1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Світ боротиметься з пандеміями по-новому: аналітики назвали рішення ВООЗ історичним
Фото ілюстративне. Джерело: ВООЗ

Світ боротиметься з пандеміями по-новому: аналітики назвали рішення ВООЗ "історичним"

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначила, як підготувати світ до майбутніх пандемій. Таким чином вона досягнула історичної угоди щодо того, які уроки винести після COVID-19.

Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що проблеми на шляху до угоди містили питання справедливого розподілу ліків і вакцин між багатими та біднішими країнами.

Юридичний пакт багато хто назвав перемогою для ВООЗ. У заяві організації наголосили, що після більш ніж трьох років інтенсивних переговорів країни-члени зробили значний крок вперед у зусиллях, спрямованих на зміцнення безпеки світу перед новими пандеміями.

Відомо, що США, як найбільший донор ВООЗ, не братимуть участі в пакті. Американські представники залишили переговори після того, як президент США Дональд Трамп ініціював процес виходу з організації.

"Це історичний момент і демонстрація того, що зі США чи без них країни віддані співпраці та силі багатосторонності", — зазначила засновниця глобального аналітичного центру Spark Street Advisors Ніна Швальбе.

Це лише другий випадок за 75 років існування ВООЗ, коли країни-члени досягнули обов’язкової для виконання угоди. Першою була рамкова конвенція з боротьби проти тютюну, ухвалена 2003 року.

Нова угода ще має пройти схвалення Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я у травні, до того ж її має ратифікувати кожна країна окремо. Вона покликана усунути глибоку нерівність у доступі до медичних розробок і засобів охорони здоров’я між різними країнами.

Зокрема, стаття дев’ята документа зобов’язує уряди впровадити національні політики, які регулюють доступ до результатів досліджень і розробок, а також гарантують глобальну доступність ліків, вакцин і терапій у разі пандемії. Це вперше подібні зобов’язання закріплені на рівні міжнародної угоди у сфері охорони здоров’я.

"Ця угода дає членам ВООЗ більше можливостей щодо їх готовності, реагування та запобігання майбутнім пандеміям", — прокоментував радник Глобального центру охорони здоров’я Женевського інституту Рікардо Матуте.

Також угода дозволяє ВООЗ моніторити глобальні ланцюги постачання медичних товарів — зокрема, масок і вакцин — і стимулює розвиток місцевого виробництва таких засобів, аби уникнути дефіциту у критичні моменти.

Особливо багато часу під час переговорів витратили на обговорення статті 11, яка стосується передачі технологій. Йдеться про обмін знаннями, навичками та виробничими потужностями, щоби дати змогу країнам із низьким рівнем доходу самостійно виробляти вакцини, терапевтичні та діагностичні засоби під час пандемії.

Угода також містить зобов’язання для виробників-учасників передавати в реальному часі 20% свого виробництва таких засобів до ВООЗ у разі пандемії. З цієї частки щонайменше 10% мають надаватися як гуманітарна допомога, інші 10% — резервуватися за доступною ціною.

Документ передадуть на розгляд Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в травні. Остаточне ухвалення угоди наразі не гарантоване, оскільки додаток щодо доступу до патогенів і розподілу вигод досі не погоджено та потребує подальших переговорів.

Нагадаємо, минулого тижня у ВООЗ інформували, що незабаром людство може залишитися без захисту від грибкових інфекцій. Це можливо внаслідок їх стійкості до препаратів і недостатність наявних засобів діагностики.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама