Популяція вовків, які живуть у Чорнобильській зоні відчуження, генетично відрізняється від популяції тварин за межами регіону. У них змінена імунна система, подібно до хворих на рак, які проходять променеву терапію.
Про це свідчить дослідження біологині з Прінстонського університету (США) Кари Лав, яка протягом десяти років вивчала чорнобильських хижаків, пише IFL Science.
Спостереження показало, що опромінені вовки розвинули захисні мутації, які збільшують їхні шанси вижити після раку. До того ж імунна система цих тварин адаптувалася подібно до системи людей після лікування від онкології, а генетичний аналіз виявив мутації, що можуть захищати від раку.
Відомо, що Кара Лав вивчає вовків Чорнобиля протягом десяти років. У 2014 році вона та її колеги вирушили до Чорнобильської зони і взяли зразки крові у вовків, щоб зрозуміти їхню реакцію на радіацію, що викликає рак. Дослідження показало, що вовки-мутанти піддаються впливу понад 11,28 мілірема радіації щодня протягом усього свого життя. Цей показник у шість разів перевищує допустиму норму для людей.
До того ж подібні здібності виявили серед сотень напівдиких собак, які живуть у зоні відчуження. У 2023 році вчені виявили, що собаки Чорнобиля, що вільно пересуваються, генетично відрізняються від домашніх собак, які живуть в інших частинах світу.
На жаль, пандемія COVID-19 та війна з Росією, що триває, завадили дослідникам повернутися до Чорнобильської зони.
Нагадаємо, у китайській лабораторії вчені заради експерименту створили мутований штам COVID-19. Він показав 100-відсоткову летальність у мишей, чиї гени максимально наближені до людських.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими