У Сенаті США тривають дискусії про те, чи включати кошти на допомогу Україні до проекту про додаткове фінансування. Його потрібно схвалити цього тижня для збереження функціонування уряду з 1 жовтня.
Про це повідомляє The New York Times.
Відомо, що головний предмет суперечок — чи включати додаткові 25 мільярдів допомоги Україні, чи обійтися без спірних положень, щоби гарантувати проекту ширшу підтримку серед республіканців у Палаті представників. Хоча у Сенаті є двопартійна підтримка на користь того, щоби включити ці кошти для України, деякі республіканці наполягають, що це створить додаткові труднощі.
"Чимало представників у Палаті виступають проти додаткових грошей на потреби України та скоріш за все наполягатимуть, щоб ці положення виключили з документа і повернули його на повторний розгляд до Сенату, тоді як часу на ухвалення рішення залишається мало", — пише видання.
Коаліція сенаторів наполягає на тому, щоб гроші для України були включені в тимчасовий бюджет. Вони стверджують, що було б великою помилкою не продемонструвати підтримку України, особливо після того, як український президент Володимир Зеленський особисто зустрівся з членами Сенату під час візиту до США минулого тижня та отримав запевнення у подальшій підтримці.
Деякі сенатори заявили, що вони все ще можуть швидко розглянути питання про витрати на підтримку України, допомогу для відновлення після стихійних лих та деякі нові положення про безпеку кордонів у окремому законі, як тільки Конгрес впорається з негайною кризою, пов'язаною з потенційним закриттям роботи уряду.
Нагадаємо, США оголосили про виділення нового пакета військової допомоги Україні на суму 325 мільйона доларів. У Білому домі зазначили, що він має надати нового імпульсу контрнаступу ЗСУ й допоможе зміцнити протиповітряну оборону України проти повітряних ударів з боку Росії зараз і взимку. До пакета допомоги увійшла друга партія касетних боєприпасів для 155-міліметрової артилерії, а також системи ППО малої дальності Avenger, які використовують ракети Stinger. Повний перелік озброєння, яке передають Україні США.