У Голлівуді жінок хочуть бачити в відвертих сценах, а в Норвегії - на посаді міністра оборони

20 БЕРЕЗНЯ 2018 13:42

Рух проти сексуальних посягань #metoo дісталося до ООН: учасники конференції в нью-йоркській штаб-квартирі обговорювали, як далі діяти жінкам, зокрема тим, хто працює в медіа.   

Про це повідомляє TrueUA з посиланням на UN.  

Серед виступаючих були актриса Сієнна Міллер, виконавчий директор «ООН-жінки» Фумзіле Мламбо-Нгукі і міністр закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Серейд.  

Однією з головних тем форуму «Жінки в медіа» стали досягнення руху проти сексуального насильства і домагань «#metoo», що перекладається як «я теж».  

Цей хештег з блискавичною швидкістю поширився в соціальних мережах в 2017 році після скандалу про сексуальні зазіхання в Голлівуді.  

Головний редактор кенійського видання «The Eastern African» Памела Сіттоні розповіла, наскільки було важливо, що цей рух підтримали знамениті актриси: «Нас шокувало ... що з проблемою сексуальних домагань стикаються зірки Голлівуду. Це відкрило нам очі ...   

В Африці про це не говорять так відкрито. Часто якщо жінка розповість про те, що її зґвалтували, її будуть засуджувати».  

Учасники конференції також обговорили роль і місце жінок в ЗМІ.   

Співробітники провідних видань світу зійшлися на думці, що голос жінок часто не враховується при прийнятті рішень. Журналістка з Єгипту Фатіма Фараго розповіла, що часто колеги-чоловіки обговорюють важливі питання між собою в барах, тим самим позбавляючи жінок можливості вплинути на ці рішення.  

Тему дискримінації жінок на робочому місці також підняла у своєму виступі Сієнна Міллер.   

Актриса розповіла, що кілька років тому за роль на Бродвеї їй запропонували гонорар у два рази менше, ніж акторові-чоловікові. Рішення відмовитися далося актрисі нелегко: «Сьогодні я питаю саму себе: чому ж мені було соромно, коли неправильно поводилися представники індустрії, а не я?».  

Говорячи про те, як представлені жіночі образи в кіно, Сієна Міллер озвучила статистику інституту Джини Девіс: «У кіно жінки становлять лише третину персонажів, які вимовляють якісь репліки. Коли доходить до головних ролей і ролей другого плану цей показник опускається до 25 відсотків. Єдина область, де лідирують жінки - це зйомки в оголеному вигляді або у відвертому одязі. У такому вигляді жінки постають на екрані в два рази частіше, ніж чоловіки».  

Актриса зазначила, що основна місія кіноіндустрії - створення зразків для наслідування, які формують відносини між статями.  

Підсумки конференції підвела міністр закордонних справ Норвегії Іне Еріксен Серейд. Вона підкреслила, що права жінок - це, перш за все, права людини.   

На думку міністра, основне завдання - залучати в рух чоловіків. А говорячи про прогрес в боротьбі за гендерну рівність, Еріксен Серейд навела приклад власної країни, де пост міністра оборони дуже часто займали жінки.   

«Іноді маленькі дівчинки питають, чи може міністром оборони стати чоловік ... Мені здається, це відмінний приклад того, що зміни можливі».

 

Суспільство, 20.03.2018 13:42