Приблизно 123 тисячі чоловік народності рохинджа прибули у Бангладеш після спалаху насильства 25 серпня в штаті Ракхайн на півночі М'янми, про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.
Усі вони потребують гуманітарної допомоги і міжнародного захисту. Управління ООН у справах біженців (УOCБ) звернулося із закликом до донорів виділити на проекти по наданню їм допомоги 18 мільйонів доларів США.
Щодня на південний схід Бангладешу прибувають тисячі людей. Вони виснажені і хворі. Людям доводиться пробиратися по джунглях, долати гори, перетинати річки, рятуючись від обстрілу.
Є повідомлення про те, що деякі біженці гинуть по дорозі у Бангладеш. Співробітники ООН зуміли переправити їм одяг, захисну плівку і інші предмети першої необхідності. Що прибувають розміщують в таборах для біженців.
«Ті, хто зміг дістатися до Бангладеш, знаходяться в дуже важкому стані. Багато хто йшов пішки на протяг багатьох днів, пробираючись по джунглях, долаючи гори і річки з добром, які вони узяли з собою з будинку. Вони голодні, ослаблені і хворі», - заявив Прес-секретар УOCБ Данья Аслам ХАН на брифінгу в Женеві.
Біженців з М'янми розмістили в основному в двох в таборах на південному заході Бангладешу: Кутупалонг і Найпара.
Але зараз ці табори вже переповнені. «Нам вже нікуди селити тих, що знову прибувають. Місця в наявних таборах для поселення закінчилися. Люди самі розбивають нові поселення, використовуючи для тимчасового укриття пластик», - відмітив представник Міжнародної організації по міграції (МОМ) у Бангладеш Сарат ДАШ.
Деякі біженці поселяються в приймаючих сім'ях, будівлях шкіл і в громадських центрах.
У УOCБ надходять відомості про те, що на межі М'янми і Бангладеш скупчилося велика кількість людей. Співробітники гуманітарних установ готуються до нових потоків біженців.
Нагадаємо, що в ніч на п'ятницю, 25 серпня, в штаті Ракхайн групи бойовиків вчинили напади на 26 поліцейських постів і на армійську базу.
В результаті цих нападів загинули 59 співробітників сил безпеки М'янми і 12 бойовиків.
У відповідь уряд провів в цьому штаті операції по забезпеченню безпеки.
В ООН поступили повідомлення про те, що в ході цих операцій здійснювалися грубі порушення прав людини. В УOCБ стривожені повідомленнями про те, що біженці гинуть під вогнем, проти цивільного населення пускаються в хід гранатомети і вертольоти.