Нове дослідження NASA свідчить про те, що світ стоїть на порозі ще потужніших погодних катаклізмів. Прогнозується, що посухи й повені будуть все більш інтенсивними й частими.
Про це повідомляє CNN.
Науковці вказують, що за останні два десятиліття інтенсивність стихійних лих у всьому світі, від тривалих посух до сильних повеней, суттєво збільшилася. Причиною цього є глобальне потепління, внаслідок якого температури піднялися до рекордних рівнів.
Провідний автор дослідження та гідролог NASA Метью Роделл вивчив супутникові дані за останні 20 років — з 2002 по 2021 рік — та проаналізував розмір, тривалість та тяжкість погодних катаклізмів, зокрема те, наскільки вони вологіші чи сухіші, ніж зазвичай. Дослідження показало 505 екстремально вологих явищ і 551 екстремально посушливе явище. Приблизно 70% з них тривали шість місяців або менше, а близько 10% — понад рік. За даними науковців, частота й інтенсивність цих екстремальних подій зросла з 2015 року, коли почалася тенденція до рекордно теплих років.
"У міру того, як світ нагрівається, ми побачимо більшу глобальну інтенсивність усіх вологих і посушливих явищ, а це означає, що вони будуть частішими, масштабнішими та серйознішими в цілому", — каже Метью Роделл.
Вказується, що вчені ООН також дійшли висновку, що зміна клімату суттєво збільшила частоту посух. Якщо раніше такі природні катаклізми могли траплятися тільки раз в 10 років або близько того, то тепер — на 70% частіше. Схожа ситуація із проливними дощами: якщо раніше вони траплялися раз на 10 років, то тепер — на 30% частіше.
Нагадаємо, торік у січні на південному сході Бразилії сильні дощі призвели до зсувів ґрунту і повені. Повідомлялося про десятки жертв, серед яких були діти.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими