Менше, ніж за добу, в Індії вбили трьох журналістів. Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азула засудила ці злочини, підкресливши, що незалежна преса - це основа демократії.
Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
Зараз все більше країн приймають закони, що захищають свободу слова, проте це не означає, що уряди їм слідують.
Така невідповідність, згідно з доповіддю ЮНЕСКО, - одна з сучасних тенденцій в галузі свободи вираження думок і розвитку ЗМІ. Співавтор документа розповіла Службі новин ООН про загрози безпеці журналістів, негативні сторони соцмереж і висвітленні пресою проблеми біженців.
«Суперечливими» назвала «тренди» в області свободи слова професор Оксфордського університету, доктор Ніколь Cтремло.
З одного боку, до 2016 року вже 112 країн прийняли закон про свободу інформації (що на 25 відсотків більше, ніж у 2011 році). Разом з цим розширюється доступ людей до інтернету і електронних медіа-ресурсів. Однак розвиток цифрових ЗМІ тягне за собою нові проблеми, пов'язані з недоторканністю в особистому житті, а введення заходів щодо захисту національної безпеки призводить до обмеження свободи вираження думок.
Тобто отримати інформацію стало легше, а ось передаючи її, люди наштовхуються на обмеження.
Говорячи про перепони, що постають на шляху передачі та отримання інформації, Ніколь розповіла про небезпеку так званого «міхура фільтрів» в соцмережах.
Це явище пов'язане з персоналізацією сторінки користувача: він бачить тільки ті новини, які узгоджуються з його перевагами при пошуку інформації.
«Створюються культурні та ідеологічні «бульбашки». Зростають побоювання з приводу того, що все частіше громадяни ... виявляються в «інформаційному міхурі», що може привести до того, що люди отримують невірну або однобоку інформацію», - попередила Ніколь Стремло.
Безпека працівників ЗМІ стала ще однією ключовою темою доповіді. У період з 2012 по 2016 рік були вбиті 530 журналістів, причому 9 з 10 злочинів залишаються безкарними.
Проте, за словами експерта, в деяких країнах люди, об'єднавшись, домагаються правосуддя. Так, після вбивства журналіста в Словаччині громадяни країни вийшли на наймасовіший протест, починаючи з 1989 року, і домоглися відставки чотирьох високопоставлених чиновників.
Світові тенденції в ЗМІ йдуть рука об руку зі світовими проблемами, одна з яких - криза біженців.
Експерт наголосила на необхідності делікатного висвітлення теми: «Вони [мігранти] можуть піддаватися ... небезпеки з боку банд ... Чи роблять соціальні мережі шлях цих людей безпечніше? .. Або ж вони підживлюють дії злочинців, які наживаються на мігрантах? Може, соцмережі дають їм нові можливості для того, щоб контролювати переміщення цих людей?»
Крім того, експерт виділила такі проблеми, як формування образу біженців в ЗМІ і відсутність можливості« почути голоси »самих біженців на тлі риторики ненависті по відношенню до мігрантів.