Ми їмо все більше риби. Починаючи з 1961 року, обсяг споживання рибних продуктів зростає в два рази швидше, ніж населення Землі. Ця тенденція збережеться і протягом наступного десятиліття, передає UN.
До 2030 року виробництво риби досягне 201 млн. тон. Це на 18 відсотків більше в порівнянні з поточними показниками.
Такі дані наводяться в новій доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО).
«Сектор рибальства має вирішальне значення для досягнення мети ФАО щодо викорінення голоду та неповноцінного харчування в світі, а його внесок в економічне зростання і боротьбу з бідністю зростає», - сказав Генеральний директор ФАО Жозе Граціану Да Сілва.
Протягом останніх десятиліть споживання риби збільшується. У 2016 році в розрахунку на душу населення жителі планети їли 20,4 кг риби, в той час як в 1960-і роки цей показник становив менше 10 кг.
До цього призвело збільшення виробництва в секторі аквакультури, яка швидко розширилася в 80-х і 90-х рр. У 2016 році виробництво деяких сортів риби досягла 80 млн. тон. Це 53 відсотки всієї споживаної людиною риби.
Що стосується рибного промислу, то його обсяг в 2016 році склав 79,3 млн. тон. Тривогу експертів викликає те, що 33,1 відсотка основних видів промислових риб добувають «на біологічно нестійких рівнях». Цей показник в три рази вище, ніж 40 років тому.
У доповіді ФАО також йдеться про необхідність співпраці у вирішенні проблем, пов'язаних із забрудненням водних екосистем частинками пластика.
Пріоритет повинен віддаватися профілактичним заходам, які дозволять скоротити забруднення світового океану.