Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила запобіжний захід віце-прем’єр-міністру, міністру національної єдності Олексію Чернишову, якого підозрюють у корупції. В апеляції домагатимуться його відсторонення з посади.
Про це повідомила речниця САП Ольга Постолюк у коментарі "Українській правді".
"Прокурори САП 7 липня подали скаргу до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на рішення першої інстанції, яким відмовлено у відстороненні від займаної посади підозрюваного. Також минулого тижня САП оскаржила в АП ВАКС запобіжний захід фігуранту", — зазначила вона.
Засідання суду щодо запобіжного заходу призначене на 7 серпня 2025 року.
Постолюк пояснила, що прокуратура домагатиметься, щоб до Чернишова застосували низку зобов’язань. Якщо рішення буде прийнято, міністр має здати паспорти для виїзду з країни та носити електронний браслет стеження. Також йдеться про обмеження пересування посадовця Києвом і областю.
За даними НАБУ, один зі столичних забудовників розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під зведення житлового комплексу. Для цього він звернувся до очільника Мінрегіону (у цей час ним був Олексій Чернишов), який спільно з держсекретарем Мінрегіону, радником міністра та директоркою держпідприємства створив умови для передачі ділянки цьому підприємству. Воно ж у незаконний спосіб уклало з "потрібною" будівельною компанією інвестиційні договори.
"За ними забудовник мав віддати державі частину майбутніх квартир у кількості, пропорційній до вартості земельної ділянки. Аби звести цю кількість до мінімуму, землю та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила один мільярд гривень. Саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості у разі виконання договорів. Цьому завадив арешт ділянки, накладений за клопотанням НАБУ та САП", — зазначили в прес-службі НАБУ.
За успішну реалізацію оборудки забудовник "винагородив" міністра та визначених ним осіб неабиякою знижкою на квартири у вже зведених житлових комплексах. З нею вартість квадратного метра становила від 1 000 до 8 000 гривень за мінімальної ринкової вартості таких квартир близько 30 000 гривень за квадратний метр. Таким чином міністр отримав неправомірну вигоду у вигляді знижки на загальну суму понад 14,5 мільйона гривень.
За клопотанням НАБУ і САП на більшу частину незаконно одержаних квартир накладено арешт.
"Решті учасників оборудки про підозру повідомили раніше цього місяця. Стосовно них судом обрано запобіжні заходи: трьом — у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави від 20 мільйонів до 100 мільйонів гривень, ще двом — у вигляді застави", — зауважили в НАБУ.
Володимир Зеленський 21 червня заявив, що підозрюваний у корупції віце-прем’єр-міністр, міністр національної єдності Олексій Чернишов перебував у плановому відрядженні за кордоном. Наступного дня він повернувся в Україну.
Нагадаємо, що 27 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід віце-прем'єр-міністру, міністру національної єдності Олексію Чернишову.
Додамо 2 липня стало відомо, що за Чернишова внесли заставу 120 мільйонів гривень. Водночас Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонювати його від посади на два місяці, як того просив детектив Національного антикорупційного бюро.