очільника Мінрегіону (у цей час ним був Олексій Чернишов), який спільно з держсекретарем Мінрегіону, радником міністра та директоркою держпідприємства створив умови для передачі ділянки цьому підприємству. Воно ж у незаконний спосіб уклало з "потрібною" будівельною компанією інвестиційні договори.

"За ними забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній до вартості земельної ділянки. Аби звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила один мільярд гривень. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості у разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, накладений за клопотанням НАБУ та САП", — зазначили в прес-службі НАБУ.

За успішну реалізацію оборудки забудовник "винагородив" міністра та визначених ним осіб неабиякою знижкою на квартири у вже зведених житлових комплексах. З нею вартість квадратного метра становила від 1 000 до 8 000 гривень за мінімальної ринкової вартості таких квартир близько 30 000 гривень за квадратний метр. Таким чином міністр отримав неправомірну вигоду у вигляді знижки на загальну суму понад 14,5 мільйона гривень.

За клопотанням НАБУ і САП на більшу частину незаконно одержаних квартир накладено арешт.

"Решті учасників оборудки про підозру повідомили раніше цього місяця. Стосовно них судом обрано запобіжні заходи: трьом — у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави від 20 мільйонів до 100 мільйонів гривень, ще двом — у вигляді застави", — зауважили в НАБУ.

Володимир Зеленський 21 червня заявив, що підозрюваний у корупції віце-прем’єр-міністр, міністр національної єдності Олексій Чернишов перебував у плановому відрядженні за кордоном. Наступного дня він повернувся в Україну.

Нагадаємо, що 27 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід віце-прем'єр-міністру, міністру національної єдності Олексію Чернишову.

Додамо 2 липня стало відомо, що за Чернишова внесли заставу 120 мільйонів гривень. Водночас Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонювати його від посади на два місяці, як того просив детектив Національного антикорупційного бюро. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама